App Store Google Play

Невідомі агітатори заклеїли молодого Тараса плакатами Януковича

13.02.2010 13:08
Наслідки виборів мешканці Дніпропетровська відчувають на собі як в політичній площині, так і в культурній. І якщо до зміни губернатора області можна ставитись по-різному, адже за нетривалу свою роботу на Дніпропетровщині Віктор Бондар запам'ятався з різних боків, то відвертий вандалізм невідомих агітаторів, які спаплюжили пам'ятник Тарасу Шевченку, може викликати лише осуд та відразу.

На початку лютого невідомі вночі заклеїли підніжжя пам'ятника та саму фігуру поета агітаційними матеріалами Партії Регіонів та кандидата у Президенти України Віктора Януковича. У переддень виборів, коли на дворі панувала хуртовина і температура сягала -13 за Цельсієм, міські комунальні служби кілька годин намагалися наклеєну агітацію знищити. Втім, всі спроби комунальників повернути пам'ятнику колишній вид не увінчалися успіхом: папір з величезними труднощами відшкребли, але плями клею так і залишилися.

Автор скульптури, народний художник України Володимир Небоженко обурений: "У місті багато моїх пам'ятників, але подібного варварства я ще не зустрічав".

Реставрація бронзової поверхні пам'ятника - справа дуже складна, кропітка та недешева. Їдким клеєм ушкоджена поверхня бронзи, так звана патина. Якщо спеціальною миючою сумішшю змити плями клею, поверхня все одно залишиться жовтою та неоднорідною. На думку самого скульптора, необхідно змивати всю патину й покривати нею пам'ятник знову. Чи найдуться для цього гроші, сказати складно. Та й часу до дня народження Тараса Григоровича, який Україна буде відзначати 9 березня, залишилося зовсім небагато.

В міській організації Партії Регіонів причетність до дій вандалів заперечили, висунувши гіпотезу про зумисну провокацію проти їх політичної сили та кандидата у президенти Януковича.

Нагадаємо, що пам'ятник Тарасу Шевченко на вулиці Леніна був установлений у Дніпропетровську в 1992 році - на честь першої річниці Незалежності. Скульптура вінчає пантеон діячів української культури у сквері навпроти Українського драматичного театру імені Шевченко. Напроти пам'ятника, на стіні театру, розташувалися в нішах погруддя Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди, Володимира Винниченка, Василя Стуса. Це місце стало для городян святим - на всі державні свята тут покладають квіти та проводять урочисті заходи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...