App Store Google Play

Про стан свободи слова у Дніпродзержинську довідались в парламенті

08.12.2009 14:51

2 грудня  в залі пленарних засідань Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему: "Про стан свободи слова у регіональних засобах масової інформації". Зокрема, йшлося про ситуацію у Дніпродзержинську.

На слуханнях присутні в залі засідань журналісти, члени парламентського комітету та представники громадськості дізналися про ситуацію, в якій працюють ЗМІ та громадські організації Дніпродзержинська.

До народних обранців та до голови профільного комітету Верховної ради звернувся лідер Правозахисної спілки Дніпродзержинська Віталій Купрій з проханням захистити Дніпродзержинських журналістів та громадських діячів від переслідування за свободу слова та забезпечити право територіальної громади на інформацію.

Як повідомив Купрій, за останні два роки керування міським головою Ярославом Корчевським, місто опинилось на межі банкрутства. Бюджет катастрофічно не виконується, від чого, природно, виникають затримки у виплаті заробітної плати бюджетникам, діти в закладах освіти залишились без належного харчування, лікарні не мають пального для надання швидкої медичної допомоги.

Водночас, в Дніпродзержинську процвітають корупція та казнокрадство, - наголосив політик - правоохоронцями порушені численні кримінальні справи проти чиновників виконкому, які зловживають службовим становищем, самі собі безкоштовно надають гектари землі на берегах Дніпра тощо.

Ситуація погіршується тотальним занепадом житлово-комунального господарства, постійними відключеннями міста від систем тепло- і водопостачання.

- Минулого року, - нагадав Купрій, - до грудня місяця правобережна частина Дніпродзержинська була без опалення. Були закриті дитячі садки та школи, температура в лікарнях не перевищувала 15 градусів. В цей час ЗМІ Дніпродзержинська та Дніпропетровської області правдиво висвітлювали бездіяльність міського голови Корчевського, який самоусунувся від керування містом, святкував в ресторанах свій 55-річний ювілей та звинувачував у відсутності тепла самих мешканців міста, які буцімто не бажають платить за холодні батареї.

Тоді правозахисна організація вирішила провести мітинг протесту з цього приводу. Після організованого активісткою громадською організацією мітингу на правозахисників, на який прийшли сотні людей, які бажали щоб в місті було тепло, міський голова був

змушений діяти. Тепло місто отримало, натомість почались гоніння правозахисників, котрі вступились за людей, та журналістів, які висвітлювали ці події.

Спершу міський голова Ярослав Корчевський надав своїм підлеглим таємний наказ забрати у власника 15 бігбордів, на яких було розміщено оголошення про мітинг протесту. За вказівкою мера, з автомобілю, що належить комунальному підприємству, написи на бігбордах з критикою діючого міського голови були замазані чорною фарбою.

Втім, на цьому влада не зупинилась: згодом в односторонньому порядку було безпідставно скасовано дозволи на розміщення зовнішньої реклами, договір з підприємцем на використання місць розташування рекламних засобів було скасовано, а від підприємця вимагали демонтувати бігборди.

Крім того, упродовж останніх двох років підлеглі Ярослава Корчевского здійснювали напади з використанням фізичної сили та погроз на активістів громадських організацій, які розповсюджують містом правдиву інформацію про зловживання влади.

Від дій влади постраждав і сам Віталій Купрій: крім телефонних погроз, зловмисники вдалися до того, що облили кислотою авто громадського діяча. Зупинити це свавілля вдалося лише завдяки втручанню правоохоронних органів.

А представники популярного в місті 41-го телеканалу телекомпанії Автор ТВ, яку очолює заслужений журналіст України Люлмила Качанова,  за об'єктивне висвітлення подій в Дніпродзержинську впали в немилість і тепер міський голова не продовжує компанії договір оренди приміщення комунальної власності та пропонує збільшити орендну плату в 16 разів!

Розповів правозахисник і про документ за підписом міського голови Дніпродзержинська Ярослава Корчевського в якому він фактично забороняє своїм підлеглим поширення будь-якої інформації без попереднього узгодження з відділом внутрішньої політики. Комунальним ЗМІ надана вказівка не оприлюднювати критичну інформацію про органи місцевого самоврядування, навіть на правах реклами.

В порушення діючого законодавства України громадські слухання з найважливіших питань життєдіяльності міста або зовсім не проводяться, або перетворюються на фарс: до участы в слуханнях насильно зганяються працівники органів місцевого самоврядування, вводиться заборона на публічне обговорення порушених проблем представниками громадськості, а питання дозволяється задавати лише у вигляді письмових записок, з яких зачитуються тільки такі, що не шкодять авторитету влади.

На засідання постійних комісій Журналісти та представники громадських організацій не допускаються на засідання постійних комісій міськради, штабу з підготовки міста до опалювального сезону, координаційної ради з питань виходу міста з екологічної кризи пресдставники ЗМ та громадськості не допускаються, натомість влада постійно обманює городян стосовно строків та обсягів виконання проектів розвитку міста, дає людям публічні обіцянки, які і не думає виконувати.

Крім того Віталій Купрій розповів, що офіційні інформаційні запити від громадян в абсолютній більшості не задовольняються владою. На теперішній час до мешканців Дніпродзержинська не

доводиться правдива інформація про реальний стан екологічної ситуації, численні рішення міської влади порушують права громадян, і у зв'язку з цим вони приховуються від громади та не оприлюднюються.

- Влада закрита! В такій ситуації журналісти не мають можливість об'єктивно висвітлювати місцеві події, - заявив політик

- Всі факти, про які я розповів, підтверджені документально, - наголосив Купрій.- Матеріали передані в Комітет з питань свободи слова та інформації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Припустимо, що 23 лютого 1918 року дійсно була створена Червона Армія, яка вдало громила німців та героїчно зупинила наступ на Петроград. Окей.Тоді, відштовхуючись від позиції радянського міфу, всім н...
1. Ініціатива із певним лобістським ресурсом, не широкою, але чітко вибудуваною промо-кампанією, без адміністративного ресурсу може отримати результат на найвищому рівні.2. Прихильників Січеславської...
Якщо Україна усьому світу щодня доводить про те, що росія агресор, росія окупувала Крим, а на Сході України війна з росією! То як можна відправити на Євробачння тих, хто їздить на гастролі розважати р...
Сьогодні в усьому світі відзначають День рідної мови. В Україні це питання є особливо актуальним, адже сотні років на наших землях викорінювали все українське.Кажуть, що до початку «братніх&raqu...