App Store Google Play

Пам'ятник Сталіну - це діагноз і прогноз?

08.05.2010 12:51

Відкриття у Запоріжжі пам'ятника Йосипу Сталіну є ознакою згортання демократії на тлі надзвичайної соціальної пасивності громадянського суспільства.

Таку думку в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловили експерти.

"Встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну в Запоріжжі - це тривожна і далеко не локальна подія", - вважає політолог Андрій Золотарьов.

На його думку, це діагноз сучасному українському суспільству та досить точний прогноз його подальшого розвитку. Пан Золотарьов зауважив, що ідея встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну виникла на фоні прагнення великої кількості людей до стабільності та побудови зрозумілої та сильної вертикалі влади.

"Свідками цього процесу ми нині, власне, і є. Усе це дуже сильно нагадує російську систему "керованої демократії", де роль "Єдиної Росії" виконує Партія регіонів, а в ролі її "сателітів" - "Сильна Україна" Сергія Тігіпка та комуністи", - вважає експерт.

Коментуючи той факт, що встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну відбувається фактично за повного мовчання представників центральних органів влади, політолог Вадим Стоякін зазначив, що вважає це проявом "загравання "регіоналів" з комуністами, а також реверансом у бік Росії", де останнім часом стали значно лояльніше оцінювати діяльність Йосипа Сталіна.

Незацікавленість і пасивність громадськості у цьому питанні політологи вважають ще однією загрозливою тенденцією. "Мовчання суспільства щодо встановлення монументу колишньому диктатору є ознакою безпрецедентної суспільної апатії більшості населення, зневіри в політиках та втрати моральних та соціальних орієнтирів", - підкреслив Вадим Стоякін.

Монумент заввишки близько трьох метрів, що є напівфігурою Йосипа Сталіна у військовій формі з Зіркою Героя, відкрили напередодні 9 травня біля будівлі Запорізького обкому КПУ під гімн СРСР. На церемонії відкриття пам`ятника, за даними правоохоронців, були присутні близько 1000 осіб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...