App Store Google Play

Магія цифр, або Фінальний акорд міськради п’ятого скликання

02.03.2010 23:09

Є все ж таки певна магія цифр, від якої не можна ніде подітися. Цього разу все зійшлося на цифрі 5, чи то її так полюбляє один із відомих у місті громадських діячів, що на всіх своїх однакових автомобілях наліпив однакові номери з одних п'ятірок, чи з іншої причини, але саме 55 сесія міської ради 5 скликання стала унікальною за кількістю проголосованих рішень.

Левову частку з прийнятого на сесії, а саме 505 рішень, складають питання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо виділення земельних ділянок для будівництва у місті, що увійшли до так званого "шостого розділу" порядку денного. І це ще не рахуючи тих з півтора десятка ділянок, які голова земельної комісії міськради Олександр Лупандін вніс з голосу під час формування порядку денного вже на самій сесії!

Годі й сумніватися, що весь цей величезний перелік був проголосований одним махом - після перерви у засіданні сесії міськради 24 лютого, коли в залі налічувалося хіба 60 осіб. Але як же ті депутати, що залишилися в залі, бігали між рядами і радо натискали по 2 кнопки одночасно! Та й не дивно - ціна питання не маленька - 60 гектарів міської землі, що неочікувано "виникла" в межах міста і потребувала термінового поділу.

І якщо про непарну сторона вулиці Богуна, яка на разі є неосвоєним пустищем на межі Ленінського району в Дїївці (карта) можна сказати, що місцевим жителям дали змогу будуватись і почувати себе краще у рідному місті, то всі інші земельні ділянки, нарізані протягом 55 сесії міськради 5 скликання - це просто золоті гектари. Вочевидь, їх розподіл мав би бути оскаржений по закону, але швидше за все не буде. Чому мав би - зараз покажемо. Чому не буде - трохи згодом.

Отож, лот №1. Прибережна рекреаційна зона вздовж вулиць Мостової та Берегової. Це також Ленінський район, але не в чорта на рогах. Вулиця Мостова (карта) - це мальовничі береги Дніпра, що належать до селища Таромського, район плавнів, дичини і всілякого культурного відпочинку. Ці береги такі привабливі, що тепер тут будуть тихенько мешкати заступник голови обласної ради - керуюча справами облради Катерина Відякіна з чоловіком (на окремій ділянці). Депутатську компанію їй складуть родичі депутата облради від Партії Регіонів Грицая та нотаріус Лоян з родичами.

Наступний ласенький шматок - вулиця Кубанська та її околиці - не менш мальовничий беріг Дніпра, але вже на лівому березі, в АНД районі від острова Свинячий до острова Мировий. Землі, вочевидь, відтяті у Кіровського лісництва. Заселяються вже не перший рік, в більшості - самозабудовою з наступним узаконенням (карта). Тепер милуватися хвилями Дніпра із затишних будиночків на березі будуть генеральний директор агрегатного заводу, за сумісництвом депутат міськради від ПР Євген Морозенко (2 ділянки), родичі народного депутата від тої ж партії Яцуби, депутат облради, також регіонал Павлов, а також одразу п'ятеро людей з прізвищем Афанасьєв. Можливо, це - збіг обставин, або ж вулиця Кубанська - місце компактного проживання Афанасьєвих у Дніпропетровську. Але дотично до земельних питань у нашому місті на пам'ять чомусь дивним чином спливає заступник міського голови з питань будівництва Олександр Анатолійович Афанасьєв.

На великому шматі екологічно чистого чорнозему між озер розташувалася вулиця Крайова (карта) - це теж Амур-Нижньодніпровський район. Тут тепер мешкатимуть родичі колишнього голови АНД районної у місті ради Андрія Біжка, колишній головний архітектор міста В'ячеслав Товстик та ще кілька дрібних, але відданих працівників міськвиконкому та силовиків.

Але не тільки береги річок та озер стали у пригоді "землерізам" з міської ради 5 скликання. Шмат невдобку між Соколом, Перемогою та дорогою на аеропорт Дніпропетровськ (карта) проходить у рішеннях міськради як "район вулиць Салтикова-Щедріна та Яснополянської". Тут, звісно, комфортно почуватися заважатимуть літаки, але й переваги від власних 10-20-50 соток є безперечними.

Не полишив своєю увагою цей район відомий у місті ділок на ниві "примусового переділу власності" Віктор Науменко, депутат обласної ради від Партії Регіонів. Щоправда, сам Віктор Олексійович на землю не претендує, натомість у переліку цілих п'ятеро Науменків. Ну велика родина в людини, розуміємо... Так само на родичів зареєстрував діляночку колишній депутат облради від НУНС, а на останніх виборах - представник Сергія Тігіпко Олександр Доброгорський.

Чи то не знайшовши собі вільного шматочка в такій компанії, чи то маючи право обирати шматок поласіше, секретар міськради Олександр Тимошенко (Партія Регіонів) вирішив оселитися у провулку Шпаковому, на березі озера.

З іншого боку озера Карпенкового, з вулиці Бєлградської, спостерігатимуть за депутатською межпухою родина депутата-громадівця Хасілєва. 20 соток на березі озера - непогана плата за "правильні" голосування та активну участь в діяльності "Громадської сили".

Ще далі вглиб по вулиці Передовій, на розі Мінісунської, тепер буде будиночок у сина голови дніпропетровської обласної податкової адміністрації Василя Андрухіва.

Але справжнім діамантом, до огранки якого приступили депутати на 55 сесії, стала вулиця Моріса Тереза. Це  - колишня територія Кіровського лісництва, дерева на якій спочатку частково були вирубані під час будівельних та іригаційних робіт по прокладанню Полтавського шосе, потім (4 роки тому) загадково вигоріли на площі близько 20 гектарів (карта).

Читаючи перелік ділянок, відданих в цьому районі під забудову із значенням прізвищ нових власників дозволяє зробити висновок, що незабаром, проїжджаючи Полтавським шосе, будемо спостерігати нове елітне містечко, з огляду на яке "золоті ключі" здаватимуться просто деревними.

Отже, що ж за пересічні люди мешкатимуть між Полтавським шосе та вулицею Широкою на території колишнього лісу? Відкривають перелік дружина та донька міського голови Івана Куліченка. Що не кажи, а у рідну Березанівку мера все ж таки тягне...

Своїми сусідами Іван Іванович закріпив: начальника управління охорони здоров'я міськради Олександра Рудяка, голову Жовтневої райради Вікторію Лукашову, керуючого справами міськвиконкому Сергія Квітку, депутатів міськради від БЮТ Олену Бочарнікову та Анаід Арзуманову, першого заступника міського голови Анатолія Крупського, заступника міського голови Ірину Зайцеву (Партія Регіонів), помічницю міського голови пані Новіченко, колишнього заступника міського голови Анатолія Буйвола, депутата Красногвардійської райради від БЮТ Вікторію Чаусенко.

Цю дружню, але дуже важливу для нашого міста когорту "обраних", без сумніву необхідно охороняти і вдень і вночі. А хто берегтиме спокій чиновників? Звісно ж, наша рідна міліція. Тож не випадково там само, на Мориса Тереза, відтепер мешкатимуть поточний та колишній начальники міського управління МВС у Дніпропетровську - відповідно Віктор Сабадаш та Євген Сурєєв, а також заступник начальника міського управління МВС Володимир Сідлецький.

Чи не єдиним, хто "відколовся від колективу" є начальник управління міськради  по взаємодії з правоохоронними та контролюючими органів В`ячеслав Чигиринець. Він для власного користування відвів ділянку під приватний будинок у самому серці Жовтневого району - на вулиці 8 березня "в районі будинку №19" (карта). Рекогносцировка на місцині показала, що серед багатоповерхівок на розі вулиць 8 березня й Дмитра Донського вліпити "маленьку хатинку" теоретично можна, але це вже верх нахабства.

У порівнянні з такими витівками "старшого по зв'язках із кришуючими органами" заступник міського голови - директор департаменту промисловості , енергетики та підприємництва Володимир Мелещик виглядає скромним трударем. За свої чиновницькі вислуги він просто побудує маленький гаражик на тепер вже приватній землі в районі будинку №13 по вулиці Урицького. Теж можна сказати - район, "вільний для забудови".

Такий от врожай. Магія, як кажуть, цифр. Насправді ж - фінальний акорд міськради 5 скликання, яка добре розуміє: попри скасування виборів до місцевих рад 30 травня, за місяць-другий рада стане нелегітимною. Відповідно, будь-яке рішення її може не визнаватися і не братися до уваги. А до наступного скликання знахабнілі у дерибані землі та міського бюджету депутати з поточного скликання можуть вже й не потрапити, особливо якщо списки стануть відкритими і їм прийдеться звітувати за свою "бурхливу діяльність". Тож і набили собі кишені, скільки могли.

Сподіваємось, громадськість дасть гідну оцінку діяльності міських депутатів та чиновників. Особливо всі ті люди, які місяцями і роками чекають свої черги на законну приватизацію своїх кровних 3-4-5 соток під батьківською хатою. Тому що сподіватися та те, що оцінку дадуть правоохоронні органи, не доводиться.

Втім, скільки вибори не перенось, а кінець міськраді 5 скликання колись настане. Може тоді зникне нарешті ця магія цифр?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...