За 9 місяців поточного року в закладах освіти та медицини Дніпропетровщини зареєстровано 32 випадки травматизму. Як повідомляє прес-служба Держгірпромнагляду, найпоширенішими видами травмування є падіння та ДТП. Крім того, страждають лікарі та вчителі і від непоодиноких випадків завдання їм тілесних ушкоджень. При цьому, кривдниками людей, які вчать та лікують громадян, зазвичай є сторонні особи. Серед інших негараздів, що трапляються з працівниками цих галузей - травмування технічних працівників навчальних і лікувальних закладів під час виконання ремонтних робіт, погіршення стану здоров`я на робочих місцях працівників похилого віку тощо.
В Держгірпромнагляді додають, що за кількістю випадків рівень травматизму в закладах освіти майже дорівнює травматизму при видобутку залізної руди відкритим способом (25 нещасних випадків, у тому числі 1 зі смертельним наслідком), при виготовленні труб зі сталі (23 нещасні випадки), при підземному видобутку й збагаченні марганцевої руди (20 нещасних випадків). При цьому рівень травматизму в освіті вищий, аніж у будівництві (17 нещасних випадків, у тому числі 2 зі смертельним наслідком), та вищий, аніж при виробництві машин і устаткування для добувної промисловості (10 нещасних випадків) та при виробництві вибухових речовин (5 нещасних випадків, у тому числі 1 зі смертельним наслідком).
Схожа ситуація і у закладах медицини регіону, де рівень травматизму лише на 3 нещасних випадки нижчий, аніж у будівництві, зате вищий, аніж при виробництві будівельних металевих конструкцій і виробництві літальних апаратів разом узятих (відповідно 6 і 7 нещасних випадків).
Водночас, в теруправлінні Держгірпромнагляду зауважують, що кількість випадків виробничого травматизму серед освітян та медиків неухильно зменшується. Так, в 2006 році у цих у цих двох галузях Дніпропетровської області сталося 76 нещасних випадків, в тому числі 4 смертельних, у 2007 році - 77 випадків, в тому числі 1 смертельний, а в 2008 році травмувались 57 працівників.
Автор: Орина ВАЩУК