App Store Google Play

Творча інтелігенція Дніпропетровщини відстоює ідею зміни гімну

02.03.2010 08:29
Творча інтелігенція Дніпропетровщини наголошує на необхідності якнайшвидшого перегляду тексту державного гімну України. Нагадаємо, що з такою ініціативою виступив народний артист України Михайло Мельник. Пізніше до акції приєдналися ще кілька десятків митців як з Дніпропетровська, так і з усієї України. На ще не оголошений ініціаторами конкурс вже навіть почали надходити авторські варіанти одного з основних державних символів.

Водночас, намагання змінити гімн України викликало різку критику та негативну реакцію в кількох поточних та колишніх народних депутатів "національно-демократичного табору", зокрема Степана Хмари, Володимира Яворівського, Анатолія Матвієнка. Більш кардинально висловилася обласна організація Української народної партії Тернопільщини, яка піддала наміри Мельника та його однодумців нищівній критиці.

Сам артист на зустрічі зі студентами одного з дніпропетровських вишів наголосив, що не заспокоїться, поки Державний гімн України буде містити стільки негативу та буде спрямований на сіяння розбрату й ворожнечі в суспільстві.

Далі - текст відкритого листа творчої інтелігенції Дніпропетровська до Тернопільської обласної організації УНП:

 

Шановні  тернопільчани!

Закликаємо вас до більш зваженої та спокійної реакції на нашу ініціативу створення нової редакції Державного гімну України.

У вашому зауваженні стосовно «комплексу меншовартості» ми не вбачаємо нічого іншого, ніж намагання образити та принизити нас.

Та це ми великодушно вам вибачаємо і пояснюємо свою точку зору та наше розуміння даної проблеми. Насамперед, щиро зізнаємося, що аби покласти на терези «схід-захід» наші історичні та суспільно-політичні погляди, то наші симпатії більше схилилися б до чаші західнянської.

Та в даному питанні спробуємо бути об'єктивними. Ми теж добре знаємо нашу історію й цінуємо наших предків, які проливали кров, щоб здобути свободу та незалежність України. Але ж свобода та незалежність хоч і «вистраждана» та вже здобута (чи хтось в цьому ще сумнівається?). Доля не «посміхнеться», а. таки, «посміхнулась». Треба тільки утримати ці здобутки, а це важливо лише тоді, коли у нації пробудиться «чуття єдиної родини», коли поняття «схід-захід» залишиться лише географічним, а не політичним. До речі, це створено штучно і саме політиками, а не народом. Та ми маємо бути мудрішими, настільки «руки поєднати», щоб не допустити ані щілинки у нашому національному моноліті. І ви цього не станете заперечувати. Інакше знову відбудеться «Северодонецьк» тільки з більш драматичними наслідками.

Заклик до єдності - найголовніше гасло сьогодення, це усвідомлює кожна мисляча людина. На жаль, у наших політиків це лише на язиці, а на ділі - жодного кроку. Розуміючи це, творчі сили Дніпропетровщини заявили про свою ініціативу провести національний конкурс на новий текст гімну, залишивши геніальну музику М. Вербицького. І з кращих зразків створити єдиний, автором якого був би народ. Запропонований нами текст - це лише наш варіант. Бо ж уже не секрет, що населення, у більшості своїй незадоволене існуючим гімном. Треба шанувати священну пам'ять своїх предків, та не слід турбувати їхній прах щодня, цього навіть церква не схвалює. Для цього відведені окремі дні, всілякі заходи для увіковічення слави полеглих героїв. Не слід «полоскатися у їх крові щоденно». Гімн має бути оптимістичним з яскраво вираженою ідеєю - заклик до єдності та патріотичною спрямованістю.

Ще не оголошено конкурс, а до нас уже надходять зразки небайдужих громадян з усіх кінців країни. Це вже - маленький крок до об'єднання.

Суспільство змінюється і якщо в ньому виникає така потреба, не слід цим нехтувати.

Над усім треба розчавити в собі того амбітного черв'яка, що сіє розбрат в країні. Високе звання «українець» має носити кожен, хто мешкає в Україні, незалежно від ознак національних, географічних та політичних. Якщо всі наші устремління будуть спрямовані саме в такому напрямку, то ніякі «воріженьки» нам не загрожуватимуть, їх виникнення при монолітній нації неможливе апріорі.

Географічно ми розташовані посередині між сходом і заходом, тому подаємо свої руки на обидва боки і закликаємо:

«Міцно руки поєднаймо
В непорушнім колі,
Щоб не втратити довіку
Священної волі»

 

За дорученням творчої інтелігенції м. Дніпропетровська, з братньою пошаною

Михайло Мельник, народний артист України, лауреат державної премії  ім. Т.Шевченка,

Ольга Рекун, художник-дизайнер,

Інна Радіновська, поетеса, член спілки письменників України,

Тетяна Басан, кореспондент газети «Наше місто»,

Віктор Волошко, кандидат фізико-математичних наук.

лютий, 2010 р., м. Дніпропетровськ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...