App Store Google Play

За підтримку Януковича транспортниками розплатяться пасажири

03.03.2010 12:40
Щойно Україна отримала нового президента, як стримувані досі політичні та фінансові апетити почали стрімко зростати.

Зокрема, про підвищення тарифів на проїзд миттєво заявили власники маршруток. Нещодавно вони опублікували звернення до городян та до місцевої влади,  в якому поскаржились на надзвичайно важкі умови існування цього виду транспорту у Дніпропетровську.

Керівники автотранспортних підприємств, які поставили свої підписи під документом-зверненням, заявили про те, що вартість проїзду в дніпропетровській маршрутці має становити щонайменше три гривні.

А вже 2 березня транспортники заявили про створення у Дніпропетровській області представництва Українського транспортного союзу. Ця організація була створена у квітні 2009 року і, відповідно до заяв її членів, має на меті відродити зруйновану за останні п'ять років транспортну систему країни.

До складу Дніпропетровського осередку увійшли вже близько 30 підприємств, керівники яких заявляють про намір боротися за право підвищити тарифи на проїзд в переповнених "Богданах", "Газелях" та "поштовиках" міста.

Варто зауважити, що транспортники мають непогані шанси домогтися свого попри цілком резонні та обґрунтовані заперечення з боку пасажирів. На президентських виборах, що завершились буквально кілька тижнів тому, Український транспортний союз відкрито підтримав кандидата Януковича. За можливість розміщувати політичну рекламу на "бортах" маршрутних таксі та за суттєву допомогу транспортників в день виборів (нагадаємо, що автошляхами області 7 лютого курсувало кількасот маршруток, котрі підвозили прихильників кандидата від ПР до виборчих дільниць), Віктор Федорович, безсумнівно, допоможе керівникам АТП - членам Союзу "зайвою гривнею".

Крім цього, УТС взяв з Президента Януковича обіцянку не призначати керівників транспортної галузі без попередньої згоди керівництва Союзу та розраховує на фінансові й податкові пільги для транспортників.

Примітним є той факт, що активну участь у створенні дніпропетровського осередку Українського транспортного союзу взяли керівники не лише споконвіку "прорегіонівських" АТП, але і тих, які належать до сфери впливу його опонентів, зокрема - представників Блоку Юлії Тимошенко. Так, серед тих, хто найактивніше ратує сьогодні за підвищення вартості проїзду - керівники АТП 11205 та 11255 Тарас Жуков та Юрій Фалько (депутати місцевих рад від БЮТ), директор АТП-11231 Олександр Резник, який на виборах 2007 року активно співпрацював з партією Тимошенко і надавав транспортну допомогу обласному та міському виборчим штабам

Керуватиме регіональною філією Союзу заступник гендиректора тресту "Дніпродорбуд" Сергій Костюченко. Колишній секретар міської ради, який на виборах до місцевих рад в 2006 балотувався на посаду міського голови, є досить відомим в транспортній сфері. Зокрема, саме він одним з перших вдався до спроби підпорядкувати собі сферу організації пасажирських перевезень у Дніпропетровську, розуміючи, що це - "золоте джерело", яке ніколи не спорожніє. З часом "маршруточне лобі" розрослося у місті до неабияких розмірів, практично знищивши міський електротранспорт як вид. Активну допомогу у цьому процесі надавала депутатська більшість у міській раді під керівництвом Загіда Краснова.

До слова, проїзд в маршрутках у Дніпропетровську  й без того недешеве задоволення. В столиці вартість поїздки маршруткою складає від 1,5 до 2 гривень, в сусідньому Донецьку  пасажири сплачують від 1 до 2,5 грн., авто перевізники Львову та Луганська возять городян по 1,75 грн., у Харкові тариф на проїзд коливається від 1,75 до  3 грн. Обов'язковим "бонусом" до немаленького дніпропетровського тарифу пасажири маршруток отримують нескінченні черги на зупинках, відсутність квитків на проїзд як таких, приємність діставатись на роботу і з роботи у заповнених "під зав'язку" автівках, спілкуватись з хамовитими водіями і не отримувати жодних гарантій безпеки.

Чи виконає Президент своє обіцянки і чи вдасться маршруточникам в черговий раз знехтувати думкою та вимогами пасажирів - побачимо найближчим часом. Транспортники об'єдналися, щоб захистити та відстояти свої інтереси, і ця теза не викликає заперечень. Але хто і яким чином захистить інтереси пасажирів?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...