App Store Google Play

Майдану не буде – народу все одно

04.01.2010 09:09

Центр сприяння розвитку місцевого самоврядування та цивільних ініціатив "Третій Сектор", в ході соціологічного дослідження* на тему "Президентські вибори: соціальні очікування та стабільність електорату", проведеного напередодні Нового року, оцінював, крім іншого, й ступінь соціальної напруженості. В результаті з'ясувалося, що очікувати повторення подій 2004 року не варто - народ "на барикади" йти не готовий.

Зокрема, відповідаючи на запитання "Як би Ви оцінили готовність відстоювати перемогу свого кандидата в наступних формах?", 98,9% респондентів відповіли, що вони абсолютно й повністю не готові відстоювати  перемогу свого кандидата в силових протистояннях із прихильниками інших кандидатів.

Крім того, 98,3% абсолютно й скоріше не готові брати участь у силовому захопленні органів влади, 91,5% не готові брати участь навіть у блокуванні роботи органів влади. Якщо говорити про більше мирні акції (участь у мітингах та демонстраціях) то лише 13% респондентів готові приймати в них участь безкоштовно, а ще 5,9% готові приймати в них участь за гроші.

Найбільше конфликтно-налаштованим залишається електорат Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко. Невідомо, чи це відлуння Майдану 2004 року, але відповідно 16,3% та 15,4% їхніх прихильників готові до участі в силових акціях, в тому числі блокуванні органів влади, тоді як серед прихильників Віктора Януковича таких налічується лише 3,8%.

До більше радикальних дій, зокрема силового захоплення органів влади та силового протистояння із прихильниками інших кандидатів готові 2,2% виборців, що підтримують Віктора Януковича та лише 1,3% прихильників Юлії Тимошенко.

Прихильники всіх інших кандидатів без силових та кардинальних дій готові сприйняти висновок ЦВК і прийняти його до відома.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...