App Store Google Play

Увага! ПсевдоДАІ на дорогах Дніпропетровщини

30.04.2010 19:37
Інспектори псевдоДАІ знову вийшли на дороги Дніпропетровщини. Як повідомляє відділ зв'язків з громадськістю управління ДАІ у Дніпропетровській області, не вперше співробітники ДАІ затримують так званих помічників "колег", які використовують формений одяг, прикриваючись наданням допомоги міліції.

За наданою інформацією, 28 квітня на адресу чергової частини Управління Державтоінспекції в Дніпропетровській області надійшло повідомлення від громадянина Російської Федерації, який повідомив, що в ніч з 14 на 15 квітня на автодорозі Харків - Сімферополь його зупинили нібито працівники ДАІ, які несли службу на автомобілі ВАЗ та вимагали штраф (чи грошову винагороду?) у розмірі 1400 грн. В іншому випадку йому погрожували невиїздом за межі України. Оскільки даної суми у нього не знайшлось, він передав "працівникам ДАІ" 200 українських гривень та 1000 російських рублів, після чого вони дозволили йому подальший рух.

Співробітники Новомосковської РДПС оперативно зреагували та зупинили автомобіль, який по орієнтировці нібито використовувався як патрульний. В ньому знаходилися два громадянина, які були вдягнути у формені куртки працівників міліції. При наближенні працівників ДПС ДАІ до транспортного засобу ці лжеінспектори зачинились в автомобілі та поспіхом почали знімати формений одяг, який складався з спортивних брюк та формених курток співробітників ДАІ з світлоповертаючими смугами.

При огляді автомобілю ще знайшлися біла амуніція, два формені головні убори працівників ДПС ДАІ, жезл, а також папка з документацією (адміністративні протоколи членів громадських формувань, бланки пояснень, адміністративний кодекс України, Правила дорожнього руху України).

Автомобіль та вищевказані громадяни були доставлені до Новомосковського МВ міліції для подальшого розгляду справи та перевіркою відразу було встановлено, що один з них є членом Громадського формування "Екос" та вже раніше затримувався за подібні дії.

Вранці 30 квітня також був виявлений ще один екіпаж ПсевдоДАІ. На автошдяху Красноград - Новомосковськ співробітниками Новомосковської роти ДПС ДАІ було затримано автомобіль Пежо 407, в якому знаходились водій та два пасажири, які були вдягнути у формений одяг, схожий на форму працівників міліції. В автомобілі було виявлено два головних убори працівників ДПС ДАІ, жезл, бланки адміністративних протоколів громадського формування, макет вимірювача швидкості. До речі, цей пристрій виглядав дуже кумедно: звичайний фен був обмотаний ізоляційною стрічкою, до нього приєднано велосипедний спідометр, а "об'єктив" закрито поліетиленовою кришкою - такий собі надсучасний суперрадар, кращий ніж сам "ТруКам"!

Автомобіль та громадяни, які в ньому знаходились доставлені до Перещепинського МВМ для подальшого розгляду справи. За протиправні дії на дорогах державного значення вищезгаданіі громадяни влітку 2009 вже затримувались працівниками ДАІ.

Відділ зв'язків з громадськістю обласного управління ДАІ вкотре нагадує, що відповідно до законодавства України зупиняти транспортні засоби для перевірки мають право тільки співробітники міліції у форменому одязі, у яких є відповідні посвідчення та повноваження. А жезл, згідно з Правилами дорожнього руху України, можуть застосовувати лише співробітники ДАІ та військової інспекції безпеки дорожнього руху.

Працівники Державтоінспекції, які контролюють дотримання Правил дорожнього руху, повинні перебувати на службі у форменому одязі, мати нагрудний знак встановленого зразка та патрулювати на спеціальних автомобілях з відповідним розфарбуванням.

Під час зупинки транспортного засобу працівник ДАІ зобов'язаний назвати своє прізвище, ім'я, звання, посаду та підрозділ, де проходить службу. На вимогу учасника дорожнього руху він повинен пред'явити службове посвідчення. Нормативними документами МВС України заборонено зупинку транспортних засобів в темну пору доби, в неосвітлених місцях.

За порушення Правил дорожнього руху працівники Державтоінспекції мають право складати адміністративні протоколи, але на місці штрафи не стягуються, вони сплачуються правопорушниками тільки через установи банку.

Щоб не стати жертвою злочину, водіям радять не зупинятися на вимогу сторонніх осіб, залишатися на ніч лише у призначених для цього місцях. Пам'ятайте, що на території України, на дорогах загальнодержавного значення цілодобово функціонують стаціонарні пости Державтоінспекції, де ви завжди можете отримати допомогу, повідомити про правопорушення чи просто зупинитися на нічліг поруч з цими об'єктами.

Також увагу водіїв звертають на те, що в деяких регіонах України намагаються незаконно працювати ще й так звані екологічні патрулі, представники яких не є співробітниками органів внутрішніх справ. Тож зупинка на їх вимогу не є обов'язковою.

Якщо Вам буде потрібна допомога в дорозі чи ви зіткнулися з фактами протиправних дій, негайно звертайтеся 102, або за телефонами гарячої лінії :
Департаменту Державтоінспекції МВС України : 0442724659

Управління ДАІ в Дніпропетровській області: 0567445192

А також за телефонами чергових частин :
Департаменту Державтоінспекції МВС України : 0442723660

Управління ДАІ в Дніпропетровській області: 0567447170

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...