App Store Google Play

Зелені пропонують громадськості контролювати ГМО

12.05.2010 15:02

Дніпропетровська обласна екологічна асоціація «Зелений світ» зробила офіційні запити до відповідних структур з метою отримати інформацію як реалізується в Україні створення системи біологічної безпеки. Як повідомляє прес-служба Асоціації, у відповіль вони отримали наступну інформацію:

Наказом МОЗ "Про затвердження форми Реєстру генетично модифікованих організмів джерел харчових продуктів, а також харчових продуктів, косметичних та лікарстких засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням" від 02.07.09 № 475 затверджена форма Реєстру генетично модифікованих організмів джерел харчових продуктів, а також харчових продуктів, косметичних та лікарських засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням.

Таким чином Міністерством охорони здоров'я створено відповідний Реєстр.

Відповідно до пункту 4 Порядку державної реєстрації генетично косметичних та лікарських засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням, затверджених постановою Кабінету Міністрів Укпаїни від 18.02.2009 № 114, для державної реєстрації продукції юридична або фізична особа подає до МОЗ заяву з відповідними документами.

Тобто реєстрація можлива тільки після подання заяви з відповідними документами та проходженням відповідних процедур.

На сьогодні до МОЗ надійшла одна заява від юридичної особи щодо реєстрації.

З метою формування екологічного світогляду громадян та досягнення відповідності продуктів харчування найвищим гігієничним нормативам Дніпропетровський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації надав інформацію по результатам досліджень лабораторії контролю генетично модифікованих організмів за період з 09.10.2009 по 31.03.2010 р.

Було перевірено 773 зразка, з них 26 зразків містили ГМО, 14 зразків мали ГМО менше або дорівнює 0.9%, а у двох зразках вміст ГМО перевищував 0.9%.

Перелік продуктів, в яких виявлено ГМО:

  • - зерно кукурудзи, кукурудзяна крупа
  • - кондитерські вироби
  • - текстурат соєвий, соєве борошно
  • - каші швидкого приготування
  • - ковбаси напівкопчені
  • - продукт сирний плавлений

Інформація була надана заступником генерального директора із сертифікації  О.К. Вяткіним

Як зазначив координатор національної кампанії з біобезпеки, член Політради Партії Зелених України, Олексій Ангурець, - «Ми бачимо, що механізми забезпечення біологічної безпеки в Україні починають створюватися. Вони все ще дуже далекі від необхідного. Нажаль, практично не враховуюється досвід інших країн. Так вимога тестувати будь яку харчову продукцію на вміст ГМО є нонсенсом, це неефективно і безглуздо. Потрібно жорстко відслідковувати продукти «групи ризику» і перешкоджати потраплянню їх на ринок. Свою роль в цьому має відігравати зацікавлена громадськість. Тільки за наявності громадського контролю можна буде створити реальну дієву систему біологічного контролю в Україні». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...