App Store Google Play

"Приватбанк" розшукує своїх боржників за винагороду

30.11.2009 11:34

Найбільша в Україні фінансова установа "Приватбанк" вивісила на сайті фотографії своїх клієнтів, назвавши їх злочинцями. При цьому жодного рішення суду, підтверджуючого, що ці люди порушили закон, немає. У банку говорять, що це превентивний захід, який дозволить зменшити кількість шахрайських дій в майбутньому, пише "Дело".

"Це частина клієнтів, в яких банк побачив шахраїв і хто на даний момент розшукується нами і правоохоронними органами. Зараз з'явилася можливість оплачувати інформацію, тому ми розмістили на сайті фотографії цих людей", - пояснює прес-секретар "ПриватБанку" Олег Серга.

У списку - близько 550 клієнтів фінустанови. Більша частина з них звинувачується в отриманні споживчого кредиту за підробленим або загубленим паспортом. Є серед опублікованих осіб і ті, хто нападав на відділення "Привату".

Подивитися на шахраїв можна не лише на сайті фінустанови. Їхні фотографії вже тривалий час розміщені у відділеннях банку. У "ПриватБанку" створили спеціальну "чергову частину", яка приймає дзвінки і листи від людей, що впізнали знайомі обличчя в "галереї шахраїв". За важливу інформацію "ПриватБанк" обіцяє винагороду. "Якщо ви назвете ім'я людини і ми підтвердимо, що це саме той, кого ми шукаємо, ваша винагорода становитиме 1 тис. грн.", - повідомили в "черговій частині" "ПриватБанку".

Фототека клієнтів, які скоїли "злочини" проти "Привату", у відкритому доступі з'явилася вперше в історії українських банків. Збиток від дій цих 550 осіб незначний, але для банку їх пошук - справа принципу. "Збиток від них невеликий, адже в основному вони брали споживчі кредити на побутову техніку і електроніку. Але справа не в збитку, а в принциповому підході", - говорить Олег Серга. Експерти оцінюють збиток банку від дій цих людей в 2-3 млн грн.

У НБУ говорять, що, публікуючи фотографії своїх проблемних клієнтів, "Приват" банківську таємницю не порушував. Раніше регулятор розіслав банкам лист, в якому пояснив, що є розголошуванням банківської таємниці, а що - ні. Правда, про фото там не було ні слова. "Публікація списків прізвищ, імен і по батькові не є інформацією, що стосується банківської таємниці. Публікація фотографій, очевидно, також не є банківською таємницею. Якщо це кримінальні елементи, то, напевно, все законно", - говорить директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ Сергій Круглик.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...