App Store Google Play

Вибори очима міліціонерів

09.02.2010 16:30

Головним управлінням МВС України в області проведений комплекс заходів щодо виконання складних завдань, спрямованих на забезпечення правопорядку і громадської безпеки під час проведення виборів Президента України у 2010 році.

Зокрема, всі 17 окружних та 1787 дільничних виборчих комісій були обстежені, складені відповідні акти, вжиті заходи щодо усунення недоліків. На кожну виборчу дільницю були розроблені паспорти. Всі без виключення окружні виборчі комісії були обладнані «тривожними кнопками» та узяті під фізичну охорону працівниками Управління державної служби охорони при ГУМВС в області. З метою недопущення можливих порушень громадського порядку до будинків окружних і дільничних виборчих комісій були наближені маршрути несення служби патрульних нарядів міліції.       

Для забезпечення конституційного права на голосування осіб, що утримуються в спеціальних установах міліції, в ізоляторах тимчасового тримання Дніпропетровського, Дніпродзержинського МУ, Нікопольського та Марганецького МВ були створені 4 спеціальних виборчих дільниці. 7 лютого п. р. на території області несли службу 5127 працівників міліції і військовослужбовців внутрішніх військ, з яких 3894 забезпечували правопорядок на виборчих дільницях. Весь особовий склад органів і підрозділів внутрішніх справ області був переведений на посилений варіант несення служби. До заходів було залучено близько 800 членів громадських формувань з охорони громадського порядку та громадських помічників дільничних інспекторів міліції. Для забезпечення безпеки дорожнього руху під час проведення виборчого процесу залучалися 1114 працівників Державтоінспекції та 211 одиниць службового транспорту.    

Оперативна обстановка в області напередодні виборів була стабільно напруженою. Приміром, 5 лютого п.р. у м. Першотравенську було скоєно потрійне вбивство, у м. Кривому Розі - також навмисне вбивство. Обидва злочини були розкриті по «гарячих слідах». Цього ж дня була отримана інформація про замінування приміщення одного з підприємств АНД района м. Дніпропетровська, яка виявилася хибною. Зловмисник, що телефонував, був встановлений та затриманий. Співробітники міліції вранці 8 лютого забезпечували охорону громадського порядку та надавали допомогу громадянам, постраждалим від вибуху житлового будинку в м. Орджонікідзе. Для координації дій та керівництва роботою міліції на місце події особисто виїжджав начальник Головного управління генерал-лейтенант міліції Науменко А.В.    

Напередодні та в період проведення другого туру виборів до ГУМВС в області надійшли 19 звернень від народних депутатів України відносно порушень виборчого законодавства. Всі вони розглянуті, по десяти вже надані відповіді. Решта знаходиться в роботі, відповіді по них будуть надані у встановлені законодавством терміни.

7 лютого п.р. зареєстровано 63 заяви та повідомлення про правопорушення під час проведення другого туру виборів, з них 35 - про порушення виборчого законодавства. За всіма фактами прийняті відповідні рішення. В день проведення другого туру виборів співробітниками ГУМВС України в Дніпропетровській області були затримані п'ять громадян, мешканців області, які цього дня за допомогою гострих предметів, шляхом проколу, пошкодили колеса дев'яти мікроавтобусів, які підвозили виборців похилого віку до виборчих дільниць. На теперішній час таких фактів зареєстровано 20, порушено 11 кримінальних справ за ст. 296 Кримінального кодексу України («Хуліганство»). П'ятеро зловмисників затримані, троє з них - за ст. 115 КПК України.     

Таким чином, констатує Центр зв'язків з громадськістю Головного управління МВС в Дніпропетровській області, міліція Дніпропетровщини в цілому виконала своє завдання по охороні громадського порядку та забезпечила реалізацію конституційного права громадян при проведенні виборів Президента України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...