App Store Google Play

Суддя Дніпропетровського адмінсуду не знає Конституції?

20.02.2010 12:13
19 лютого Дніпропетровський окружний адміністративний суд, під головуванням судді Верби І.О. ухвалив антиконституційне рішення, яким громада міста Дніпродзержинська позбавлена права висловити свою думку щодо недовіри міському голові та надати оцінку діям міської влади.

Як повідомлялося, починаючи з 17 лютого громадська організація Дніпродзержинська Правозахисна Спілка (ДПС), яку очолює координатор ГРАДу Віталій Купрій, розпочала акцію по збору підписів за недовіру Дніпродзержинському міському голові Ярославу Корчевському. Про проведення акції та встановлення намету в центрі міста було завчасно повідомлено міську владу.

З метою недопущення громадського волевиявлення, за вказівкою мера, юристи Дніпродзержинської міської ради подали позов до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, в якому вони стверджують, зокрема, наступне: "Проведення роз'яснювальної роботи є фактичною агітацією за недовіру міському голові, що створює загрозу життю та здоров'ю населення, створює соціальну напругу та підбурює громадян міста до протиправних дій, до порушення громадського порядку".

Не враховуючи того факту, що жодне з цих звинувачень не відповідає дійсності та не підкріплене жодними доказами, суддя Верба І.О.  з начебто метою запобіганню заворушенням та злочинам на термін до 17 березня 2010 року заборонила правозахисникам збирати підписи громадян. Які саме заворушення та злочини можуть відбутися під час громадської акції, суддя не пояснила.

Дії судді Верби І.О. є прямим порушенням статті 11 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та статті 39 Конституції України, які гарантують право кожного на свободу мирних зібрань. Упередженість та непрофесійність судді, яка фактично закриває рота громадськості та не дозволяє критикувати владу - безпрецедентна в Дніпропетровській області. Дніпродзержинська Правозахисна Спілка не тільки оскаржуватиме рішення суду в апеляційному порядку, але й звернеться в правоохоронні органи та відповідні органи для притягнення Верби О.І. до дисциплінарної та кримінальної відповідальності за прийняття завідомо неправосудного рішення згідно ст. 375 Кримінального Кодексу.

Нагадаємо, що в Дніпродзержинську протягом останніх 2-х років значно погіршилося життя городян. Міська влада, яку протягом цього ж часу очолює міський голова Ярослав Корчевський, намагається перекласти відповідальність за ситуацію на Уряд, Президента та Верховну Раду. Але насправді не тільки фінансова криза, а й дії місцевої влади сприяли значному погіршенню добробуту людей.

Місто охопила комунальна криза: капітальний ремонт житлового фонду в 2009 році було здійснено тільки на 25% від плану, стан доріг вкрай незадовільний, місто не прибирається від снігу та сміття, постійно знаходиться на межі відключення від тепло- та водопостачання. В бюджеті немає коштів на закупівлю пального для машин "Швидкої допомоги", на постачання продуктів харчування в заклади освіти та охорони здоров'я. Затримку виплати заробітної плати бюджетникам вдалось уникнути тільки завдяки підтримці уряду.

В цей самий час Ярослав Корчевський знаходить сотні тисяч гривень бюджетних коштів для будівництва собі елітних квартир по вул. Харитонова на Дніпробуді. При надходженні до бюджету тільки 300 тис. грн. від продажу землі (за цілий рік!), міський голова незаконно роздає у якості хабара 5 га земельних ділянок під забудову депутатам і чиновникам міськвиконкому, вартістю 5 млн. грн. Майже за безцінь, ділки, наближені до влади, отримують майно громади: 100 000 тон піску в районі Єлізаветівського котловану, гранітний кар'єр по вул. Широкій, будівельні матеріали від демонтажу будинків Шамишиної балки, тощо. Тотально розкрадається міський та державний бюджет.

Одне тільки комунальне підприємство «Міська Інформаційна Служба», яке очолює права рука Корчевського Галина Куроп'ятникова, привласнило більше 2 млн. грн. бюджетних коштів від розповсюджувачів реклами. За підрахунками Дніпродзержинської правозахисної спілки, чиновниками міської влади нанесено шкоду дніпродзержинцям в розмірі близько 50 млн. грн.! І це тільки видима частина айсбергу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...