Міністерство культури і туризму України пропонує підвести межу під питанням необхідності дублювання та субтитрування іноземних фільмів українською мовою у зв'язку зі збільшенням валових зборів від кінопоказів в 2009 році на 37% порівняно з 2008 роком. Таку заяву зробив міністр з питань культури і туризму України Василь Вовкун на прес-конференції в Києві у п'ятницю.
"Ми в 2009 році закріпили за собою той крок, який називається дублювання та субтитрування фільмів українською мовою. І всі питання, які виникали із цього приводу, можуть бути підведені під одну пропозицію: незважаючи на кризу, валовий збір від кінопоказу за 2009 рік в тому субтитруванні та перекладі українською мовою збільшився на 37% порівняно з 2008 роком", - сказав він.
Зокрема, за даними Держкомстату та даними, представленими прес-службою Міністерства культури і туризму України, в 2009 році виручка кіномереж становила 289 млн. грн.
Водночас, за словами міністра, зберігається значна диференціація забезпечення кінотеатрами в територіальному розрізі, оскільки значна частина кінотеатрів, особливо реконструйованих і переоснащених, розміщена у великих містах.
Станом на 31 грудня 2009 року, в Україні з 490 районних центрів демонструвалися фільми тільки в 151, а на 28504 сіл припадає 1595 стаціонарних кіноустановок, що при цьому працюють, - 596 стаціонарних та 90 пересувних.
Таким чином, через погані, іноді аварійні стани приміщень, старе устаткування, кіносеанси в таких кінозалах стають неможливими і призводять до масової ліквідації чи перепрофілювання цих приміщень.
При цьому міністр окреслив головні проблеми у сфері кіно. Вовкун наголосив, що недофінансування кіновиробництва поставило у важкий стан всі державні кіностудії, які, фактично, перейшли на скорочений робочий день, маючи борги за комунальні послуги та платежі з бюджету.
Головною проблемою, за його словами, стало домінування іноземних фільмів на кіноринку України, незначне та нестабільне фінансування кіновиробництва, не сприяюча розвитку кінематографії правова законодавча база, а також низький рівень розвитку кіномереж, особливо в селах.
Автор: Тімур ЖЕЛДАК