App Store Google Play

Свобода слова по-дніпропетровському

27.02.2010 12:40

Дніпропетровський спрут простягає щупальці: наступна жертва - свобода слова. Чиновники і депутати, задіяні у корупційних схемах, оголосили війну місцевим журналістам. Кордони державної охорони та молодики у чорному - чи врятують вони репутацію можновладців?

У жовтні Дніпропетровськом поширилися листівки з промовистою назвою «Антимафія». Анонімні автори викривали корупційні схеми очільників міста - зокрема, мера Івана Куліченка та керівника «Блоку Лазаренка» у міськраді Загіда Краснова. Після скандальних листівок були проведені журналістські розслідування, що підтвердили тези «Антимафії».

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «Міський бюджет недоотримав за самими скромними підрахунками до 10 мільярдів гривень. Справа у тому, що за ці роки було виділено понад 100 гектарів землі за непрозорими, корупційними схемами».

Олександр Сирота, менеджер будівельної компанії: «Незаконные поборы составляют минимум 10 процентов, если у тебя все схвачено, и все хорошо с власть имущими, и иногда доходят до 40 процентов, если у тебя тесного контакта с власть имущими нет».

За останні роки у Дніпропетровську сталося кілька гучних земельних скандалів: зникали гектари рекреаційних зон, знищувались дитячі майданчики та сквери. До рук журналістів потрапили документи, що засвідчують: засновниками фірм, яким відводилася земля у зелених і прибережних зонах, є нинішні міські чиновники або родичі депутатів. Зокрема, найбільше бізнес-інтересів на цих територіях мав Загід Краснов - керівник більшості у Дніпропетровській міськраді.

Любов Каптєла, активістка ГО «Форум порятунку Дніпропетровська»: «ООО «Арка» и «ОТЕГ» - одними из учредителей этих организаций были жена Загида Габибулаевича и нынешний заместитель мэра Афанасьев (был наемным менеджером у Загида Геннадьевича)».

Міські чиновники і депутати після оприлюднення матеріалів оголосили справжню війну журналістам. Офіційних спростувань викладених фактів так і не було. Дніпропетровський спрут, як охрестили можновладців автори «Антимафії», зачаїв образу...

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «Наша влада, а тут тон задають... Перші особи не те, що не звикли до критики, наші можновладці досі мислять себе такими маленькими феодальними удєльними царьками...»

ДОСЬЄ

Андрій Денисенко - координатор громадської організації «Громадянський актив Дніпра». Учасник акцій та ініціатор протестів проти незаконної забудови Дніпропетровська. Був жорстоко побитий у травні 2008-го. Тоді на діяча напали біля дитячого садочка, куди він вранці привів доньку. За рік було спалено автомобіль, що належав громадській організації «ГРАД».

Любов Каптєла, активістка ГО «Форум спасіння Дніпропетровська»: «Андрей Денисенко - это, наверное, новая формация людей, которые создают общественные организации не для того, чтобы пропиариться, а для того, чтобы вести реальную борьбу с властью, которая ничего не делает. И ему дорого приходится за все это платить...»

ДОСЬЄ

Любов Каптєла - координатор громадської організації «Форум порятунку Дніпропетровська». Спеціалізується на питаннях щодо законності будівництва і землекористування, захисту архітектурної, культурної та історичної спадщини.

Сама Любов Каптєла знає, що таке нинішня дніпропетровська влада, і чим може обернутися боротьба з її найбільш заможними та впливовими очільниками. Жінка - одна з небагатьох громадських діячів, що захищали унікальний дитячий майданчик на житловому масиві Сонячний у Дніпропетровську. Будуватися тут мало підприємство «Арка». Серед його засновників на той момент була дружина депутата Загіда Краснова і заступник міського голови.

Любов Каптєла, активістка ГО «Форум спасіння Дніпропетровська»: «Нас хватали за руки, за ноги мальчики спортивного вида и просто швыряли во все стороны...»

Під час сутичок жителів та кремезних хлопців, які намагалися звільнити територію для забудови, Любов Каптєла зазнавала численних травм. Однак найбільшу відплату за боротьбу на боці мешканців активістка дістала вже після того, як було знищено космічний майданчик.

Любов Каптєла, активістка ГО «Форум спасіння Дніпропетровська»: «О том, что против меня был подан иск, меня забыли уведомить. О том, что в отношении меня была вынесена ухвала суда, запрещающая появляться мне на этом участке, мне никто не прислал ни иска, ни этой ухвалы. Иск был подан о препятствовании ведению хозяйственной деятельности, был посчитан ущерб: с меня и с еще одного члена инициативной группы хотели от 360 тысяч гривень...»

Клавдія Крещук, директор КП «Жилсервіс-3»: «Это организованная преступная группировка, которая втягивает уже в себя помимо старых членов банды, втягивает еще и новых, втягивают и чиновников. И очень обидно, что в этой группировке, хочешь - не хочешь, оказываются заместители городского головы. Сегодня что происходит: им мало земли, мало строительных площадок. Сегодня поставлена цель - захватить коммунальные предприятия».

Клавдія Крещук уже понад півроку перебуває у стані неприхованої війни з депутатською більшістю. Її кілька разів намагалися усунути з посади директора «Жилсервісу-3». Ціна питання - дніпропетровські гуртожитки, якими опікується це комунальне підприємство. У місті вже траплялися прецеденти, коли будівлі продавали разом із живим доважком - мешканцями. Клавдія Крещук переконує: цього разу депутати хочуть провернути таку ж оборудку.

Клавдія Крещук, директор КП «Жилсервіс-3»: «Это все ведется к тому, чтобы мы в очередной раз затянули приватизацию...»

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «Було зрозуміло, коли журналісти почали розповідати про справжні діяння мера Куліченка та так званого «директора міськради» Краснова, що ті неминуче оголосять їм війну. Мер як посадовець зробить все можливе, щоб чиновники відмовляли у коментарях, міськрада та виконком були максимально зачинені. А Загід Краснов буде шукати інші способи відгородитися та зачинитися від преси...»

Слова громадського діяча дійсно справдились. Дніпропетровські чиновники ледь не одностайно стали прихильниками виключно прямих ефірів.

Сергій Ченчевич, депутат Дніпропетровської міськради, директор КП «Міськавтопарк»: «Если вы хотите услышать комментарий, который вы хотите услышать по парковкам, в студии телевизионной, не в онлайн (в интернете) я готов с вами общаться. Просто давать комментарий я не буду. Вы можете это озвучить. Если вас это устраивает - устраивает. Если не устраивает, значит у нас общения не получится».

На вході до міськвиконкому спокій чиновників і депутатів оберігає кордон державної охорони.

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «Той же самий Іван Іванович - він просто будь-яке незручне питання в свою сторону сприймає, як замах на найвищу у місті посаду. Загід Краснов просто вдається до рукоприкладства - його охоронці просто викидають журналістів».

Загід Краснов (справжнє ім'я - Загідін Габібулайович Габібулаєв) - депутат Дніпропетровської міської ради, керівник більшості, лідер громадської організації «Громадська сила». Прізвище змінив наприкінці 90-х, коли почав займатися політикою. Нині є власником ресторанів, розважальних закладів, має агрофірму та акції декількох великих заводів.

Загід Краснов, депутат Дніпропетровської міськради, лідер ГО «Громадська сила» (фрагмент програми «Между строк» від 17.01.2010): «Человек, у которого есть свой стержень, с фамилией Габибулаев каждый день может получать какие-либо проблемы. То, что я поменял фамилию, я это не скрываю».

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «Людина, яка не може пояснити, звідки вона заробила свій перший мільйон, людина, яка не може пояснити, що вона робила у Дніпропетровську в лихі 90-ті, вона однозначно буде закрита перед владою, однозначно сторонитиметься журналістів...»

Загід Краснов, депутат Дніпропетровської міськради, лідер ГО «Громадська сила» (фрагмент програми «Между строк» від 17.01.2010): «Я расскажу вкратце свою биографию, а вы попытаетесь туда втулить ОПГ. В 91 году я открыл фирму «ОТЕГ», занимался бизнесом, был генеральным директором. В 94 открыл фирму «ЛЕКИ», в 96 году стал акционером стрелочного завода, в 98 году - председателем наблюдательного совета завода, в 2002 году стал депутатом горсовета. Если сможете его втулить, попробуйте, а я посмотрю...»

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «Краснов зараз робить все для того, аби потрапити у велику політику...»

Переписана біографія. Цим шляхом пішли багацько сумнозвісних героїв 90-х. Ті, хто вцілів на стрілках. Ті, хто ніколи не оприлюднить, як заробив свій перший мільйон Ті, хто вчасно зрозумів: найприбутковіший бізнес - це офіційна влада. Малинові піджаки змінюються на дорогі костюми, золоті ланцюги - на вишукані запонки, і найголовніше: благодійність, благодійність і ще раз благодійність. Так здобувається перепустка у владу.

З офіційного сайту громадської організації «Громадська сила»:

Общественная организация «Громадська сила» - это объединение людей с активной жизненной позицией, которые имеют свою точку зрения, как улучшить жизнь уже сегодня, и готовы ее отстаивать. Лидер - Загид Краснов, депутат Днепропетровского горсовета.

Загід Краснов, депутат Дніпропетровської міськради, лідер ГО «Громадська сила»: «Финансовые составляющие у меня нормальные. Мне не доставляет радости то, что на моем счету может еще какая-то копейка, цифра увеличиться (невозможно щупать его, невозможно тяжесть денег этих почувствовать - они где-то на счетах или где-то что-то)... Я получаю большое удовольствие только с одного: когда со мной встречаются, и даже когда незнакомые люди говорят: спасибо... Я подчеркиваю, что все вместе взятые в городе у нас не делают даже десятой доли того, что делает «Громадська сила».

Активісти «Громадської сили» палко підтримують і захоплюються своїм ватажком: його стилем управління, його бажанням творити добро.

Активістка ГО «Громадська сила»: «Я три раза была на встречах, у меня перевернулось сознание: он действительно лидер. Он лидер созидательного толка. Если бы он был на месте Куличенко, он бы точно не упустил Евро-2012».

Відносно молода організація «Громадська сила» вже стала відома багатьом дніпропетровцям. Насамперед, завдяки великій кількості реклами і піар-сюжетів на телебаченні. Однак соціальні ініціативи та добрі справи активістів були фактично нівельовані останніми скандалами. На сайті громадської організації з'явилося ось таке повідомлення: «За даними адресами «Громадська сила» ремонти не проводила». І далі йдеться про те, що під час друку рекламних буклетів припустилися прикрої помилки.

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «Те, що «Громадська сила» спочатку заявила, що відремонтувала понад 30 об'єктів, в тому числі і під'їздів, а потім забрала назад свої слова і вибачилася перед людьми, що це була технічна помилка, ну, це просто. Команду Загіда Краснова журналісти схопили за руку, коли наглядно довели, що в цих будинках, цих під'їздах не робився ніякий ремонт. Використовуються бюджетні кошти, а потім один благодійник, один з лідерів дніпропетровської влади, керівник більшості виставляє це за власну заслугу...»

Жителям цього будинку було все одно, за які кошти ремонтуватимуть їхню спільну оселю: за бюджетні чи за власні гроші якогось щедрого мецената. В «Громадській силі» людям запропонували стати учасниками акції «Затишний під'їзд». Гроші мали зібрати самі мешканці, а активісти - допомогти з робітниками. І на такий варіант пристали, адже повірили організації.

Людмила Суслова, мешканка буд. №18 В на вул. Погребняка: «Три бригады сменились, которые постоянно сидели на улице... А если работали, то, извините, лучше б они не работали».

Євгенія Губкіна, мешканка буд. №18 В на вул. Погребняка: «Приходили пьяные сюда товарищи спать».

Людмила Суслова, мешканка буд. №18 В на вул. Погребняка: «Они и работали на 50 гривень. Какие к ним претензии?.. У меня к ним претензий нет, у меня претензии к тем, кто это организовывал. Работа была невероятно некачественная. После того, как они ушли, практически все переделывалось».

Обіцяного затишного під'їзду у цьому домі не побачили. Ремонт доводить до пуття двірник разом із сином. Без реклами, за невелику платню...

Ще одна ініціатива Загіда Краснова та очолюваної ним «Громадської сили» - кампанія з повернення Євро-2012 у Дніпропетровськ. Очільник депутатської більшості подав позов до одного з районних судів.

Загід Краснов, депутат Дніпропетровської міськради, лідер ГО «Громадська сила»: «Мною подано, как гражданином Днепропетровска, как депутатом горсовета, подан иск в районный суд Кировского района на Кабинет Министров Украины. Мы вместе с вами это исправим, мы заставим нас уважать».

В обласній федерації футболу щиро здивувались: кого буде притягувати до відповідальності районний суд - Мішеля Платіні, прем'єр-міністра чи Григорія Суркіса? Кого призначать винним дніпропетровські керманичі, що виявилися неспроможними підготуватись до Євро? Судовим позовам Краснова у федерації футболу заздалегідь пророкували сумну долю...

Андрій Павелко, голова Федерації футболу Дніпропетровської області: «Как минимум безграмотное юридическое образование команды этого политика говорит о том, что никакого будущего этой силы я не вижу ни в перспективах по возврату Евро-2012, ни в перспективах судебных тяжб. Вопрос стоит только о пиаре, и никакого последствия вокруг этого я не вижу».

Андрій Павелко констатує: шанс повернути Євро у Дніпропетровськ є, однак для цього потрібно забути чвари і діяти спільним фронтом. Місцеві ж політики натомість вирішили розігрувати єврокарту на виборах.

Любов Каптєла, активістка ГО «Форум спасіння Дніпропетровська»: «Больше всего поражает то, что те же общественные организации создают не просто депутаты, а депутаты, которые реально возглавляют фракции, которые являются лидерами горсовета, у которых все рычаги власти, у которых есть все возможности для того, чтобы (и это их обязанность) улучшить жизнь горожан. Но они вместо того, чтобы заняться делом, создают общественные организации».

Євген Бачев, депутат Дніпропетровської міськради: «За все, что делается в городе, несет ответственность мэр и руководитель коалиции. Получается, они не делают, а общественные организации, которые они возглавляют, выполняют эти работы».

Сам Загід Краснов на зустрічах з дніпропетровцями переконує: він, хоч і лідер більшості, однак не може розв'язати усі проблеми міста.

Загід Краснов, депутат Дніпропетровської міськради, лідер ГО «Громадська сила»: «Можно мне сейчас задать вопрос следующего плана: Загид Геннадьевич, Вы называете себя лидером (сами подчеркиваете, это подчеркивают все остальные), Вас называют лидером коалиции большинства в городском совете, почему Вы не сделаете то, что обещаете сделать завтра, почему Вы не сделаете это сегодня? Депутаты не назначают и не снимают ни одного чиновника, ни начальника ЖЭКа, ни начальника управления - не назначают и не снимают. Поэтому, когда говорят о коалиции большинства и о лидере, это чистый фарс. И теперь кто такой лидер большинства? Чтобы коалиция не распалась, чтобы они не разбежались, его функция - председательствующего, неформального лидера. Решение, чтобы все не разбежались, должно находиться в середине, между спорящими сторонами...»

Для вирішення проблем потрібні більші повноваження - вважає Загід Краснов. У нинішніх негараздах винуватить діючого мера.

Загід Краснов, депутат Дніпропетровської міськради, лідер ГО «Громадська сила»: «Во всем в городе, в стране, на предприятии виноват или же надо аплодировать одному человеку - хозяину предприятия, мэру или же Президенту страны...»

Андрій Золотарьов, політолог: «Рядовой украинец просто истосковался по цельности: чтобы у человека голова дружила с руками, слово с делом. Ибо, как гласит народная мудрость, громче всего гремит пустое ведро».

Чорну душу милом не відмиєш, однак спробувати можна. Дніпропетровські ЗМІ стали об'єктом підвищеної уваги місцевих чиновників і депутатів - особливо тих, хто займається вибілюванням репутації. За лояльність журналістів та можливість впливати на свідомість городян розгорнулася запекла боротьба.

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «На сьогоднішній день основний рупор громади знаходиться під владою цілої команди осіб, які повною мірою використовують «34 телеканал» у власних корпоративних інтересах».

«Дніпропетровська міська студія телебачення» стала фактично заручником місцевих можновладців. Саме міськрада вирішує питання про обсяг фінансування студії, а її керівника призначає мер. У таких умовах лояльність журналістів та велика кількість агітматеріалів в ефірі - питання кількох телефонних дзвінків.

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «Ми бачимо, що всі місцеві телеканали просто заполонені рекламою Краснова. Я дуже сумніваюсь, що канали, основним джерелом існування яких є реклама від Загіда Краснова, коли-небудь доноситимуть правду про те, що відбувається з містом, міським бюджетом, комунальною власністю...»

Загід Краснов - частий, майже щоденний герой новин дніпропетровських телеканалів. Щодня він десь фарбує під'їзд, десь очищає місто від снігу, вручає подарунки... Зміст сюжетів практично однаковий. Утім, коли з лідером більшості міськради журналісти хочуть записати інтерв'ю стосовно його безпосередньої депутатської діяльності, він висуває заздалегідь нездійсненні вимоги.

Загід Краснов, депутат Дніпропетровської міськради, лідер ГО «Громадська сила»: «Я готов выйти с вашим ведущим, Натальей Власовой, выйти в прямой эфир при других технических возможностях...»

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «Загід Краснов у власній передачі розповідає мешканцям «всю правду про Загіда Краснова». Ця правда дивна. Коли «вся правда Загіда Краснова» фінансується самим Загідом Красновим, виготовляється журналістами, які знаходяться на зарплаті у Загіда Краснова, і це подається, як певне одкровення... Програма, яка оповідала про його біографію, вона йшла під музику з кінофільму «Бригада»...»

Передача «Между строк» - чи не єдина дніпропетровська програма, якій Загід Краснов інтерв'ю дає часто. Коментує проблеми кинутих дітей, епідемії грипу та поточну політичну ситуацію. «Между строк» городяни тривалий час дивилися на 5 каналі - програма дивним чином переривала випуски новин та прямі ефіри київської студії.

Любов Каптєла, активістка ГО «Форум спасіння Дніпропетровська»: «Для меня было огромным шоком. То, что у нас Загид Геннадьевич является практически главным фигурантом всех земельных скандалов - к этому привыкли все. Но то, что у нас Загид Геннадьевич вовлечен еще и в медиа-скандал, ну, на мой взгляд, это уже перебор...»

Істинне обличчя псевдо-благодійників і містечкових медіа-магнатів виявляється, насамперед, у відношенні до опозиційних ЗМІ та городян, які мають власну точку зору. Найголовніше завдання для дніпропетровського спрута зараз - це не дати навести світло на свої темні справи.

6 лютого. Офіційний день тиші напередодні другого туру президентських виборів. У Дніпропетровську скликається зустріч: депутат Загід Краснов, і за сумісництвом керівник обласного штабу одного з кандидатів у президенти, збирає жителів мікрорайону у місцевий кінотеатр. Журналістів організатори зборів наполегливо просять покинути приміщення. А потім взагалі виштовхують: «Данное мероприятие организует организация «Громадська сила». К сожалению, программу «Акцент тижня» сюда не приглашали! Это личное общение лидера «Громсили», сегодня он встречается как лидер «Громсили», а не как депутат. Увы, съемок сегодня не будет, выйдите из зала».

Ігор Божченко, випусковий редактор інформагентства «Новий міст»: «К нам подошли двое охранников и в довольно грубой форме вытолкали с мероприятия».

Дмитро Устименко, медіа-юрист: «Сведения о встрече лидера общественной организации с городской громадой, с представителями коммунального предприятия либо предприятия любой другой формы собственности является информацией. В соответствии со статьей 1 Закона Украины «Об информации», освещения СМИ общественных событий в жизни города не требуют каких-либо дополнительных аккредитаций, не требуют каких-либо дополнительных разрешений».

Володимир Ландік, член комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації: «Когда они шли на депутатские должности, в своих обещаниях они рассказывали, что будут все публично делать, для людей, во имя людей. Так покажите, как вы все это делаете для людей, во имя людей! Иного метода, как через СМИ, это передать невозможно! А как же вы хотите: где-то спрятавшись - тогда вы не для людей и не во имя людей, а для какой-то группы своих помощников или «прихильників» что-то хотите сделать. Тогда это использование, в том числе, и депутатского мандата в личных целях, в корпоративных целях, в негласных целях».

Степан Курпіль, народний депутат України: «В регіонах багато хто себе відчуває таким місцевим князем, таким дуже великим, дуже потрібним, дуже непотоплюваним... Такі люди просто забувають, що влада - це тимчасова річ, що вічної влади не буває, і треба залишатися людиною, чи ти при владі, чи ти не при владі. Тому що після того, як людина йде з влади, вона стає звичайним громадянином...»

Після того, як стала відома позиція профільного комітету Верховної ради, міжнародних спостерігачів та медіа-експертів, керівниця прес-служби Загіда Краснова скликала прес-конференцію.

З офіційного сайту громадської організації «Громадська сила»:

«Что же касается представителей СМИ, которые приехали на эту встречу, а именно: ИА «Новый мост», газеты «Левый берег» и студии «Акцент», то заявляем, что никто из представителей «Громадської сили» их не выгонял. Покинуть помещение их попросила директор кинотеатра, которая не имела разрешения от своего руководства на проведение съемки».

До речі, сам Загід Краснов має власну думку, відмінну від думки своєї прес-секретарки. На тій же закритій зустрічі з виборцями він сказав наступне:

Загід Краснов, депутат Дніпропетровської міськради, лідер ГО «Громадська сила»: «Здесь приходили «Акцент» с камерами и «Новый мост». Мы их не пустили...»

Олена Бондаренко, член комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації: «Обычная человеческая невоспитанность и обычное пещерное представление о СМИ и о взаимодействии с ними».

Юрій Стець, секретар комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації: «Коли журналісту не дають можливості зайти і виконувати свої обов'язки, я би радив дуже швидко шукати представників міліції, представників прокуратури, нардепів і разом з ними спробувати ще раз зайти...»

За тиждень ситуація повторюється - журналістів не пускають на збори в іншому районі міста. Таємна зустріч Загіда Краснова із жителями проходить у комунальному закладі - центрі дитячої творчості. Цього разу знову забороняє зйомку чоловік, що називає себе власником приміщення, а насправді є заступником директора з адміністративної частини.

Коли прибули викликані журналістами правоохоронці, їм не вдалося знайти жодного представника адміністрації. Натомість підступи до зали захищають прихильниці Загіда Краснова.

Ті, хто виходив із зали після закінчення таємних зборів, були менш збудженими і менш піднесеними. До речі, декому із жителів довелося покинути зустріч раніше - вони ставили питання з місця, а не передавали записки Загідові Краснову, а також насмілилися увімкнути побутову камеру.

Андрій Денисенко, громадський діяч, координатор ГО «ГРАД»: «Саме таким - цинічним і безсоромним є обличчя дніпропетровського спруту. Небайдужі городяни, журналісти, громадські діячі, які намагаються чинити опір сваволі і беззаконню цього спруту, завжди будуть викликати у нього якісь нездорові реакції. Але я переконаний, що у цього спруту на дніпропетровській землі немає ніякого майбутнього...»

Студія "Акцент-медіа"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...