App Store Google Play

Коломойський відредагував "Главред-медіа"

11.02.2010 11:51
Співвласник холдингу "Главред-медіа" Олександр Третяков вийшов з медіабизнесу. Учора підприємець повідомив про продаж 40% холдингу його основному власникові Ігореві Коломойському. Учасники ринку пов'язують угоду з придбанням бізнесменом більше значного активу - каналу "1+1", де, як і у випадку з "Главред-медіа", партнером була американська корпорація СМЕ.

Як пише "Комерсант", сума угоди склала $4 млн, ще $12 млн будуть спрямовані на погашення кредиторської заборгованості компанії й виплату зарплат. Як відзначила головний редактор журналу "Главред" Діана Дуцик, Третяков не уточнював причини виходу з бізнесу.

"Главред-медіа" був створений у червні 2006 року. Тоді до його складу увійшли журнали "Главред", "Телекритика", газети "Нова", "Вісті в Україні" і телеканал "Сіті". В 2007 році Олександр Третяков, який був власником видань, вирішив об'єднатися зі співвласником Приватбанку Ігорем Коломойським - до  холдингу увійшли "Газета по-киевски", інформагентство УНІАН і журнал "Профіль". Частка Олександра Третякова в об'єднаній компанії склала 40%, 50% належить видавництву "Прес-центр", серед власників якого структури, афілійовані з групою "Приват", 10% до січня цього року володіла американська Central European Media Enterprises (CME).

Ігор Коломойський цікавиться медіабізнесом останні п'ять років. В 2005 році він здійснив спробу викупити у власників "Студії 1+1" Олександра Роднянського та  Бориса Фуксмана 40% каналу, що їм належали. Однак проти угоди виступила СМЕ, яка володіє 60% "1+1". Проте в серпні 2007 року за $110 млн бізнесмен купив близько 3% акцій CME і увійшов до її ради директорів. У жовтні 2008 року СМЕ стала єдиним власником "1+1", а в липні 2009-го корпорація продала панові Коломойському 49% групи за $100 млн. У січні цього року пан Коломойський домовився з СМЕ про покупку залишків часток телеканалів "1+1" та "Кіно".

Наразі Коломойський утримується від офіційних заяв про плани розвитку чотирьох каналів, п'яти друкованих видань, інформагентства та  декількох інтернет-проектів. Не знають про них і у самому холдингу. "Ми очікуємо, що новий власник оголосить свою позицію щодо розвитку холдингу найближчим часом", - сказала пані Дуцик.

Учасники ринку впевнені, що покупка "Главреду" - результат попередніх домовленостей Коломойського та Третякова. "Ігореві Коломойському було важливо закріпитись на українському медіаринку, тому він став партнером CME і Третьякова по телеканалу 'Сіті'. Частку в 'Главреді' йому запропонували як додаток", - повідомило обізнане з деталями угоди джерело. "Цей актив є неприбутковим і, по суті, не потрібним. Можливо, пан Коломойський розраховує на зростання рекламного ринку, щоб потім продати холдинг якомога дорожче", - припускає співрозмовник Ъ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...