App Store Google Play

Візьми інтерв'ю у бомжа і стань мером міста

10.04.2010 10:10

Зазвичай молодь не надто переймається політичним життям. Особливо якщо йдеться про політику на місцевому рівні. Окрім міського голови сьогоднішні студенти можуть назвати у кращому разі ще одного - двох місцевих кандидатів на цю ж посаду - тих, котрих щодня показують на телебаченні. Про усіх інших дізнаються лише після того, як вони будуть впіймані на великому хабарі або ж загинуть при перестрілці.

Активісти проекту «К12» протягом 2009 року щомісяця проводили по 5 - 10 освітніх заходів і суботників. Втім, така бурхлива діяльність не допомогла зібрати організації навколо себе принаймні 50 людей. Причина таких складнощів при формуванні організації дуже проста: молодь не хоче витрачати час на нудне заняття, від якого може і не бути жодної користі для них особисто. Якщо покоління радянського вишколу принаймні намагалися виховувати у дусі патріотизму і самопожертви заради держави, то сьогоднішнє покоління хоче перш за все розваг, насолоди і власної вигоди. Не враховувати побажання молоді, якщо орієнтуєшся саме на неї, неможливо. Тому активісти проекту «К12» почали співпрацювати з дніпропетровським клубом психологів над розробкою організації нового типу, яка б давала можливість молодим людям реалізувати себе у потрібному саме їм форматі. Так виникла ідея існування організації у формі квесту і нова назва для неї - «К12. Перший політико-економічний квест».

А тепер детальніше про сам квест.

Кожен учасник, вступаючи до гри, опиняється на першому її рівні. (Для вступу потрібно зареєструватись на сайті www.K12.dp.ua і заповнити анкету гравця.) У кожного гравця є свій рейтинг, який підвищується після оцінки виконання ним своїх завдань. Рейтинг додає елемент змагання до гри.
Різновид квесту запозичено у західних квесторів, і називається він «тупогін». Квести цього виду відрізняються шаленими і веселими зовнішньо завданнями, які насправді мають певний сенс як для самого гравця, так і для суспільства.

Гра складається з 12 рівнів. На кожному з них є свої завдання, розваги, "have fun" тренінги, лекції, освітні матеріали і умови переходу на наступний рівень. Кожне завдання, акція/захід кожного з рівнів висвітлюється дніпропетровськими і національними ЗМІ. Змістовно можна розділити рівні на такі етапи:

1. Етап занурення у гру. Проводиться вступний міні-квест. Випадкові люди на даному етапі «відсіюються», а усі інші отримують базові знання і досвід гри.

Приклади завдання: подивитись програму "Свобода" на каналі «Інтер» та знайти підказку по місцю розташування прихованого документа; взяти інтерв'ю у бомжа і зробити порівняльну таблицю бомжа і якоїсь впливової людини у місті (список "ульотних" запитань додається).

2. Етап агітації. Вивчення методів агітації, ознайомлення з основними маркетинговими технологіями. Найцікавіше тут те, що на одному з рівнів етапу гравці матимуть можливість безкоштовно стати кандидатами на посаду міського голови! Таким чином, усі бажаючі отримають цікавий досвід агітації за себе як за справжнього кандидата і зрозуміють, наскільки важко (або легко) хорошій людині без грошей набрати хоча б 1% голосів. Після виборів мера (30 травня 2010 року) серед гравців буде обрано свого альтернативного мера, причому передвиборча програма кожного учасника має бути значно креативнішою і веселішою, ніж у Лупана. (Пам'ятаєте кампанію «За Лупана»?)

Приклад завдання: огородити територію навколо пам'ятника Леніну червоною стрічкою, зробити надпис: «Територію захоплено рейдером! Основний забудовник - К12» та провести опитування на тему: "Що на захопленому місці збудувати: казино, пивний супермаркет чи кіоск із шаурмою?".

Без жодного сумніву, веселі враження від таких заходів, кумедні фотографії, огляди у пресі та на телебаченні учасникам гарантовані.

3. Етап креативу. Команди ділять між собою райони міста і у цих районах вчаться творити, креативити, дивувати, створювати ефективну рекламу та покращувати життя місцевих жителів. Такий собі Comedy Club Leninka (Krasnogvardeyka) style.

Приклади тем для креативу:

  • здоровий спосіб життя, спорт, життя без шкідливих звичок;
  • якість медицини, харчування;
  • духовний та розумовий розвиток.

Приклад завдання: проведення освітньо-розважального семінару у закинутій будівлі з послідуючим створенням у районі найоригінальнішого місця за певною тематикою, біля якого всі захочуть сфотографуватись.

4. Етап бізнесу. Пошук ідеї, розробка бізнес-плану, створення власного бізнесу, пошук клієнтів, проведення ефективних рекламних кампаній. Одразу скажемо, що всі прибутки учасники створеного бізнесу будуть ділити між собою. Організатори «К12» не претендують на будь-яку винагороду за свою допомогу на кожному з етапів розвитку справи гравця. Мабуть, кожна людина мріє отримувати гідний дохід та не залежати від начальства. Тому квест надає гравцям можливість зробити своє життя кращим і у матеріальному плані. Організатори квесту (до речі, успішні бізнесмени) запевняють, що разом можна зробити успішним бізнесменом кожного бажаючого гравця. Це єдиний етап, де розважального формату «тупогін» буде мало.

Приклад завдання: участь команди у стратегічній економічній грі Global Managient Challenge Junior; перенесення набутих аналітичних навичок у власний бізнес (знайти прибуткову ідею або обрати одну із запропонованих, створити бізнес-план, прорахувати стартову рекламну кампанію, систему аналізу грошових потоків та розробити якісний фінансовий звіт).

5. Цілком таємний етап. Про зміст цього етапу інформація не розголошується нікому, окрім учасників, які доходять до цього етапу. Сергій Головацький, один з організаторів квесту, каже, що нічого нелегального на цьому етапі немає. Будемо вважати, що нелегальні моменти залишились на етапі створення власного бізнесу.

6. Етап отримання влади. Натренувавшись робити добрі справи у кожному районі, отримавши певні прибутки від свого бізнесу, учасники на цьому етапі переходять до отримання влади у місті, беручи активну участь у місцевих виборах і завойовуючи місця депутатів міських і районних рад, а також місце міського голови.

Можливо, організація у форматі такого квесту і не є ідеальною, але хто знає, може, саме так треба формувати і виховувати молодь нашого міста. Адже ніхто, окрім нас самих, не створить для Дніпропетровська нову чесну і відповідальну владу.

Експедиція ХХІ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...