App Store Google Play

Томенко: Усі місцеві вибори відбудуться 27 березня 2011 року

02.04.2010 09:31

У разі внесення змін до Конституції України в частині пролонгації терміну діяльності місцевих органів влади вибори в усі місцеві органи, навіть ті, де пройшли позачергові вибори, відбудуться 27 березня 2011 року.

Про це у коментарі кореспонденту УНІАН заявив заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.

За словами віце-спікера, сьогоднішнє голосування за відповідне рішення означає, що Верховна Рада взяла за основу підхід, який був запропонований командою БЮТ після того, як була скасована дата проведення місцевих виборів 30 травня 2010 року.

Він зазначив, що у зв'язку з цим наступною датою проведення місцевих виборів, яка відповідає законодавству, може бути дата 27 березня 2011 року.

"Сьогоднішнє голосування означає, що якщо завершиться процес внесення змін до Конституції, то наступні вибори до всіх органів місцевого самоврядування відбудуться 27 березня 2011 року, і це стосується й тих органів місцевого самоврядування, які були обрані на позачергових виборах", - пояснив Микола Томенко. За його словами, сьогоднішній підхід означає, що всі вибори відбудуться в один день.

За словами Томенка, внесення змін до Конституції забере право у деяких органів місцевого самоврядування, що були обрані на позачергових виборах, відтермінувати нові вибори.

Крім того, зауважив віце-спікер, Верховна Рада проведе парламентські слухання щодо необхідності зміни виборчого законодавства. "Сьогодні очевидно, що крім внесення змін до Конституції, найважливішим є ухвалення нового виборчого законодавства, щоб сформувати місцеве самоврядування з відповідальних перед виборцями осіб", - сказав він.

1 квітня Верховна Рада направила на висновок Конституційного Суду законопроект щодо встановлення однакових строків повноважнь (по 5 років) місцевих рад і голів міст і сіл, та призначення їх виборів на 27 березня 2011 року. Нині передбачено, що депутати міських рад обираються строком на п`ять років. При цьому сільські, селищні та міські голови обираються територіальними громадами строком на чотири роки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...