Президент України Віктор Ющенко звернувся до Генерального прокурора України відносно порушення кримінальної справи за фактом дискримінації за мовними і національними ознаками проти голови Наглядової ради ВАТ "Павлограджилстрой" Ігоря Слюнкова (за ст. 161 КК України). Про це повідомила під час брифінгу прес-секретар глави держави Ірина Ваннікова, - повідомляє "proUA".За словами прес-секретаря, Президент надзвичайно стурбований ситуацією, яка склалася в місті Павлограді Дніпропетровської області, де за ініціативою депутата міської ради від БЮТ Ігоря Слюнкова був звільнений голова правління і більше десятка менеджерів різного рівня тільки через те, що вони спілкувалися на робочих місцях українською мовою і позиціонували підприємство як українського виробника.
Також Президент доручив голові СБУ перевірити ситуацію в Павлограді на предмет наявності в діях власників "Павлограджилстрой" злочинів проти національної безпеки України.
"Фактично, професіонали виявилися на вулиці через те, що були патріотами своєї країни і не соромилися цього. Такі дії прямо суперечать частині 2 ст. 24 Конституції України, яка не допускає привілеїв або обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних релігійних і інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками", - констатувала вона.
Саме тому, на думку Президента, цей виробничий, на перший погляд, конфлікт містить усі ознаки кричущого порушення основних засад Конституції України, коли під виглядом нібито "корпоративних норм" в трудовому колективі впроваджуються нетолерантність і дискримінація за мовною ознакою.
"Президент України вважає, що оцінку діяльності голови Наглядової ради ВАТ "Павлограджилстрой" І. Слюнкова за його діяльність, пов'язану з дискримінацією за мовною і національною ознаками, повинні дати і політичні сили, і громадськість. Зокрема, Президент чекає такої оцінки від Блоку Юлії Тимошенко, штаб якої на виборах очолював Слюнков", - зазначила Ваннікова.
На думку Ющенка, у цивілізованому суспільстві такі дії мають бути однозначно засуджені, оскільки відкривають шлях до наростання нетерпимості і дискримінації у суспільстві.
Нагадаємо, раніше у Павлограді було звільнено 18 осіб за те, що вони спілкувалися на роботі українською мовою.
Автор: Ірина РУДЕНКО