App Store Google Play

"Приватбанк" розшукує своїх боржників за винагороду

30.11.2009 11:34

Найбільша в Україні фінансова установа "Приватбанк" вивісила на сайті фотографії своїх клієнтів, назвавши їх злочинцями. При цьому жодного рішення суду, підтверджуючого, що ці люди порушили закон, немає. У банку говорять, що це превентивний захід, який дозволить зменшити кількість шахрайських дій в майбутньому, пише "Дело".

"Це частина клієнтів, в яких банк побачив шахраїв і хто на даний момент розшукується нами і правоохоронними органами. Зараз з'явилася можливість оплачувати інформацію, тому ми розмістили на сайті фотографії цих людей", - пояснює прес-секретар "ПриватБанку" Олег Серга.

У списку - близько 550 клієнтів фінустанови. Більша частина з них звинувачується в отриманні споживчого кредиту за підробленим або загубленим паспортом. Є серед опублікованих осіб і ті, хто нападав на відділення "Привату".

Подивитися на шахраїв можна не лише на сайті фінустанови. Їхні фотографії вже тривалий час розміщені у відділеннях банку. У "ПриватБанку" створили спеціальну "чергову частину", яка приймає дзвінки і листи від людей, що впізнали знайомі обличчя в "галереї шахраїв". За важливу інформацію "ПриватБанк" обіцяє винагороду. "Якщо ви назвете ім'я людини і ми підтвердимо, що це саме той, кого ми шукаємо, ваша винагорода становитиме 1 тис. грн.", - повідомили в "черговій частині" "ПриватБанку".

Фототека клієнтів, які скоїли "злочини" проти "Привату", у відкритому доступі з'явилася вперше в історії українських банків. Збиток від дій цих 550 осіб незначний, але для банку їх пошук - справа принципу. "Збиток від них невеликий, адже в основному вони брали споживчі кредити на побутову техніку і електроніку. Але справа не в збитку, а в принциповому підході", - говорить Олег Серга. Експерти оцінюють збиток банку від дій цих людей в 2-3 млн грн.

У НБУ говорять, що, публікуючи фотографії своїх проблемних клієнтів, "Приват" банківську таємницю не порушував. Раніше регулятор розіслав банкам лист, в якому пояснив, що є розголошуванням банківської таємниці, а що - ні. Правда, про фото там не було ні слова. "Публікація списків прізвищ, імен і по батькові не є інформацією, що стосується банківської таємниці. Публікація фотографій, очевидно, також не є банківською таємницею. Якщо це кримінальні елементи, то, напевно, все законно", - говорить директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ Сергій Круглик.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...