App Store Google Play

Козаки запорожці об’єднують Україну

06.05.2010 09:32
Кінець квітня для козаків - запорожців видався багатим на події, хоча для цього довелося подолати сотні кілометрів. Але довгий шлях - ніщо порівняно з важливістю по суті історичного дійства.

18 квітня козаки взяли участь в урочистому козацькому  заході по вшануванню пам'яті українських героїв - отаманів Холодного Яру, які протягом багатьох століть зі зброєю в руках відстоювали незалежність України та боролися за волю українського козацького народу в загонах гайдамаків отаманів Верлана, Матвія Гриви, Івана Жили, Гната Голого, Семена Неживого, Максима Залізняка, Івана Гонти; отаманів Холодноярівської республіки братів Чучупаків - Василя, Олекси та Петра, Чорного Ворона, Юрія Горліса-Горського, Івана Деркача, Костя Блакитного та багатьох інших.

В роки Другої світової війни в Холодному Яру діяли дев'ять партизанських загонів і дивізія УПА "Холодний Яр". На зворотному шляху з криниці Максима Залізняка набрали води для того, щоб вилити її на могили козацьких  січових ватажків.

27 квітня козаки взяли активну участь у пікетуванні Верховної Ради в Києві. Нагадаємо, що цього дня за відсутності в залі кворуму, фактичного блокування роботи Ради та з порушенням численних вимог Регламенту Верховна Рада ухвалила Закон, яким ратифікувала попередню угоду між президентами Януковичем та Медведєвим про залишення на території незалежної України Чорноморського флоту Російської федерації на наступні 25 років в обмін на цінові знижки у розрахунках за спожитий російський газ. Біля Верховної Ради України була символічно вилита частина набраної з криниці Максима Залізняка води.

А вже 1 травня  козаки  виїхали в Херсонську область на Кам'янську січ, де проходили урочисті заходи по вшануванню пам'яті кошового отамана Костя Гордієнка та козаків Кам'янської січі , яку збудували у 1709 році  після ліквідації Петром І старої Чортомлицької січі і яку зруйнували каральні російські війська у 1711 році за те, що січовики підтримали Мазепу.

По дорозі запорожці заїхали на могилу до шанованого ними кошового отамана Івана Сірка , «напоїли» його водою з криниці  Максима Залізняка і взяли землі для того щоб відвезти до могили Костя Гордієнка.

На Кам'янський січі був проведений молебень по загиблих козаках, а молодим козачатам довірили провести обряд покладання землі з могили Івана Сірка і води з криниці Максима Залізняка.

Церемонія відбувалася під гарматні постріли. Для зв'язку Січей і кошових отаманів  та для поєднання козаків і всієї України, з могили Костя Гордієнка було взято землю, яку на зворотному шляху привезли на могилу Івана Сірка в Капулівку.

Фоторепортаж про подію

Козак ВСЕБАЧУ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...