App Store Google Play

У Дніпропетровську немає грипу, не хвилюйтеся – доктор Куликович

04.11.2009 17:31

В Україні та, зокрема, у Дніпропетровській області, епідемії грипу немає. Про це кандидат медичних наук, директор клініки Юрій Куликович заявив під час прес-конференції в Інформаційному агентстві "Время" 4 листопада.

Як зазначив Юрій Куликович, населення досить добре інформовано про те, як уберегти себе від захворювання на грип, однак профілактика захворювання необхідна.

"Усі органи державної служби, охорони здоров'я, санепідслужби все роблять правильно, вже багато розповіли, багато зроблено - по суті справи, у країні вже запроваджено протиепідемічний режим, хоча самої епідемії ще немає", - заявив Юрій Куликович.

На його думку, найкраще допоможуть уберегтися від вірусу грипу прості методи профілактики - здоровий спосіб життя, теплий одяг, вживання цитрусових, цибулі, часнику, гарячих чаїв з травами, малиною. Також необхідно уникати перебування у місцях масового скупчення людей, а якщо це неможливо, то необхідно застосовувати марлеві пов'язки та змінювати їх кожні 3-4 години, і, звичайно ж, мити руки.

Як зазначив Юрій Куликович, він не рекомендував би безпідставно вживати профілактичні медичні препарати, адже епідемії наразі немає.

Переживання та страх з приводу інфекційних хвороб знижують імунітет людини, тому поширення чуток та паніки серед населення веде до зростання захворюваності на грип. "Те відчуття страху, коли люди відносяться насторожено до сусіда по маршрутці, і готова його виштовхати, коли вона чихнула, а вже й про це розповідають - ось це насправді небезпечно, це веде до різкого зниження імунітету, захисних сил організму, я вже не кажу про психологічну розрізненість людей", - заявив Юрій Куликович.

На його думку, страх перед хворобою є тим психогенним фактором, яких знижує імунітет населення в цілому.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...