App Store Google Play

Пам'ятник Сталіну - це діагноз і прогноз?

08.05.2010 12:51

Відкриття у Запоріжжі пам'ятника Йосипу Сталіну є ознакою згортання демократії на тлі надзвичайної соціальної пасивності громадянського суспільства.

Таку думку в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловили експерти.

"Встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну в Запоріжжі - це тривожна і далеко не локальна подія", - вважає політолог Андрій Золотарьов.

На його думку, це діагноз сучасному українському суспільству та досить точний прогноз його подальшого розвитку. Пан Золотарьов зауважив, що ідея встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну виникла на фоні прагнення великої кількості людей до стабільності та побудови зрозумілої та сильної вертикалі влади.

"Свідками цього процесу ми нині, власне, і є. Усе це дуже сильно нагадує російську систему "керованої демократії", де роль "Єдиної Росії" виконує Партія регіонів, а в ролі її "сателітів" - "Сильна Україна" Сергія Тігіпка та комуністи", - вважає експерт.

Коментуючи той факт, що встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну відбувається фактично за повного мовчання представників центральних органів влади, політолог Вадим Стоякін зазначив, що вважає це проявом "загравання "регіоналів" з комуністами, а також реверансом у бік Росії", де останнім часом стали значно лояльніше оцінювати діяльність Йосипа Сталіна.

Незацікавленість і пасивність громадськості у цьому питанні політологи вважають ще однією загрозливою тенденцією. "Мовчання суспільства щодо встановлення монументу колишньому диктатору є ознакою безпрецедентної суспільної апатії більшості населення, зневіри в політиках та втрати моральних та соціальних орієнтирів", - підкреслив Вадим Стоякін.

Монумент заввишки близько трьох метрів, що є напівфігурою Йосипа Сталіна у військовій формі з Зіркою Героя, відкрили напередодні 9 травня біля будівлі Запорізького обкому КПУ під гімн СРСР. На церемонії відкриття пам`ятника, за даними правоохоронців, були присутні близько 1000 осіб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...