App Store Google Play

Весна іде, красу несе

26.03.2010 10:02

Нє, ну ви подумайте! Сонечко пригріло, бурульки попадали, бензин піднявся, а на наших львівських передмістях радісно заверещали свині в передчутті реінкарнації на ковбаси, шинки і кишки для великодніх столів. А кури, кури як ожили! Тішаться, що їхні яйця стануть тепер крашанками і писанками та ще й будуть освячені панотцями! Це ж для такої пересічної курки - все одно, що синочка у заступники міністра запхати. Оце вилетить така на купу гною, залопотить крильми і закудкудаче:

- А що, Пістрява? Бачила, куди моє яєчко попало? Аж у великодній кошик! Не те, що твоє - на пательню.

Радість, одне слово. Святковий настрій. А тут що не новина - то бум! Оце визирнув у вікно, принюхався - блін! - та це ж уже інша країна! Повертаються птахи з вирію - шпаки, бузьки, журавлі, чаплі... Гарно так... А ось і боделани крильцями тріпочуть, за ними білоконі, після того, як три дні пропиячили, а там диви - сацюки дзьобиками клацають, засухи жайворонками у блакиті заливаються... Тільки встигай ухилятися, щоб згори не обтраскали. Як писав Сковорода, «усяка твар весні радіє».

І що цікаво - колись ми уже в такій країні жили. Ех, не мав рації східний мудрець, стверджуючи, що в одну річку двічі не ступиш. Бо якщо річку повернути назад, то ще й як ступиш. А які кадри повернулися у міліцію! Ще недавно воно під слідством було, битою махало і бандюків до атаки надихало, аж гульк - уже знову начальник. З такими тільки й поборювати злочинність та корупцію. Особливо якщо за корупцію візьметься олігарх на чолі СБУ.

Я от ніяк не міг второпати: і чого його туди занесло? Хіба не краще десь на багамах пузо гріти, а сюди наїжджати, як Юра Єнакііївський? А, виявляється, на нашого мазунчика покладена неабияка місія: знову надійно поховати архіви. А то дяді з Кремля гнівно брови суплять. Забагато, мовляв, документів, які паплюжать „кипучую, могучую, никем непобедимую". А до того ще й славних чекістів, „атцов-аснаватєлєй" не менш славної ФСБ. А то що ж виходить? Чекісти перевдягалися в мундири УПА і вбивали мирних жителів? Живцем у колодязі кидали? Неподобство! Тим більше, що про це свідчать не доноси ворогів, а рапорти самих же ж чекістів! От і прикрили.

Добре, що розумник Володимир Вятрович, директор архівного забезпечення СБУ, перед самим своїм звільненням встиг передати оцифровані копії архіву в університети. Да-а, нєдаработалі таваріщі. Пропустили момент. Деякі несвідомі товариші називають тепер СБУ „бригадою Фірташа-Могілєвіча".

Але народу що? Народ усього цього не помічає, бо баньки йому засліпив Діма Табачнік. Ось де всенародне пугало! Так ніби, коли його місце займе хтось інший, то щось зміниться. Нічого не зміниться, бо за плечима сидить такий самий реформатор Семиноженко. Цьому непотопаючому „Титаніку" уже й український дубляж не до шмиги. Жах викликають окремі словечка. Бо далекі від такого близького для душі суржику. Так що скоро чекає нас рідний російський дубляж. Бо ми ж брати, чого нам мовами ділитися? Одна на двох - і зручно, і економніше. Кому ж як не Семиноженкові цього не бачити!

А сам Табачнік уже й готовий перед галичанами вибачитися, і навіть відмовляється від окремих своїх скандальних висловлювань. От цікаво - а звинувачення свого ж таки колеги по партії, що він «дешевый клоун», «казнокрад», який тільки й уміє, що «книжки и картины из украинских музеев тырить», «ворюга и коррупционер» - він ані разу не заперечив. Невже змирився? От я й кажу: не треба рухати Діму. Бо як на його місці сяде хтось такий, що буде мати незаплямовану скандалами репутацію, але буде розумітися на освіті, як голова колгоспу в економіці, то від цього нам точно легше не стане.

Адже попереду у нас, як сказав президент, дві світлі мети: „накарміть народ" і „дагнать Расію". Раніше ми, пригадую, Америку доганяли, але перегнати не могли, щоб голих задниць ніхто не побачив. Тепер будемо доганяти Росію... Цікаво на яких напрямках? Чого нам такого бракує, що у них є, а в нас катма?

Чечні у нас, слава Богу, нема, і Кадирова теж нема. Тут ми явно програємо. Потяги не підриваються, смертники на дискотеки не забігають. І тут ми теж відстаємо. Правозахисників і журналістів давно уже не вбивають. Але це можна поправити. Біда тільки, що за кількістю алкоголіків і наркоманів на душу населення нам їх не скоро вдасться догнати. Зі свободою слова кращі справи. В тому розумінні, що маємо деякі успішні напрацювання, як її заглушити.

Та є й таке, в чому нас не тільки Росія, а й світ ледве чи колись дожене. Скажімо, за кількістю представників недержавної нації в уряді і серед власників ЗМІ. Або за кількістю міністрів і чиновників, які не володіють державною мовою. Або за кількістю мільйонерів у тому ж уряді і в парламенті. Або за кількістю продажних суддів і прокурорів. І ті й ті не тільки вибудовують собі шикарні палаци і купують будинки в Баден-Бадені, але й дбають про свої офіси.

Зокрема у Львові вирішили вкрити позолотою будівлю обласної прокуратури й облаштувати електропідігрів даху. Мабуть, щоб горобці та голуби не померзли. Головне тут не переборщити, бо як котресь знесеться, то замість нового покоління пташок будуть яйця накруто - по-прокурорському. А ще файно на такому підігрітому даху засмагати. Літо не літо, а ти собі ліг горіпупа і приймаєш сонячні ванни. І при тім тяжко думаєш: кого б то ще притягнути за розкрадання державних коштів?

Одне слово - весна, а за тиждень Великдень. Запахущі дими від вуджених ковбас залітають у вікна і грайливо лоскочуть ніздрі. Пташки щебечуть, котики нявчать...

Ой! Хто це там у небі: кру-кру-кру...

Тюху! Невже бакаї летять клином? А таки вони! Вони - ріднесенькі! Відбілені - аж любо глянути! Хутенько кашкета скинути і - махати, махати... Може, запам'ятають... Може, і нам грішним щось від життя урветься... Ех, чому не бакай я, чому не літаю?

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...