App Store Google Play

Студентів у Дніпропетровську розстріляв позаштатний міліціонер?

16.03.2010 15:36
У Дніпропетровську суд Жовтневого району розпочав розгляд справи про розстріл трьох студентів металургійної академії.

Нагадаємо, що ця надзвичайна подія сталася 4 грудня близько 18.00 на набережній біля готелю «Дніпропетровськ». За словами співробітників міліції, тоді компанія з чотирьох не зовсім тверезих студентів гуляла по набережній і вже другий день поспіль відзначала день народження свого одногрупника Івана Лавренка. Як виявилося, для 21-річного хлопця це був останній день народження. Саме іменинник був убитий пострілом зі зброї травматичної дії, а двоє його приятелів - поранені та потрапили до лікарні.

За підозрою у скоєнні цього злочину був затриманий четвертий хлопець з цієї компанії. За словами начальника міського карного розшуку Олександра Черняка, студенти були настільки п'яними, що наступного дня просто не могли згадати, що ж сталося.

За словами Олександра Черняка, він спочатку навіть дав свідчення, проте згодом від них відмовився. А вже через кілька днів начальник карного розшуку розповів що в справі намітився поворот. Нібито хлопців розстріляла зовсім інша людина. Далі міліція жодним чином не коментувала розслідування цього злочину. І нарешті зараз з'ясувалося, що ще на початку березня кримінальну справу передали на розгляд до суду. На лаві підсудних - директор однієї з дніпропетровських фірм і позаштатний співробітник міліції 25-річний Євгеній. Бізнесмен-«міліціонер» наразі перебуває в СІЗО, і з пресою не спілкується, міліція також не коментує ситуацію.

«Сьогодні» вдалося довідатися про деякі подробиці в родичів загиблого хлопця. «Справа кваліфікується як перевищення самооборони. Він стверджує, що хлопці напали на нього і хотіли ограбувати. І це в самісінькому центрі міста на очах у свідків! Та і як він міг оборонятися, якщо в одного з хлопців були рани на сідницях, він явно тікав!» - говорить Ольга Лавренко, сестра вбитого Івана. Ольга розповідає, що свого брата після смерті вона не впізнала. «Схоже, що його били, адже обличчя сильно набрякло», - говорить Ольга. А поранений товариш Івана (його мама попросила не вказувати ім'я) досі лежить у лікарні.

«Нам здається, що міліція вигороджувала цього Євгенія. Спочатку нас не інформували про слідство - посилалися на таємницю. Потім ми написали скаргу на міліцію в прокуратуру. І після того нам розповіли, що через 2 дні вже відбудеться суд! Потім це «перевищення»... Про яку оборону може йти мова, коли він синові стріляв у ноги ззаду, а потім ще й побив! У сина була черепно-мозкова травма. Пам'ять до нього повернулася тільки недавно. Він втратив багато крові - 21 день пролежав у реанімації. А коли мені нарешті дали справу для ознайомлення за 2 дні до суду, я дізналася багато нового. Виявляється, що цей Євгеній після розстрілу й бійки просто надяг каптура і зник (він живе на сусідній вулиці), не викликаючи ані «швидку», ані міліцію. А коли на місце приїхали міліція та лікарі, він прийшов туди і спостерігав за тим, як його жертвам надають допомогу. А через 2 дні вже відпочивав за кордоном. А зараз нам сказали, що по цій статті його можуть відпустити просто з зали суду, якщо він раніше не притягався ніде й нізащо. У нього є позитивні характеристики, тільки вони датовані 2006 роком!» - говорить мама постраждалого студента.

Люди, що раніше служили у МВС, розповіли нам, що на практиці своїх позаштатних співробітників МВС використовує вкрай рідко. «В основному, позаштатників оформлюють для легалізації одержання травматичної зброї, яку  звичайній людині заборонено носити й застосовувати. А «корочка», яку можна просто купити й за кілька сотень гривень, цю заборону знімає. До того ж, якщо ти перевищиш швидкість, то даішники подивляться на документ і не задаватимуть додаткових питань. Я 10 років працював у міліції, але жодного разу не бачив в очі бодай жодного позаштатника в міліцейській роботі - їх не використовують у слідстві, тим більше при спецопераціях. Мені навіть складно сказати, скільки їх може бути в нашому місті. Може 100, а може й 300», - розповів нам офіцер міліції Євгеній.

Сегодня

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...