App Store Google Play

З переслідуванням градівців розбереться прокуратура, СБУ та ЦВК

14.01.2010 15:54
Штаб кандидата в Президенти України Сергія Тігіпка, зокрема представники ГО «Громадська сила», яку очолює Загід Краснов, вдався до низки протиправних дій по залякуванню роздавачів інформаційних та рекламних матеріалів. По області розгорнуто кампанію по полюванню та цькуванню активістів ГРАДу за допомогою працівників органів внутрішніх справ. Про це на сьогоднішній прес-конференції в ІА «Новий міст» повідомив координатор ГРАДу Василь Сухов.

Активісти ГРАДу здійснюють розповсюдження інформаційних листівок, що за змістом відтворюють аналітичну статтю, розміщену в ряді місцевих та регіональних ЗМІ. Метою листівки є реклама інтернет-сайту «Дніпроград», електронна адреса якого вказана на роздаткових матеріалах. За словами Василя Сухова, протягом останніх днів працівниками Кіровського райвідділу здійснювались численні затримання розповсюджувачів цих матеріалів.

Незважаючи на те, що за формою листівки не є передвиборними матеріалами, не містять закликів голосувати «за» чи «проти» того чи іншого кандидата в Президенти України, а розклеювання листівок здійснювалось у відповідності з вимогами ч.14 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України», працівники міліції склали численні протоколи про адміністративне порушення, після чого безпідставно і незаконно вилучили друковані матеріали.

На думку координатора ГРАДу, дії міліціонерів слід вважати зловживанням службовим становищем та перевищенням влади, оскільки було здійснено незаконне перешкоджання реалізації конституційного права громадян на вільне збирання, зберігання, використання і поширення інформації (ст.34 Конституції України, ст.9 ЗУ «Про інформацію»).

«У Бабушкинськом районі депутат міськради від Блоку Лазаренко Олександр Лупандін дуже негативно відреагував на активістів ГРАДу, які роздавали інформаційні листівки. Він лаявся та сварився, - сказав Василь Сухов, - У Амур-Ніжнеднепровськом районі нашу активістку затримали, зняли відбитки пальців та сфотографували, тобто провели слідчі дії, хоча адміністративні правопорушення, які їй інкримінували, таких дій не передбачають».

За словами Василя Сухова, подібні дії відбуваються не тільки в Дніпропетровську, але і по всій області - в Новомосковську, Жовтих Водах та Дніпродзержинську. Тому ГРАД звернувся в ЦВК, Генеральну прокуратуру, СБУ з проханням розібратися в ситуації, що склалася, і не допустити використовування адмінресурсу у виборчій кампанії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...