App Store Google Play

За спробу заробити на видачі актів на землю звільнені 200 чиновновників

13.11.2009 16:23

За невиконання постанови Кабміну (№ 844) про видачу українцям на безкоштовній основі державних актів на землю вже звільнено близько 200 чиновників різних рівнів, повідомила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Зокрема, сьогодні в селі Сінгури Житомирської області під час церемонії видачі держактів на землю місцевим жителям прем'єр повідомила, що зараз уряд відчуває значну протидію чиновників різних рівнів спробам уряду змінити існуючу систему видачі українцям держактів на землю.

При цьому вона відзначила, що ніколи не спостерігалося "такої протидії, такого саботажу на всіх рівнях, такого руйнування нової системи згаданої видачі держактів на землю". "Поки ми не змінили ці порядки, чиновники мали можливість корупційно одержувати гроші на всіх рівнях - від гори до низу", - сказала при цьому прем'єр.

Разом з тим, вона повідомила, що, коли уряд прийняв згадану постанову, "ті, хто гроші ці одержував постійно, стали створювати членам уряду значні перешкоди, які не давали можливості простим людям оформити документи".

Крім того, глава уряду відзначила, що в Україні минулого й такі ситуації, коли "у людей навіть заяви не приймали". Тимошенко сказала, що все це робилося тому, що чиновники звикли заробляти на згаданих процесах видачі документів на землю людям значні гроші - мільярди й мільйони.

При цьому вона відзначила, що "у питаннях одержання українцями належних їм державних актів на землю існує багато непорозумінь, велика кількість порушень та є навіть факти корупції".

Тим часом, прем'єр повідомила про намір уряду зробити всі, щоб ці процеси - одержання українцями державних актів - проходили в рамках закону, були чесними й прозорими.

У той же час, за словами прем'єра, в Україні громадянам, що звернулися, уже видано 160 тис. безкоштовних державних актів на право власності на землю. За її словами, "від українських громадян за останнім часом уже отримано в цілому 1 млн. 200 заяв (на видачу держактів)".

"Незважаючи на всі перешкоди влади, вони (громадяни) уже змогли по спрощеній системі на безкоштовній основі одержати дійсні акти", - додав глава уряду.

Напередодні глава Державного комітету із земельним ресурсам України Олег Кулинич повідомив, що за невиконання програми видачі держактів на землю по спрощеній процедурі, затвердженої Кабміном звільнені вісім керівників обласних управлінь Держкомзему.

Нагадаємо, що 21 жовтня поточного року Кабмін прийняв постанову №1112 "Про додаткові заходи щодо безкоштовного оформлення й видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки", яким були внесені зміни в постанову №844 "Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України в 2009 році".

На 13 жовтня 2009 року, за даними Держкомзему, в Україні безкоштовні державні акти на право власності на землю одержали 0,5% громадян, які звертаються із заявами про їхнє одержання.

"SV Development"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...