Економічні ідеї українського націоналізму, які були розроблені ОУН, можуть стати у нагоді сучасним українським політикам. Про це під час сьогоднішньої презентації власної книги «Формування економічної платформи українського націоналістичного руху у 1920-1950-х роках» в ІА «Новий міст» зазначив іі автор, директор Інституту суспільних досліджень, кандидат історичних наук Володимир Панченко.«Коли я починав працювати над книгою, мене не цікавила ОУН. Мене цікавила тема вибору економічного шляху, відповідно до якого розвивається Україна. Мені хотілося з`ясувати, що відбувалося на українській території, як зароджувалася ринкова економіка на Україні, адже ОУНівці пропонували конкретні програми. Багато програм нинішніх партій і кандидатів у президенти написані більш примітивно, тож для сучасних політиків має сенс звернутися до економічної історії того періоду», - розповів Володимир Панченко.
Дослідивши праці Миколи Сціборського та Якова Моралевича, котрі відіграли базову роль у формуванні концепції фінансової політики ОУН, автор монографії відзначив, що вони схилялися до «державницького» підходу, тобто контролюючої та регулюючої ролі держави у веденні фінансів.
Володимир Панченко зауважив, що книга наразі вийшла невеликим тиражем, однак сподівається, що вона обо`язково зацікавить істориків та економістів.
Автор: Ірина РУДЕНКО