App Store Google Play

Пам'ятник Сталіну - це діагноз і прогноз?

08.05.2010 12:51

Відкриття у Запоріжжі пам'ятника Йосипу Сталіну є ознакою згортання демократії на тлі надзвичайної соціальної пасивності громадянського суспільства.

Таку думку в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловили експерти.

"Встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну в Запоріжжі - це тривожна і далеко не локальна подія", - вважає політолог Андрій Золотарьов.

На його думку, це діагноз сучасному українському суспільству та досить точний прогноз його подальшого розвитку. Пан Золотарьов зауважив, що ідея встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну виникла на фоні прагнення великої кількості людей до стабільності та побудови зрозумілої та сильної вертикалі влади.

"Свідками цього процесу ми нині, власне, і є. Усе це дуже сильно нагадує російську систему "керованої демократії", де роль "Єдиної Росії" виконує Партія регіонів, а в ролі її "сателітів" - "Сильна Україна" Сергія Тігіпка та комуністи", - вважає експерт.

Коментуючи той факт, що встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну відбувається фактично за повного мовчання представників центральних органів влади, політолог Вадим Стоякін зазначив, що вважає це проявом "загравання "регіоналів" з комуністами, а також реверансом у бік Росії", де останнім часом стали значно лояльніше оцінювати діяльність Йосипа Сталіна.

Незацікавленість і пасивність громадськості у цьому питанні політологи вважають ще однією загрозливою тенденцією. "Мовчання суспільства щодо встановлення монументу колишньому диктатору є ознакою безпрецедентної суспільної апатії більшості населення, зневіри в політиках та втрати моральних та соціальних орієнтирів", - підкреслив Вадим Стоякін.

Монумент заввишки близько трьох метрів, що є напівфігурою Йосипа Сталіна у військовій формі з Зіркою Героя, відкрили напередодні 9 травня біля будівлі Запорізького обкому КПУ під гімн СРСР. На церемонії відкриття пам`ятника, за даними правоохоронців, були присутні близько 1000 осіб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...