App Store Google Play

Коломойський позакриває нафтопереробні заводи

23.01.2010 17:00

Найближчим часом група "Приват", що контролює "Нафтохімік Прикарпаття" (Надвірна) і "Галичина" (Дрогобич), зупинить ці два НПЗ через їхню збитковість.

Про це заявив колишній голова правління "Галичини" і екс-директор нафтогазового департаменту Мінпаливенерго Леонід Косянчук, пише видання "Дзеркало тижня".

"Після одержання доступу до "Укртатнафти" два старі НПЗ у Західній Україні втрачають для оператора будь-яке значення", - говорить спеціаліст.

За його словами, сьогодні в них потрібно вкласти приблизно стільки ж, скільки вони коштують на ринку.

"Тобто майже 500 млн. дол., тоді як в "Укртатнафту" можна майже нічого не вкладати і задовольняти всі потреби в поставках палива", - пояснив Косянчук.

За словами директора "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, відсутність достатніх капіталовкладень зробила заводи найбільш відсталими у вітчизняній нафтопереробній галузі.

Заводи не можуть переробляти практично нічого, крім нафти з українських родовищ, оскільки використання будь-якого більш сірчистого сорту нафтосировини, наприклад, російського Urals, одразу спричиняє наднормативне перевищення частки сірки в дизпаливі, пояснив експерт.

Як відомо, група "Приват" контролюється українським бізнесменом Ігорем Коломойським.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Сьогодні хочу відкрити про себе декілька страшних таємниць. Я – з тих, хто замовляє каву українською, не купляє на касі пластикові пакети, підтримує Січеславську, а ще я - віруюча людина.Я завжд...
Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...