App Store Google Play

Перлина Поділля

07.05.2010 16:37
Відкривати для себе Кам'янець-Подільський потрібно неодмінно навесні. Недарма представлення туристичних можливостей міста припадає саме на цей період, коли, причепурене і розквітле, воно вражає своєю архітектурною унікальністю, пропонуючи до вільного огляду найвизначніші пам'ятки і виправдовуючи свою другу назву «квітка на камені».

Українці зі Сходу та Центру помилково вважають Кам'янець містом Західної України, тоді як насправді він є справжньою окрасою Поділля. Історія міста бере свій початок з кінця 12 - початку 13 ст., у різні часи та епохи тут проживали: татари, турки, вірмени, євреї, росіяни (українці), литовці і, звичайно ж, поляки. Така суміш національних общин та культур залишила у спадок чимало дивовижних споруд та будівель, які до цього часу вражають допитливих туристів. Кам'янець-Подільський - чи не єдине місто в Україні, де безперешкодно співіснують представники різних релігійних конфесій, тут поряд стоять православні церкви і католицькі монастирі, костьол і турецький мінарет, ратуша і вірменська криниця. Але найбільшою гордістю міста є Старий замок, розташований у Старому місті, який має офіційну назву національного історико-культурного заповідника «Кам'янець» та входить до переліку семи чудес України. Оглянути вежі, мури та експозиції можна вдень, а ось відчути справжній дух середньовіччя допоможе театралізоване дійство, яке влаштовують тут під час нічної екскурсії (www.museum.k-p.km.ua).

Безперечно, Кам'янець-Подільський вповні заслуговує на звання туристичної Мекки, за кількістю архітектурних пам'яток він поступається лише Львову та Києву, тому місцева влада та мешканці намагаються всіляко сприяти популяризації та розвитку рекреаційних можливостей свого регіону. Вперше за п'ять років ініціативу проведення туристичного сезону взяла на себе Асоціація готельєрів та рестораторів міста, створена лише на початку цього року. Зрозуміло, в першу чергу організатори прагнули розрекламувати комфорт та доступність власних закладів, що втілилося у випуску туристичного путівника, де міститься уся необхідна інформація щодо інфраструктури міста, розклад руху транспорта тощо. На сьогодні у місті функціонують 22 готелі різної цінової категорії, а також можливе поселення у приватному секторі (1500 ліжко-місць).

Втім, кам'янчани прагнуть здивувати не лише гарним сервісом. Серед новинок розважальних заходів, якими може похвалитися далеко не кожен європейський курорт, - екстремальні подорожі каньйоном на бойовій розвідувально-дозорній машині (www.brdm.km.ua) та не менш адреналінові велотури вуличками Старого міста. Якщо цього виявиться замало, то дочекайтеся фестивалю повітроплавання і злетіть над містом у повітряній кулі (www.spart-aeros.com.ua). Загалом же за Кам'янцем вже закріпилася назва столиці повітроплавання (про що свідчить меморіальна дошка на Старій фортеці, встановлена з нагоди 225-річчя запуску першої української кулі) і слава фестивальної столиці (щороку тут проходить фестиваль скульпторів «Petromania», військово-історичний фестиваль «Terra Heroica», фестиваль національних культур, пленер ковалів та інші).

Для любителів романтики і спокійного відпочинку обов'язково знайдеться місце на катері, що здійснюватиме прогулянку по Дністру. Така річкова подорож захопить краєвидами і відкриє чимало баз відпочинку, що «примостилися» на доволі крутих берегах.

...Стародавнє і сучасне напрочуд гармонійно поєдналося в цьому невеличкому місті, що багате історичними, культурними та просто людськими цінностями. Свої скарби Кам'янець-Подільский незабаром презентуватиме на Всесвітній виставці ЕКСПО-2010 у Шанхаї (Китай). Це єдине місто, на плечі якого лягла відповідальність представляти цілу Україну. Кам'янчани покладають на ЕКСПО-2010 великі надії, адже це шанс залучити іноземних туристів і відповідно іноземні інвестиції. І нехай поки що через брак маркетингу Кам'янець-Подільський відсутній на туристичній мапі світу, віриться, що незабаром сюди посунуть натовпи відвідувачів з закордону. А наразі - приїздіть до Кам'янця самі. Краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати!

Фото автора

Читайте також

Чому саме Україна?

Чому саме Україна?

10 Травня 18:00
Почую кожного

Почую кожного

16 Лютого 18:00

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...
Ярема ГАЛАЙДА

Коломойський стратив

Всі так зачепились за «громадянську війну» в інтерв‘ю Коломойського і забули, що він навіть винних назвав і причини тієї війни.А винні «оголтілі радикали», причиною ж є в...