App Store Google Play

Останній рейтинг президентів

02.01.2010 12:10

В останній день, відведений Законом України про вибори Президента на публікацію рейтингів кандидатів, ми наводимо результати соціологічного дослідження* щодо виборів президента України на тему «Президентські вибори: соціальні очікування та стабільність електорату», проведеного Центром "Третій Сектор" у другій декаді грудня 2009 року.

За результатами дослідження, якби вибори Президента України відбувалися в найближчу неділю (27 грудня), то за Віктора Януковича віддали б свої голоси 21,3% опитаних, за Юлію Тимошенко проголосувало б 17,9%, а третє місце посів би Володимир Литвин з 9,1% голосів.

Решта виборців розподілили б свої уподобання наступним чином: Арсеній Яценюк - 4,5%, Віктор Ющенко - 4,3%, Сергій Тігіпко - 3,9%, Петро Симоненко 3,5%, Анатолій Гриценко - 1,5%, Олег Тягнибок - 1%, Олександр Пабат 0,8%. 2,4% готові проголосувати за інших кандидатів, жоден з яких не набирає 0,5%. Серед так званого "пасивного електорату" голоси розподілилися наступним чином: 4,5% не пішли б голосувати, 11,7% - не підтримують жодного з кандидатів, а 13,6% респондентів ще не визначилися у своєму виборі.

Розподіл електоральних груп по регіонах країни виглядає в такий спосіб: базовий електорат В. Януковича зосереджений на Сході (26,1%) та Північному сході країни (24,6%); електоральне ядро Ю. Тимошенко зосереджене в Києві (34%). Електоральна група В. Литвина зосереджена в сільських регіонах Південного сходу (23,1%) та Центру (17.9%) країни, А. Яценюка - у Західному регіоні (35,7%) та Києві (30,4%); у діючого Президента В. Ющенка найбільше число прихильників локалізовані в Західному регіоні (56,3%), у П. Симоненка - у Південному регіоні (26,1%), у С. Тігіпко - в Києві (29,3%).

Втім, у перемозі своїх обранців респонденти не впевнені. Так, відповідаючи на питання: "Наскільки ви впевнені в перемозі свого кандидата?", 40,3% респондентів відповіли, що абсолютно впевнені в перемозі свого кандидата, 15,1% - впевнені в поразці, а більшість 44,6% - сумніваються.

Найбільш впевненим у перемозі є електорат лідера перегонів Віктора Януковича - 81,1% його електорату вірять у кінцеву перемогу. А от у майбутньому близькому президентстві Ю. Тимошенко впевнені лише 76,8% її прихильників. Найменші ставки на своїх кандидатів серед більш-менш реальних претендентів у С. Тігіпко - лише 27,4% та А. Яценюка лише 25,3% . Ці результати порівняні з вірою у власного лідера комуністів ( що президентом стане Петро Симоненко вірять 24% його прихильників) та прихильників Віктора Ющенка (що він залишиться президентом вірять 27,6% виборців, що збираються його підтримувати).

*Методом особистого інтерв'ю було опитано 2500 респондентів. У ході дослідження використовувалася імовірнісна випадкова вибірка, що відображає структуру населення в областях по статі й віку. Гранична помилка репрезентативності дослідження не перевищує 3,0%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...