App Store Google Play

Тігіпко з Коломойським таки позмагаються з росіянами за Луганськтепловоз

09.11.2009 12:22

Пакет акцій ВАТ "Холдингова компанія Луганськтепловоз" у розмірі 76% списаний з рахунку ЗАТ "Управляющая компанія "Брянскій машиностроітєльний завод" (Росія) і перерахований на рахунок Фонду держмайна України. Про це підприємство повідомило Державну комісію з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) відкритим листом.

5 листопада стало відомо, що згідно з рішенням Луганського господарського суду від 12.10.2009 року №10/167пн, реєстроутримувач (ТОВ "Центр-Реєстратор") здійснив зарахування 76% акцій ВАТ ХК Луганськтепловоз на особовий рахунок ФДМУ, - йдеться в документі за підписом директора Луганськтепловоза Віктора Бикадорова. Водночас, в.о. голови ФДМ Дмитро Парфененко підтвердив цю інформацію.

За його словами, Фонд два дні тому отримав інформацію про відкриття виконавчого виробництва, отже переказ акцій на рахунок ФДМ означає, що реєстратор своєчасно виконав рішення суду. Коментуючи подальші дії з поверненим державі пакетом акцій, Парфененко повідомив, що той буде одразу ж виставлений на повторний продаж. Також в.о. голови ФДМ пояснив, що компенсація Управляючій компанії "Брянський машинобудівний завод", відповідно до закону, буде виплачена тільки після повторного продажу цього пакету.

Нагадаємо, в кінці вересня господарчий суд Луганської області частково задовольнив позов ФДМ до ЗАТ "Управляющая компанія "Брянскій машиностроітєльний завод" та ТОВ "Центр-Реєстратор" і зобов'язав реєстратора списати з рахунку російської компанії 76% акцій Луганськтепловоза та внести до реєстру в якості власника цього пакету акцій ФДМ. У компанії "Трансмашхолдинг", до складу якої входить ЗАТ "Управляющая компанія "Брянскій машиностроітєльний завод», відмовилися надати інформацію про те, чи планує компанія подавати апеляцію на рішення господарського суду.

Нагадаємо, що конкурс з використанням відкритості пропозиції ціни за принципом аукціону з продажу 76% акцій ВАТ "Холдингова компанія Луганськтепловоз" Фонд держмайна оголосив 19 липня 2006 року, а 23 березня 2007 року визнав ЗАТ "Управляющая компанія "Брянскій машиностроітєльний завод" переможцем конкурсу: пакет був проданий за 292,505 млн. грн. при стартовій ціні 292 млн. грн. Покупець був внесений до реєстру власників Луганськтепловоза 13 квітня того ж року.

Водночас українські ВАТ "Дніпровагонмаш" (основний акціонер - група "ТАС") та ВАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат" (обидва - Дніпропетровська область), не були допущені до конкурсу. Зазначені підприємства добилися рішення судів про недійсність договору купівлі-продажу, підтверджених Вищим господарським судом України, після чого ФДМ подав касацію до Верховного суду України, яку той у свою чергу відхилив.

Підприємство "Луганськтепловоз" випускає магістральні і маневрові тепловози, дизельні та електропоїзди, трамваї, поворотні круги, запчастини для залізничного транспорту. Основні замовники - "Укрзалізниця" та "Російські залізниці". Холдинг завершив 2008 рік з чистим прибутком у розмірі 1,081 млн. грн., тоді як за підсумками 2007 року його чистий збиток перевищував 14,75 млн. грн. Чистий дохід від реалізації продукції перевищив показник 2007 року в 2,4 разу, склавши 1 млрд. 271,92 млн. грн.

Дніпродзержинський ВАТ "Дніпровагонмаш" (місто Дніпродзержинськ) є найбільшим виробником залізничних вагонів в Україні, продукція якого використовується Укрзалізницею та Російськими Желєзними Дорогами. Контрольний пакет акцій донедавна належав Інвестиційній групі "ТАС". В липні цього року Сергій Тігіпко, який не зважаючи на продаж більшості активів російському банку ВТБ, залишається керуючим менеджером групи, заявляв про намір "позбутися вагонобудівного бізнесу". На зараз Система розкриття інформації на фондовому ринку України називає власниками компанії кіпрських нерезидентів, один з яких володіє 24% акцій напряму, інші - ще 30% - через ВАТ "Мiжрегiональний фондовий союз" та "Приватбанк". Решта, а саме 46,3% акцій, знаходиться у власності київського ЗАТ "Холдингова компанiя "ТЕКО-ДНIПРОМЕТИЗ", що і входить до групи компаній ТАС.

95,9% акцій ВАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат" зареєстровані ТОВ "Славутич-Реєстратор", є власністю і за даними зберігача - ЗАТ КБ "ПриватБанк", знаходяться у власності чотирьох юридичних осіб-нерезидентів, зареєстрованих на Кіпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...