App Store Google Play

Тонка гра Януковича

02.05.2010 12:10

Не думав, що терміни перебування в Криму Чорноморського флоту РФ є предметом торгу, навіть при обговоренні ціни на російський газ. Якщо для зниження ціни на газ можна використовувати такі інструменти, то я обіцяю збити ціну на російський газ до нуля.

Яким чином? Дуже просто. Отже, поїхали. Зараз $ 230 за 1 тис. кубів.

1. Віддаю Харківську область росіянам, грець з нею. У заводу імені Малишева, який танки випускає, з часів пакистанського контракту замовлень особливих немає, ХТЗ трактори гірше за білоруські робить, суцільне Барабашове. Та й все одно там усі російською розмовляють. За це росіяни повинні скинути трішки. Залишається $ 180.

2. Додаю Сумську, Щербаня цього, не потрібен він нам. За це більше $ 20 не дадуть. Уже $ 160.

3. Визнаємо ОУН-УПА головорізами цинічними, посіпаками нацистськими. Замість Союзу Радянського, який на Західній Україні споконвіку був, вони Україну під чуму коричневу затягнути хотіли. Каємося за сумніви останніх років, дозволяємо Вадиму Колесніченку провести на Майдані виставку ОУН-УПА: Одним словом, Бандерівці!.
За таке Москві не гріх і $ 40 скинути. Разом - $ 120. Слідкуйте за пальцями? Нічого не пропустіть. Тому що торг буде тонкий.

4. За Голодомор на Волзі беремо провину на себе. Не кажучи вже про Україну. Реверанси тут ні до чого. Українців у ЦК багато було, напевно руку приклали. Відкликаємо прохання про визнання Голодомору геноцидом проти українського народу, розриваємо відносини з усіма країнами, які його таким визнали.

Маємо $ 80 за 1 тис. кубів. Тут же, у рамках цього ж договору, екстрадуємо до Москви Віктора Андрійовича. За нього окремо ще п'ятірку скинуть.

5. Віддаємо розмиту косу Тузла. За це більше п'ятака не дадуть. Але $ 5 на дорозі теж не валяються. Разом: $ 70.

6. Всюди забороняємо українську мову. Російську оголошуємо першою державною, татарську - другою. Росіянам з цього користі мало, зате приємно. Десятки не пошкодують - $ 60.

Що там у нас істотного залишилося? Крим? Дуже добре. Забирайте місто російської слави. Там ці татари кримські з їх самозахопленнями. Мінімум $ 40 за це попросимо. Двадцяточка залишилася всього.

Ну що, за помаранчеву революцію, розлучницю народів братніх, покаємося. Запаморочили голову американці, свободами, демократіями одурманили.

Назад хочемо, до цензури, в систему однопартійну, у воєнщину грати хочемо, гармати-кораблики дивитися по телевізору хочемо, Мішу бомбити бажаємо, Катерину Андрєєву вечорами споглядати жадаємо. За таке останні $ 20 і приберуть.

От і не винні ми нічого за газ росіянам. Ось так. Хто там десять років ціну збити не міг? Ідіоти! Два місяці роботи, і питань немає.

 

Пожартували, а тепер серйозно.

Харківським договором Президент закриває Україні перспективу вступу в НАТО до 2042 року, оскільки країна з іноземними базами на своїй території не може стати членом Альянсу, хто б там що не казав. Або, принаймні, ці перспективи підриває.

Росіяни давно хотіли зупинити просування Альянсу на схід, і за такий геополітичний реверанс могли б і $ 200 скинути.

РФ уже давно є епіцентром російського впливу не тільки в Севастополі, а й у всьому Криму. Тепер росіяни зберігають можливість тримати Крим на малому вогні й використовувати такий вагомий козир в українсько-російських відносинах.

Не те щоб я був категорично проти російських військових у Криму, але мені здавалося, що у Віктора Януковича немає повноважень одноосібно вирішувати такі питання. Йому б з людьми порадитися, попитати. Та й не згадував він під час своєї передвиборчої кампанії про те, що може продовжити терміни перебування ЧФ в Севастополі.

Не будемо зараз про вплив застарілого флоту на екологію півострова і перспективи його перетворення в повноцінний міжнародний курорт. Сентименти тепер не лишні. Або навіть упущена вигода у хоча б трохи віддаленому майбутньому.

Нас цікавлять гроші - і прямо зараз. Давайте про них.

Москва пропонує зафіксувати знижку на десять років у розмірі 30% - а тепер увага - від ринкової ціни на газ. Україна ж цим договором закріплює - знову увага - глибоко неринкові ставки на оренду своєї території на 25 років (бог з нею, з асиметрією у питанні різних строків).
Ставки на оренду подібної за розміром території під військові бази у світі перевищують севастопольські у шість-сім разів. На переговорах між в'єтнамцями та росіянами про можливість оренди бази в Камрані (В'єтнам) ще в 2005 році звучала цифра $ 300 млн. За кримську базу, яка удвічі більше, ніж в'єтнамська, Москва сплачує трохи менше ніж $ 100 млн., тобто втричі менше.

Мовчить договір і про неринкові ставки на транзит газу українською територією - те, з чим логічно було б пов'язувати ціни на сам газ. Зараз вони як мінімум удвічі нижчі, ніж у сусідів. Україна бере з Газпрому $ 2 за прокачування 1 тис. кубів на 100 км., у той час як словаки беруть $ 4,7. Австрійці беруть більше.

У сухому залишку маємо 30%-у знижку від ринкової ціни на газ проти неринкових ставок на транзит російського газу українською територією, ще більш неринкової ставки на оренду бази в Криму і, м'яко кажучи, несамостійність у прийнятті геополітичних рішень до 2042 року.

Справедливості заради треба згадати, що Юлія Володимирівна в минулому році уклала з Москвою договір по газ на просто непояснених умовах. Багато в чому це і послабило переговорні позиції Януковича.

Однак я думав, що це не дає новообраному Президенту права торгувати суверенітетом країни. Виявляється, дає.

До речі, віце-спікер російської держдуми Володимир Жириновський уже запропонував Україні здати Крим в оренду Росії. За його словами, це можна зробити, щоб компенсувати ціну на газ. А, як відомо, що у Путіна і Медведєва в голові, то у Жириновського на язиці.

Віктор Федорович, здамо Крим в оренду? Чому б і ні? Коралових рифів там немає, Хайятт з Марріотт чомусь не будуються, та й море холодне.

Чим бог не жартує, ще доларів 20 за газ виторгуємо.

Корреспондент

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...