App Store Google Play

Козаки запорожці об’єднують Україну

06.05.2010 09:32
Кінець квітня для козаків - запорожців видався багатим на події, хоча для цього довелося подолати сотні кілометрів. Але довгий шлях - ніщо порівняно з важливістю по суті історичного дійства.

18 квітня козаки взяли участь в урочистому козацькому  заході по вшануванню пам'яті українських героїв - отаманів Холодного Яру, які протягом багатьох століть зі зброєю в руках відстоювали незалежність України та боролися за волю українського козацького народу в загонах гайдамаків отаманів Верлана, Матвія Гриви, Івана Жили, Гната Голого, Семена Неживого, Максима Залізняка, Івана Гонти; отаманів Холодноярівської республіки братів Чучупаків - Василя, Олекси та Петра, Чорного Ворона, Юрія Горліса-Горського, Івана Деркача, Костя Блакитного та багатьох інших.

В роки Другої світової війни в Холодному Яру діяли дев'ять партизанських загонів і дивізія УПА "Холодний Яр". На зворотному шляху з криниці Максима Залізняка набрали води для того, щоб вилити її на могили козацьких  січових ватажків.

27 квітня козаки взяли активну участь у пікетуванні Верховної Ради в Києві. Нагадаємо, що цього дня за відсутності в залі кворуму, фактичного блокування роботи Ради та з порушенням численних вимог Регламенту Верховна Рада ухвалила Закон, яким ратифікувала попередню угоду між президентами Януковичем та Медведєвим про залишення на території незалежної України Чорноморського флоту Російської федерації на наступні 25 років в обмін на цінові знижки у розрахунках за спожитий російський газ. Біля Верховної Ради України була символічно вилита частина набраної з криниці Максима Залізняка води.

А вже 1 травня  козаки  виїхали в Херсонську область на Кам'янську січ, де проходили урочисті заходи по вшануванню пам'яті кошового отамана Костя Гордієнка та козаків Кам'янської січі , яку збудували у 1709 році  після ліквідації Петром І старої Чортомлицької січі і яку зруйнували каральні російські війська у 1711 році за те, що січовики підтримали Мазепу.

По дорозі запорожці заїхали на могилу до шанованого ними кошового отамана Івана Сірка , «напоїли» його водою з криниці  Максима Залізняка і взяли землі для того щоб відвезти до могили Костя Гордієнка.

На Кам'янський січі був проведений молебень по загиблих козаках, а молодим козачатам довірили провести обряд покладання землі з могили Івана Сірка і води з криниці Максима Залізняка.

Церемонія відбувалася під гарматні постріли. Для зв'язку Січей і кошових отаманів  та для поєднання козаків і всієї України, з могили Костя Гордієнка було взято землю, яку на зворотному шляху привезли на могилу Івана Сірка в Капулівку.

Фоторепортаж про подію

Козак ВСЕБАЧУ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...