App Store Google Play

Уряд Януковича у штампах і ярликах

14.03.2010 13:28

Парламент затвердив новий склад уряду.

Подаємо короткі біографії найяскравіших представників цього новоспеченого Кабміну у штампах, неодноразово переспіваних у ЗМІ.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров:

ПАХЛО, КАПУСТА, ДАПАШЛІВИ...

Микола АзаровСтати прем'єр-міністром - була давня мрія Миколи Азарова.

Азаров вважається одним з головних проросійських ідеологів Партії регіонів. Він стояв біля її витоків. Виступає за поглиблення економічної співпраці з Росією, а при Кучмі був відповідальний за інтеграцію України в так званий Єдиний економічний простір, один із поборників російської мови в Україні. Був ревно відданий Кучмі, про це свідчили, наприклад, записи Мельниченка, на яких тодішній керівник Державної податкової адміністрації нібито розповідав Леоніду Даниловичу про забезпечення його перемоги на президентських виборах 1999-го, покривав злочини Бакая, звітував про успіхи в знищенні банку "Слов'янський".

Був головою Державної податкової адміністрації України в 1996-2002 роках, першим віце-прем'єр-міністром і міністром фінансів у першому та другому урядах Віктора Януковича (за Кучми і Ющенка). Будучи при владі, запам'ятався жорстким податковим тиском на малий і середній бізнес в Україні, зазнавав жорсткої критики, зокрема за неповернення мільярдних коштів у вигляді податку на додану вартість тощо.

Азаров, а колись Пахло (змінив свого часу прізвище, бо з дитинства комплексував з приводу поганого вимовляння звуку "л"). відомий також як людина, якій не дається українська літературна мова.

В політичну лексику ввійшло сумнозвісне поняття «азаровщина», що означає систему, яка шкодить розвитку бізнесу, а для патріотично налаштованих українців асоціюється з нехтуванням державною мовою. Свого часу президентові Кучмі відкритий лист написала голова Держкомпідприємництва Інна Богословська, яка й увела термін "азаровщина", охарактеризувавши це явище як "неповагу (високопоставленого чиновника) до громадян власної країни та нелюбов до самої України". Богословська запропонувала Кучмі звільнити - на вибір - або її, або Азарова (Кучма звільнив Богословську). Щоправда, потім це на заважало Богословській засідати поруч із Азаровим в одній парламентській фракції - Партії регіонів.

Під час роботи в уряді Азаров запам`ятався "яскравими" висловлюваннями. У ВР під час розгляду держбюджету-2007 у відповідь на репліки народних депутатів він заявив: "Не можна бути безвідповідальними перед своїми людьми. Тому я закликаю вас... Та пішли ви! Для вас це ігри, а для мене це все моє життя. Для мене це 14-й бюджет!". Пізніше Азаров сказав, що народні депутати зрозуміли, куди він їх послав. Ще одним веселим згадуванням про міністрування Азарова є його фраза про капусту. У листопаді 2007 року Азаров під час брифінгу, відповідаючи на запитання про підвищення цін на продукти харчування, дорікнув журналістам у тому, що вони не пишуть про зниження цін на капусту. "Ніхто з вас не написав і не сказав, що виявляється, на капусту в жовтні на 20% знизилися ціни. Смішно? А мені здається, не дуже. Капуста в раціоні наших громадян займає дуже серйозну позицію", - сказав він.

Читайте також "Перспективи Азарова: у владі буде ще один Проффесор?" та "Азаров: етапи великого сходження"

Перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв:

ФАЛЬСИФІКАЦІЇ, ПІДШИПНИКИ, ПІДКУП МОРОЗА

 Андрій КЛЮЄВНа посаду першого віце-прем'єр-міністра призначено Андрія Клюєва. При Вікторі Януковичі він втретє стає віце-прем'єр-міністром: двічі за прем'єр-міністра Януковича і зараз - при Януковичу-президенті.

Андрія Клюєва називають третім донецьким крилом у Партії регіонів (після групи Бойка-Льовочкіна - люде олігарха Димитра Фірташа, і групи Ахметова - Колеснікова). Серед призначених віце-прем'єрів і міністрів нового уряду Андрій Клюєв є другим за рівнем доходів. За 2009 рік він заробив 10,5 млн. гривень. Чиновник володіє ділянками на 92,9 тис. кв. м, житловим будинком (2,3 тис. кв. м) і квартирою (31 кв. м.). У Клюєва один автомобіль - Mersedes SL55, а у сім`ї два - Porsche Carrera і Audi Q5. На рахунках першого віце-прем`єра 17,3 млн. гривень, крім того, йому належать частки в компаніях на загальну суму 20,8 млн. гривень. Андрію Клюєву та його братові Сергію Клюєву належить донецька корпорація "Укрпідшипник", що займається пасажирськими перевезеннями, торгівлею вугіллям, меблями та будівельними матеріалами. Крім того, вони контролюють засновану в 1994 році в Австрії компанію SLAV Handel, Vertretung und Beteiligung AG, що займається транзитною торгівлею чорними металами, вугіллям і газом.

Свою трудову діяльність віце-прем'єр Клюєв розпочав1983 року з підземного гірника на шахті імені Засядька. Працював заступником голови Донецької облдержадміністрації з питань вільних економічних зон. У 2002 році очолив парламентський комітет з питань ПЕК, у 2003-му - став віце-прем'єр-міністром з ПЕК. У 2004 році очолював тіньовий виборчий штаб Януковича на президентських виборах. Один з найвагоміших очільників Партії регіонів. Перебуваючи в структурі облдержадміністрації, Клюєв контролював вільні економічні зони, розташовані на території Донбасу.

Саме Андрій Клюєв зі своїм братом Сергієм керували тіньовим штабом Віктора Януковича під час президентських виборів 2004 року. Їм приписують авторство винаходу транзитного сервера, за допомогою якого фальсифікувалися результати голосування. У листопаді 2004 року були оприлюднені записи телефонних розмов Клюєва, глави Адміністрації президента Віктора Медведчука, голови ЦВК Сергія Ківалова та інших активістів президентської кампанії Януковича, що розкривають технологію фальсифікацій голосування на користь провладного кандидата.

Клюєва свого часу також звинувачували в підкупі Олександра Мороза. Казали, начебто він вручив головному соціалісту 300 мільйонів доларів.

Андрій Клюєв уже кілька років є офіційним переговірником від Партії регіонів з БЮТ і до останнього часу не відкидав можливості створення спільної коаліції з «тверезомислячими» представниками блоку.

Віце-прем'єр-мінстр з підготовки Євро-2012 Борис Колесников:

СЕПАРАТИСТ, АНТИЛЬОВОЧКІН...

Борис КолесниковУ новому уряді віце-прем'єр Борис Колесников відповідає за підготовку до Євро-2012.

У Партії регіонів він утворює окремий осередок «Ахметов - Колесников». Відповідно, дуже близький друг Ріната Ахметова. Вони дружать з юних років. Невипадково олігарх довірив Колесникову посаду віце-президента Футбольного клубу "Шахтар".

З призначених у новому Кабміні Колесников заробляє найбільше - у 2008 році він отримав 63,8 млн. гривень. Основну суму доходів одержав від дивідендів, відсотків і роялті - 63,5 млн. гривень. У 2009 році журнал «Фокус» оцінив капітал Бориса Колесникова в $189,7 млн. загалом. У власності віце-прем`єра - земельні ділянки на 50 тис. кв. м, квартири - 216,9 кв. м, гараж, а також автомобілі Mercedes S-500 і Mercedes S-600 L. На рахунках Колесникова - 109,3 млн. гривень. Він контролює групу «Конті», одну з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів.

Колесников є затятим прихильником ідеї федералізації України. У 2004 році під час президентських виборів брав участь у скандальновідомому «всеукраїнському з'їзді» у Сєверодонецьку, де лунали заклики до сепаратизму. У результаті проти Колесникова порушили кримінальну справу за фактом замаху на територіальну цілісність та недоторканність України. Але офіційного звинувачення на його адресу висунуто не було. Колесников обійшовся лише чотирма місяцями слідчого ізолятора.

Через рік співвласник донецького торговельного центру «Білий лебідь» Борис Пенчук звинуватив Колесникова у вимаганні в нього акцій центру. Проте через три роки під слідство потрапив сам Пенчук за неправдиві свідчення проти Колесникова й отримав вісім років ув'язнення. Пенчук публічно зізнався, що свідчення проти Колесникова підписав під тиском керівника МВС Юрія Луценка. Відтоді Колесников не дає Луценкові спокійно жити, він фактично в кожному інтерв'ю пригадує йому цю історію.

У ЗМІ мусували чутки про можливу причетність Бориса Колесникова до смерті його бізнес-партнера - Сергія Романа. Сам Колесников таку причетність категорично заперечив.

Борис Колесников - одна з найвпливовіших фігур Партії регіонів. Він завжди у жорсткій конфронтації з так званою «групою Фірташа». Минулого року він виступив з жорсткою критикою на їхню адресу, сказав, що Льовочкін бере хабарі з пелюшок, їздить на «Мерседесі» за півмільйона, а не може зареєструвати «Запорожець».

Віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко:

КУЧМІСТ, ПРИКЛАДНИЙ АКАДЕМІК, ТА ЩЕ Й СПІВАЄ

Володимир СеминоженкоКажуть, кандидатура Семиноженка сплила стараннями Ганни Герман, яка намагалася не допустити на цю посаду Дмитра Табачника. Семиноженко підтримував стосунки з Миколою Азаровим, тому той не заперечував проти його віце-прем'єрства. Це кадр зі старої обойми Леоніда Кучми, він обіймав посаду міністра науки і технологій, віце-прем'єра, і навіть був головою Партії регіонів.

Щоправда, інноваційною державою Україна в його бутність міністром науки і технологій не стала. Опоненти звинувачували його, що за відомими схемами гроші розійшлися, і триста мільйонів державних рублів (його міністерський період охоплює 1996-1998 роки), які за обіцянками Семиноженка мали принести мільярд, його не принесли. Але через деякий час Володимир Семиноженко пересів у інше крісло. Після того, як він не зумів перетворити триста мільйонів на мільярд його стали називати "прикладним академіком".

Також Семиноженко відомий тим, що під час акції "Постань, Україно!" виступив з ініціативою продовжити повноваження Кучми на два роки.

Хтось з журналістів назвав його політичним діячем широкого діапазону.

Семиноженко з минулого року очолює партію "Нова політика". Але в телевізорі він з'являвся тільки тому, що на засідання аналітичного клубу «Український форум», який він очолює, часто запрошувалися відомі люди: Леонід Кучма, Сергій Тарута, Леонід Тігіпко. Семиноженко потрапляв у кадр як модератор цих засідань.

Він багатогранна людина. Співає, малює, фотографує...

Зараз Семиноженко в новій владі взявся за делікатне питання: він має намір скасувати тести зовнішнього оцінювання, які є головною перешкодою для корупції у сфері освіти...

Віце-прем'єр-міністр з силових структур Володимир Сівкович:

БРАКОНЬЄР, ПРОВОКАТОР, АНТИЮЩЕНКО

Володимир Сівкович спить в президії під час   блокування трибуни ВР. Київ, 3 лютого Сівкович має військово-інженерну, економічну та юридичну освіту. Служив у КДБ та СБУ. Займався бізнесом, був співвласником телеканалу СТБ. 

Чим прославився Сівкович останніх років? Тим, що «розслідував» нібито справу фальсифікації отруєння Ющенка. Фальсифікації довести не вдалося, але Сівкович дав безліч інтерв'ю на цю тему. Уже цього досить, аби стати улюбленчиком нового президента.

Люди, котрі попрацювала якійсь час у спецслужбах, а потім потрапили у парламент та вважаються "посвяченими" у великі таємниці, виконують роль скрині з компроматом. Ми не маємо змоги оцінити фаховий рівень Володимира Сівковича. Але те, що він заявляв, не свідчить про глибокий інтелект та знання справи. Зокрема, він прославився заявою про те, що грузинські спостерігачі на виборах 2010 року насправді були бойовиками й мали на меті "зґвалтувати Донецьк у неприродній спосіб". Мабуть, у спецслужбах Сівковичу доручали найбільш чорнову роботу, яка не потребували якогось осмислення...

Екологи вважають, що він "трофейний убивця", браконьєр, і гадають, що саме він не дає можливості відновити діяльність екологічних інспекторів.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник:

УКРАЇНОФОБ, КАЗНОКРАД, АНТИКОЛЕСНІКОВ

Дмитро ТабачникМіністр освіти і науки Дмитро Табачник почав свою трудову діяльність з копіювальника, реставратора Центрального держархіву кінофотодокументів України.

Першою в ланцюжку вищих державних посад стала посада голови Адміністрації президента України, яку Табачник обіймав два роки (перед цим - 1994 року - займався виборчим штабом Леоніда Кучми). Після відставки в 1997-му з посади глави президентської канцелярії ще рік працював радником глави держави. У 1999 році був одним з керівників виборчої кампанії Кучми. У 1998 - 2003 роках Табачник - депутат парламенту III і IV скликань. У першому уряді Януковича (2002-2005) був віце-прем`єр-міністром з гуманітарних питань.

Його називають «типовим представником епохи Кучми», «українофобом».

Табачник виступає за розширення прав російської мови в Україні, з презирством висловлюється про українців, входить до числа затятих супротивників вступу країни в НАТО. За час перебування при владі Табачник не раз фігурував у гучних скандалах. Серед них - історія, пов`язана зі спробою опублікувати в газеті "Урядовій кур'єр" ухвалу ЦВК про перемогу Януковича в президентській гонці 2004 року. Його і (як і ще одного урядовця Анатолія Толстоухова) також пов'язують зі зникненням листів Михайла Грушевського, що зберігалися у Львівському історичному архіві. У 2004 році він пропонував своєму тодішньому шефу Януковичу подарувати їх Національному музею історії України. Той відмовився, через що Табачникові довелося позбутися їх самому. За фактом було порушено кримінальну справу, про результати якої досі нічого невідомо.

Ще один скандал - із сумнівною всеукраїнською соціальною акцією "Зір", яка займалася безкоштовною роздачею інвалідам війни дешевих окулярів китайського виробництва, закуплених, звісно, за бюджетні кошти... Також свого часу його однопартієць Борис Колесников звинуватив Табачника в крадіжці картин, назвавши його «казнокрадом». Утім, жоден зі скандалів правових наслідків для Табачника не мав.

Експерти вважають Табачника своєрідним прикриттям, який самою своєю появою в уряді викличе весь вогонь на себе. Дратуючись Табачником, суспільство не помічатиме інших сумнівних і не менш одіозних осіб у новому уряді...

Віце-прем'єр з питань АПК Віктор Слаута:

ОСОБИСТИЙ АГРОНОМ ЯНУКОВИЧА

Ганна Герман і Віктор Слаута   спілкуються під час прес-конференції лідера Партії регіонів Віктора   Януковича. Київ, 24 грудня Відповідальним за агропромисловий комплекс при Януковичі вкотре призначено Віктора Слауту. Це аграрій з великим стажем. Свою трудову кар`єру в АПК починав агрономом у колгоспах «Комуніст» імені Жданова і «Росія». У 1980 році призначений другим секретарем Краснолиманського міськкому КПУ. Партійну кар`єру завершив завідувачем аграрного відділу Донецького обкому партії.

У січні - грудні 2004 року Слаута вже був віце-прем'єром з аграрної політики в уряді Януковича. Тоді спеціально для нього створили посаду аграрного віце-прем`єра. Кажуть, Слаута знадобився тодішньому прем'єру для нейтралізації «чужого» для Януковича галузевого міністра Юрія Мельника і для залагоджування конфлікту навколо квотування експорту зернових .

Його називають «особистим агрономом» Віктора Януковича. Вони разом працювали і в Донецькій облдержадміністрації, і в попередньому уряді.

У рейтингу впливовості «донецьких», складених журналом «Фокус», Слаута зайняв 42-е місце.

Міністр економіки Василь Цушко:

НАПАДНИК НА ГЕНПРОКУРАТУРУ

Василь Цушко дає інтерв'ю журналістам після фінішу на   кілометровій дистанції чемпіонату з легкоатлетичного кросу серед   працівників МВС . Київ, 19 травня 2007Призначення Цушка міністром економіки спантеличило багатьох експертів і економістів, хоча досвід економічної роботи в Цушка є. Він почав свою діяльність у 1987 році з радгоспного економіста. Потім працював заступником директора, директором у радгоспах рідної Одещини.

Сам Цушко неодноразово хвалився, що він хороший «колгоспник».

З 1994 року потомствений аграрій, член Селянської партії України вперше стає народним депутатом України. З 1997 року - член фракції Соціалістичної партії України. З лютого 2005 року по квітень 2006 року - голова Одеської обласної державної адміністрації.

У 2005 році закінчив Національний університет внутрішніх справ, здобувши кваліфікацію юриста. 2006 року правляча коаліція, в яку входила СПУ, довірила міліцейський портфель Цушкові. Цушко радикально оновив керівний склад МВС. У вересні 2007 року Цушко пішов з посади міністра зі скандалом, проти нього порушили кримінальну справу за перевищення службових повноважень. Він брав особисту участь у захопленні будівлі Генпрокуратури. 24 травня 2007 співробітники Беркута під керівництво свого міністра зламали вхідні двері в Генпрокуратуру й двері в приймальню генпрокурора. Це відбулося на піку протистояння Віктора Ющенка з тодішньою коаліцією: ПР - СПУ - КПУ, після звільнення генерального прокурора Святослава Піскуна. Тод Ющенко заявляв, що Цушко "явно перевищив свої повноваження", і пообіцяв "зробити все", щоб екс-міністр внутрішніх справ відповів за законом за спробу захоплення Генеральної прокуратури бійцями спецпідрозділу «Беркут». У квітні 2008 року Генпрокуратура висунула звинувачення Цушку в перевищенні повноважень у справі про захоплення будівлі Генпрокуратури. 10 березня 2010 року управління з розслідування особливо важливих справ головного слідчого управління Генеральної прокуратури завершило досудове слідство у цій кримінальній справі.

Наступного дня його призначили міністром, проте вже економіки.

Міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич:

СКАНДАЛІСТ, БЕШКЕТНИК, СПАДКОЄМЕЦЬ НЕРУХОМОСТІ

Нестор Шуфрич після голосування за відставку Юрія Луценка у   ВР. Київ, 28 січня Посаду міністра надзвичайних ситуацій Шуфрич обійматиме вже вдруге.

За попреденього міністрування його відомство прославилося багатомісячним полюванням у Маріуполі за невловимим крокодилом Годзіллою, а він сам особисто відважно допомагав президентові Ющенку гасити лісову пожежу в степах Херсонської області.

Він ніколи не заперечує, що є добре забезпеченою людиною. У ЗМІ повідомлялося, що одним із джерел його доходів було добування нафти й газу з вітчизняних родовищ. Шуфрича звинувачували в незаконній приватизації величезних ділянок лісу й нерухомості в Закарпатті. Коли в 2005 році МВС розслідувало незаконну приватизацію цих об`єктів Шуфричем, той надав документи, що все це майно належить його матері Марії Петрівні. До речі, вона нещодавно померла. Але син успішно займається її нерухомістю.

У 1996 році Шуфрич став членом СДПУ(о). У 2005 році був обраний першим заступником голови партії (Медведчука). З 1998 року - ставав депутатом Верховної Ради різних скликань на всіх виборах. Крім провального для СДПУ(о) 2006 року. Проте того ж року Шуфрич уперше став міністром надзвичайних ситуацій (у другому уряді Януковича).

Шуфрич - відомий бешкетник, проте це йому не заважає робити кар'єру в ПР. Його називають одним з найвірніших «регіоналів». За кілька останніх років він устиг декілька разів публічно побитися. Під ЦВК на президентських виборах у 2004 році він намагався відбити в працівників «Беркута» соратника з СДПУ(о) Івана Різака в момент його арешту. Час від часу штовхається з кимось біля парламентської трибуни. Від його рук постраждали - екс-міністр транспорту Микола Рудьковський і навіть колега-регіонал Сергій Льовочкін.

Останнього охарактеризував «сміттям у білому домі Партії регіонів, і навіть не сміттям, а придорожньою пилюкою, яка проникає всюди».

Дісталося також головному міліціонерові країни Юрію Луценкові, якого Шуфрич підстеріг за лаштунками одного із телешоу.

Геннадій Москаль свого часу оприлюднив також заяву колишньої дружини Шуфрича. Начебто той зламав їй щелепу.

Міністр палива і енергетики Юрій Бойко:

ГАЗОВИЙ ДІЛОК

Юрій Бойко бере участь у засіданні Кабінету Міністрів. Київ, 18   квітня Бойко Відомий як засновник газової компанії-посередника «РосУкрЕнерго». Це, напевно, єдиний міністр, чиї діяння були освячені вищим керівництвом держави, багаторазово обговорені в пресі, стали предметом досліджень неурядових організацій і не були оскаржені жодним судом.

"Реформуванням" енергосектора України займатиметься людина, яка є одним з батьків непрозорого розподілу газу на ринку України.  Ще, перебуваючи в опозиції, він неодноразово заявляв, що готовий переглядати газові контракти. Утім спостерігачі й аналітики вважають, що наслідком такого перегляду може стати відновлення тіньової схеми та перехід української газотранспортної системи під контроль Росії.

Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов:

ДОНЕЦЬКИЙ АНТИЛУЦЕНКО

Анатолій МОГИЛЬОВ У цього генерала міліції є все, щоб бути міністром внутрішніх справ за президента Януковича.

Десять років свого життя (1995 - 2005) він керував на Донеччині Артемівським та Макіївським міськими управлінням внутрішніх справ. А у 2007 році міністр уряду Януковича Василь Цушко, напевне, за вказівкою від старших товаришів «запримітив» скромного керівника донецького міського управління та призначив його керівником Кримського МВС.

Потім була серія його звільнень, ініційована Юрієм Луценком, та поновлень донецькими судами на цій посаді аж до останнього звільнення 11 грудня 2009 року за участь у передвиборчій кампанії кандидата в президенти Януковича.

Тепер його призначено міністром внутрішніх справ України.

УНІАН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...