App Store Google Play

Інститут Україніки захистить пам’ять про видатного архітектора міста

11.11.2009 14:21

"Інститут Україніки" звинувачує місцевого бізнесмена у бажанні знищити архітектуру Дніпропетровська та пропонує городянам, яким не байдужа історія рідного краю, поставити підписи під відкритим листом громадської організації, сподіваючись у такий спосіб відновити історичну справедливість.

Ще у травні цього року на розташованій по вулиці Центральній, 14 будівлі в рамках проекту «Пам'ять: події та персоналії» мала з'явитись меморіальна дошка на честь видатної людини - архітектора Катеринослава Дмитра Скоробогатова. Саме в цьому будинку з першого дня свого життя і до 1914 року мешкав митець, який спроектував та збудував велику кількість учбових, торгівельних та громадських будівель. Чимало з них досі прикрашають Дніпропетровськ.

Однак, стверджують активісти "Інституту Україніки", здійсненню запланованого заважає позиція приватного власника будівлі - пана Геннадія Корбана, який  має інші плани стосовно історичної пам'ятки. Зокрема, на цьому місці має вирости черговий торгівельно-розважальний комплекс.

"Інститут Україніки" вважає такий розвиток подій неприпустимим, адже в останні роки історичний центр Дніпропетровська й без того руйнується та забудовується будівлями, що зовні нагадують найгірші зразки промислової архітектури, натомість пам'ятники архітектури і культури знаходяться під загрозою знищення.

У своєму відкритому листі активісти "Інституту Україніки" закликають припинити перетворювати місто на звалище схожих одна на одну архітектурних потвор, що негативно впливають на психо-емоційний стан дніпропетровців, на коробку, де будівля схожа на будівлю, а мешканці - це звичайна сіра маса, яка не пам'ятає,  або вже не знає своїх видатних предків.

Встановлення меморіальної дошки, переконані автори листа, дасть змогу не тільки увічнити пам'ять митця, а й зберегти архітектурні споруди часів Катеринослава-Січеслава-Дніпропетровська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...