App Store Google Play

Тому що послідовний

07.04.2010 08:54
Свого часу нинішній Президент України Віктор Янукович здійснював свій перший похід за президентським кріслом під загальним гаслом "Тому що..." Про вдалість чи не вдалість цього маркетингового ходу (пояснювати усім оточуючим, чому ти не верблюд) можна сперечатися, але невідповідність товару, себто кандидата, та його реклами відзначали більшість оглядачів.

Інший харизматичний та амбітний політик Іван Іванович Куліченко - міський голова Дніпропетровська з десятирічним стажем - ще в лютому 2010 року, за місяць до формування комісій на місцеві вибори (тоді ще не скасовані) тупотів ногами й вимагав від Верховної Ради повернення мажоритарної системи для місцевих рад. Мотивація його, за власними словами, найшляхетніша - необхідність персональної відповідальності обранців перед виборцями. Втім, за гарною вивіскою приховується елементарна політична неспроможність до конструктивної співпраці та блокоутворення з ким би то не було.

Підвалини свого нинішнього становища Іван Куліченко заклав у 2006 році. Тоді його, як кандидата на посаду міського голови, дали згоду підтримати Партія зелених, соціалісти, ПОРА, Партія Реформи і Порядок, Партія підприємців та промисловців. Гордий птах Іван Куліченко виявився надто високо летючим - мером він типу й так стане, а навіщо йому зобов'язання перед якимись там партіями?

Результати не змусили себе чекати: вже на першому пленарному засіданні новообраної міськради він отримав "дзвінкого ляпаса" від голови фракції Партії регіонів Олексія Тішкіна. Мовляв, можете хоч вийти із зали, Вас нам не треба - оберемо головуючого і будемо вести засідання самі. Відтоді Іван Іванович проти депутатської більшості анічичирк, позаяк у нього з'явилось безвідмовне виправдання на всі випадки "а хіба я що можу? Це ж все вони!" Такий от у нас мер - "Тому що демократ".

Наслідками своєї спочатку погордливої пихи, а потім політичної безпорадності стали втрати "вірних бійців", яких Іван Іванович здавав щороку. У 2007 він зрікся Віктора Привалихіна (колишнього начальника житлового управління), Сергія Распопова (колишнього голову Комітету земельних відносин), Євгена Зайця (колишнього начальника управління земельних ресурсів), Бориса Дєдова (колишнього директора центрального комунального парку культури та відпочинку імені Глоби). 2008 року протягом 10 хвилин Іван Куліченко здав на поталу депутатській більшості свого особистого лікаря і друга Олександра Рудяка, ще одного друга Анатолія Буйвола, "силовика" Володимира Тюріна, який забезпечував вибори Куліченка і в 2002, і в 2006, а також Олександра Дорошенка, який опікуючись торгівлею, забезпечував виконання кошторисів усіх Днів міста, будівництв фонтанів та інших "широких жестів" міської влади. Всі вони були заступниками міського голови, всі вони мали піти на пониження. "Тому що мазохіст"? Чи просто "тому що послідовний"?

Насправді, послідовність - чи не головна риса мера Куліченка. Він так само легко, як і раніше, прощається зі "своїми командами", не викликаючи ні в кого ані стійкої довіри, ані непорушної прихильності. Того ж 2006 року, опинившись після виборів у фактичній опозиційній ізоляції, Іван Іванович начебто міцно затоваришував з місцевими БЮТівцями Гарегіном Арутюновим та Михайлом Соколовим. Але варто було коаліції на чолі з Загідом Красновим трохи натиснути - розпочалися скандали й викриття, в ході яких тимошенківці втратили значну частку свого впливу та бізнесу.

Всі ці історії ми пригадали лише дотично до "мажоритарної" риторики Івана Куліченка та очолюваної ним Асоціації міст України. Адже не минуло й місяця після "жорстких вимог" та "категоричної заяви", як світ побачив силу-силенну білбордів Блоку Куліченка. При цьому в таємниці тримається головне питання - хто ж з політичних партій і на яких умовах погодився підтримувати Куліченка на майбутніх виборах?

За інформацією РІЦ, блок був утворений ще у грудні. Його створили місцеві осередки Ліберально-демократичної партії, Народно-трудової партії та партії "Жінки за майбутнє". Тобто, коли Куліченко тупав, лементував і вимагав мажоритарки, блок у нього в кармані уже був!

Далі - більше. Наш "послідовний" мер, щойно стало відомо про призначення нового губернатора Дніпропетровської області (ним, нагадаємо став народний депутат від Партії Регіонів Олександр Вілкул) почав човникові забіги між Секретаріатом Президента й обладміністрацією, намагаючись продемонструвати абсолютну прихильність і корисність партії переможців. Послідовному прихильнику мажоритарки одномоментно страшенно закортіло, аби на займану посаду його висувала саме Партія Регіонів... От тільки ані губернатор, ані вищі чини не поспішають розписуватися у своїй підтримці нашого міського голови. Можливо, "Тому що надто чесний".

Презентуючи цілих 100 дніпропетровців, які буцімто вже висловили свою повну і беззаперечну підтримку Куліченка і його блоку, сам Іван Іванович ще раз наголосив, що у своїй боротьбі "буде спиратися на партії та громадські організації, насамперед, на найпотужнішу в регіоні Партію Регіонів", втім у самому списку - як кажуть, і тюлень, і олень. Тут і колишні БЮТівці разом з регіоналами, комуністи й "жінки за майбутнє" упереміж з РУХівцями та представниками "Нашої України" (також, до речі, колишніми). Їх об'єднує одне - всі вони персонажі з минулого. А ще - серед них жодного відомого чи авторитетного представника "найпотужнішої серед регіональних партій".

Зрозуміло, що криворіжанам Вілкулам підтримувати Куліченка на міського голову Дніпропетровська просто не з руки. Але де відомі в місті й авторитетні регіонали Яцуба, Царьов, Безуглий, Храмцов, Ступак, Науменко? Залишилися поза першою сотнею?

Схоже, Іван Іванович вкотре має намір кинути всіх і вийти сухим з води передвиборчих перегонів, не наобіцявши жодній партії чи громадській організації нічого, що потрібно було б виконувати, і зберігши за собою пригріте крісло міського голови. Тільки, скоріш за все, цей номер не пройде - надто вже багато назбиралося у місцевому політикумі людей, що вивчили на власному гіркому досвіді "послідовність" та "командний дух" Івана Куліченка. Тож слід очікувати, що за всіма відправленими власноруч на звалище історії "членами команди" туди ж попрямує за рік й сам Куліченко.

Хіба що встигне наступної весни напекти млинців на Набережній чи відкрити до Дня міста - 2010 черговий сквер з фонтаном. Досі спрацьовувало, а він же послідовний...

Замість постскриптуму. Коли матеріал був готовий до друку, місто уквітчали бігборди та люкс-лайти із зображенням двох "братів-нерозлийвода", що дружньо вітають всіх городян "Зі Світлою Пасхою!". Власне поява одного з них - митрополита Дніпропетровського та Павлоградського Іринея (московський патріархат) ще може бути пояснена - святий отець вітає вірян у своїй звичній манері... А от що робить на подібному привітанні, як не примазується до свята і шукає привід явити народу свій ясний лик, міський голова Іван Куліченко - величезне питання. "Тому що православний"?

Вочевидь, Іван Іванович, по-перше, вважає себе духовним наставником своїх городян не меншим, ніж митрополит, а по-друге, вважає цілком нормальним обвішати все місто своїми зображеннями за гроші тих самих вірян. Адже смиренний міський голова у мільйонерах жодного разу не відзначався, а тільки проспектом Карла Маркса його зображення зустрічається 19 разів.

Завбачливо виглядає і дозвіл на встановлення реклами - до 5 травня 2011 року. Вочевидь, Куліченко збирається прокрутити ці є самі плакати ще за рік - в самий переддень виборів місцевих рад, "Тому що завбачливий"!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...