App Store Google Play

Гол депутатів у власні ворота

02.03.2010 08:49
Всі ми стали свідками, як 20 лютого цього року на телеканалі ТРК «Україна» безсоромно, публічно дали ляпаса своїм виборцям наші знахабнілі можновладці. І лише тому, що у народі ( до речі уже давно) визріла думка про зміну тексту існуючого гімну.

Все більше і більше українців опікуються цією проблемою і представники різних кіл беруться за перо, щоб викласти свою думку. Про що це говорить ? Напевно, про те, що зростає людська свідомість і виникає невідворотна потреба у зміні тексту гімну, про що свідчать і результати опитування на вулицях та в київських школах.

На запитання ; « Як ти розумієш наш державний гімн?», дівчинка відповіла: « Я розумію, що ще не вмерла Україна . . . », а інший хлопчик відповів : «Я розумію, що люди помирають, бо нічого їсти ». Отакий «оптимізм» сіється в дитячих душах.

В колах творчої інтелігенції міста Дніпропетровська виникла ідея написання свого варіанту нового тексту гімну.

Автори до цього віднеслися з повною відповідальністю і дотриманням вимог у створенні такого твору :

  • Він має бути стислим за змістом;
  • Зрозумілим і легким у сприйнятті для всіх верств населення;
  • В ньому має бути яскраво відображена основна ідея ( заклик до єдності) та патріотична спрямованість.

Всі ці критерії дотримані у запропонованому варіанті.

Лише вперше надійшов він до друку, як за кілька днів у місцевих засобах масової інформації ця подія набула широкого розголосу. Жоден телеканал не залишив це поза увагою. Газети розміщували публікації, відбулася прес-конференція з авторами цього твору, з'явилися повідомлення на сайтах в Інтернеті, лавиною пішли відгуки.

Потім зацікавилися центральні газети та телеканали, навіть відбувся репортаж на радіостанції ВВС.

Все відбувалося в позитивному ключі, доки не дійшло до депутатів Верховної Ради. Перший на кого натрапила знімальна група СТБ був Степан Хмара. Вже зовнішній вигляд цього депутата був вражаючий. Він не відчував, що діється у нього під носом (у прямому, вибачте, розумінні), то яким державницьким інтересом він міг опікуватися. Після його репліки журналістам пригадалася пісня « Ой наступала та чорна хмара ... » . Подумалося, аби менше було цих чорних хмар, то і сонце яскравіше зігрівало б Україну.

 Далі - краще. Наступний оцінювач - поважний пан, голова комітету духовності та культури у Верховній Раді, голова Спілки письменників Володимир Яворівський. З висоти його професіоналізму випливало « что положено Юпитеру, то не положено Быку», або « Куда вы суконным рылом да в купчий ряд» або українською - « Дав би Бог нашому теляті та вовка з'їсти ». Маючи цілу гвардію іменитих поетів та письменників, невідомі автори навіть розглядатися не можуть.

Зауважимо лише одне: аби наш твір був нічого не вартий, то по перше, його поява не отримала б такого резонансу, по друге, він ніколи не дійшов би до депутатів через ЗМІ, бо журналістська братія, у більшості своїй, - розумна, розбірлива і небайдужа, в чому їм треба віддати належне.

І ще один депутат А.Матвієнко взагалі спромігся порівняти гімн , зміст якого сіє ворожнечу і викликає суцільний негатив у суспільстві із святою молитвою « Отче наш ,,,». Принаймні, це кощунство. Із такого блюзнірського порівняння випливає думка, що автор цього висловлення почувається таким собі, недоторканим апостолом, який прийшов у Раду довічно і усім «зась» на нього зазіхати.

Та перевершило всіх «політичне перекотиполе» парламентського розливу, без батьківського стрижня, якому неодноразово дорікали національні патріоти у зраді батьківських ідеалів, - Тарас Чорновіл. Він, намагаючись блиснути пишномовністю, назвав усіх, хто береться за написання гімну - «гімнярами». В жодному українському словнику такого слова ми не знайшли, та варто було б його залучити до словника, посилаючись на авторство з відвертим трактуванням його співзвучності, та, як дань його мовознавчому талантові, закріпити за ним звання «великого гімняра».

Отакий ганебний виклик кинули наші обранці своїм виборцям. Не вистачило ані елементарного такту, ані духовності, ані культури. Це такі кращі з кращих, так звана еліта з «бидлуватим нутром».

Звертаємося до вас, панове-депутати ! Ви намагалися нас образити, задушити на корені ініціативу, що пішла знизу. Це вам не вдасться. Суспільство змінюється, а ваша недалекозорість заважає вам це помітити. А вийшло так, що з ваших облич попадали маски і люди побачили вас такими, які ви є насправді. Вам не потрібні зміни. Розмови про єдність - це ваша порожня балаканина, ви жодного кроку не робите в цьому напрямку, навпаки, вбиваєте клин у суспільство, бо де панує цей безлад, там легше людей перетворювати на рабів. Ви це добре усвідомлюєте, бо саме це вам потрібно. Ваша безсоромна байдужість та зверхність, приспала залишки вашої совісті. Ви дуже добре присмокталися біля народного корита. Вас не влаштовує гімн, що закликає до єдності, до натхненної праці та розбудови країни. Може, дійсно, слід звернутися до мудрості наших класиків. Дослухатися до заклику Лесі Українки :

«Вставай, хто живий,
 В кого думка повстала !
 Година для праці настала . , , »

або зважити на поради нашого славетного Кобзаря :

«Громадою обух сталить,
 Та добре вигострить сокиру
 Та й заходиться вже будить ! »

Ваші політичні шоу, що набрали популярності на словосполученні «свобода слова» вже давно такими не є. Вони втрачають цікавість, бо в них присутні одні і ті самі «Клоуни» та «Язикаті Хвеськи» , які вигострюються у своїх незмінних амплуа. А це вже «було б смішно, якби не було так сумно».

 Якщо раніше була «свобода слова», то тепер «злива сірості та несмаку», заради чого люди все частіше відмовляються жертвувати своїм сном у пізні години. В сім'ях, де є різні покоління, люди соромляться вмикати телевізор, щоб не червоніти перед своїми близькими. Ось чого варта ваші моральність та духовність.

А за текстом нашого гімну до нас все частіше звертаються співучі гурти та хори. Це нас надихає, надає впевненості у правоті нашої справи.

Шановна громадо! Закликаємо Вас до єдності, незважаючи ні на які перешкоди! Давайте створимо свій народний гімн, доведемо владі, що ми є НАРОД , а не населення. У нас у всіх є рівні можливості і кожен може стати причетним до цієї високої справи.

Творчого Вам натхнення !

 

В ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ ...
 Усі на вибори
ідіть !
 Нас оберіть - ми ваші слуги !
 Обрали
?
То ж тепер терпіть
 Усі знущання та наруги.
 Обрали . . . Та й самі не раді.
 Нам важко рухатись вперед.
 Ми при такій бездарній владі -
 « Самі собі
-
велосипед»
 Сама
пофарбувала дім,
 Бо ЖЕК цього мені не робить .
 Сама собі створила гімн,
 Бо той, що є - мене лиш гнобить.
 Країно, матінко моя
!
 Чому здана ти на поталу
 Серед розвинених країн
 Ти резервацією стала
?
 Можливо в тому є одвіт,
 Що не одірвеш від корита,
 Так гучно хрока на весь світ
 Твоя, так
званая, еліта ?!

 лютий 2010 рік, Ольга Рекун

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...