App Store Google Play

У Дніпропетровську спробують заборонити пиво

03.12.2009 15:24

Дніпропетровська міська рада розгляне можливість заборони вживання пива та слабоалкогольних напоїв в громадських місцях: в парках, скверах, на стадіонах, дитячих майданчиках, громадському транспорті, в закладах культури та деінде. Бажаючі хильнути пляшечку-другу зможуть зробити це лише у спеціально відведених для цього закладах торгівлі та громадського харчування, що мають відповідну ліцензію.

Відомо, що в міській раді Дніпропетровська часто-густо практикується ігнорування ініціатив тих чи інших депутатських фракцій або груп лише через особисті або політичні розбіжності. Відтак, для більш ефективного лобіювання "алкогольного" питання та аби не дати можливості жодній  з політичних сил пропаритись напередодні виборів,  до справи було вирішено долучити "неупереджених" городян. Звернення до міського голови з проханням зберегти здоров'я молодого покоління, запобігти розвитку дитячого алкоголізму та забезпечити чистоту і порядок у місті підписали  понад 500 молодих людей - членів молодіжних громадських організацій міста.

Про початок боротьби з ласими на наживу підприємцями, які без докорів сумління на кожному кроці продають пиво та слабоалкогольні напої хоч старим, хоч молодим - без розбору, напередодні сесії заговорив міський голова Іван Куліченко. Зокрема, правоохоронні органи розглянуть зафіксовані випади продажу пива на винос в торговельних точках, які не мають на це відповідних дозволів. Мова йде про пивні кіоски "Кружка-подружка", "Друже-пивасику" та інші. За словами міського голови, з'ясувалось, що дозволи на встановлення обладнання з продажу пива на винос мають лише два таких об'єкти, натомість торгують - щонайменше 11.

А на самому засіданні не втримався від виступу і секретар фракції БЮТ Сергій Пасхалов, який наголосив на безумовній важливості питання і закликав колег дослухатись до думки молоді і визнати неприпустимим вільне вживання пива та слабоалкогольних напоїв на вулицях та в парках міста.

- Ходити з пляшками по вулиці треба забороняти категорично. Потрібно привчити людей не пити на вулиці - введенням штрафів. Необхідний цілий комплекс виховання. Також потрібно інвестувати кошти у розвиток спорту і туризму, - вважає депутат.

Слід зазначити, що ще у червні цього року група народних депутатів - представників Дніпропетровщини зареєструвала у Верховній Раді проект Закону про заходи обмеження роздрібної торгівлі і споживання пива, вміст етилового спирту в якому більше 0,5 відсотка, і слабоалкогольних напоїв. Авторами законопроекту стали бютівець Михайло Соколов, нашоукраїнець Олександр Бобильов та регіонал Дмитро Шпенов.

Проектом передбачена заборона роздрібної торгівлі та споживання пива і слабоалкогольних напоїв у радіусі 500 м. від дитячих, освітніх і медичних закладів, на всіх видах суспільного транспорту міського, приміського та міжміського сполучення, у закладах культури (за винятком розташованих в них підприємств або пунктів громадського харчування, зокрема без утворення юридичної особи), спортивно-оздоровчих закладах та спортивних майданчиках, парках, скверах та інших громадських місцях.

Депутати зізнаються, що споживання пива в Україні перетворилося на національну трагедією. Кожен другий злочин, свідчить статистика, скоюється підлітками після того, як вони вип'ють "по бутылочке пива".

Подібну політичну солідарність планують продемонструвати і в міській раді. Наразі депутати повні оптимізму та запалу і навіть дали доручення комітету сім'ї та молоді підготувати проект відповідного рішення для розгляду його на засіданні виконкому та обговорити з юристами суму штрафу. Саме ж обмеження може бути прийняте лише міською радою.

Дніпропетровськ далеко не перше місто, яке "дозріло"  до ухвалення такого рішення. Рішення виконкому Львівської міськради про встановлення обмежень у реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території Львова набуло чинності ще в 2007 році. Згідно з рішенням, заборонено роздрібну торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями і пивом в об'єктах дрібнороздрібної торгівлі, розташованих у малих архітектурних формах, а також у стаціонарних об'єктах торгівлі, розміщених у спільних будівлях із навчальними і дошкільними закладами, закладами охорони здоров'я, місцями проведення спортивних змагань. Що ж стосується тютюнових виробів, то їх також не можна продавати в кіосках, розміщених на відстані менше 200 метрів від зазначених закладів. Крім цього, цигарки не можна продавати на території окремих парків і скверів.

В Черкасах депутати міської ради своїм рішенням обмежили вживання алкогольних «напоїв» в громадських місцях в липні цього року. До списку заборонених алкогольних виробів депутати внесли пиво та слабоалкоголку. Випивати в Черкасах заборонено скрізь, окрім стаціонарних барів, кафе, ресторанів, які мають ліцензію на реалізацію алкоголю.

До порушників заборони застосовуватимуться адміністративні запобіжні заходи і штрафи в сумі від 51 грн. За виконанням рішення Черкаської міськради стежитимуть правоохоронні органи, які щокварталу звітуватимуть про результати своєї роботи.

Крім того, згідно з рішенням міської влади, неповнолітнім заборонено відвідувати розважальні заклади після 23.00 без супроводу батьків або опікунів.

У Хмельницькому з 22 вечора до 11 години ранку продаж алкоголю заборонено взагалі..

Не можна також розпивати спиртне, слабоалкогольні напої та пиво на вулицях, ринках, в парках, скверах, пляжах, стадіонах, на спортивних та дитячих майданчиках.

В Росії подібний закон ухвалили в 2006 році. Цим законом значно обмежено місця, де можна продавати та пити пиво. Державна дума затвердила документ, який забороняє неповнолітнім розпивати пиво в будь-яких громадських місцях. Для решти громадян запроваджено заборону на вживання в тих місцях, де заборонено роздрібну торгівлю пивом, а також у визначених органами місцевого самоврядування місцях громадського харчування.

Чим закінчиться добре починання дніпропетровських обранців - побачимо на наступній сесії. Хочеться сподіватись, що здоровий глузд та інстинкт самозбереження переважить над політичними амбіціями та бізнесовими інтересами.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...