App Store Google Play

Ненаповнення бюджету міста – безвідповідальність чи тверезий розрахунок?

28.10.2009 11:20

В 2008 році у Дніпропетровську земельний аукціон, на який земельне управління міської ради планувало винести три ділянки, двічі переносився і зрештою, так і не відбувся. На торги тоді мали бути виставлені ділянки по проспекту Мира, вулицях Трансформаторній та Курсантській, отже сумний, але факт: востаннє земельний аукціон у Дніпропетровську відбувався ще у 2007 році.

І от 3 вересня у місті відбувся перший за два роки земельний аукціон з продажу п'яти ділянок для облаштування автостоянок, будівництва СТО та промислових комплексів. Три з них планувалося передати у власність, решту -  в оренду. Всі ці ділянки, за виключенням однієї, розташовані у лівобережній частині міста.

В оренду на п'ять років без права капітального для  будівництва пропонувались 14 соток по вулиці Трансформаторній, 71-75 для облаштування автостоянки на 47 машиномісць. Ціна лоту стартувала з 117 тисяч гривень.

Ще дев'ять соток хотіли передати в оренду на 10 років для будівництва СТО по вулиці Курсантській в районі авторинку за стартовою ціною у 133 тисячі гривень. На проспекті Миру приватизації підлягають сім соток для спорудження торговельного комплексу, будинку побуту або кафе. Їх стартова ціна перевищувала один мільйон гривень. Подібне цільове призначення встановлене і для єдиної правобережної ділянки - по вулиці Юдіна, 11.

Результат виявився жалюгідним: ціна на придбання трьох ділянок та права на оренду ще одного виявились настільки висковим, а обмеження на забудову настільки жорсткими,  що на них не було подано жодної заявки. Відтак, їх інвестиційна привабливість наближується до нуля. Вся сума, що надійшла до бюджету розвитку міста від продажу права оренди на вісім соток по Курсантській - це трохи більше 130 тисяч гривень.

130 тисяч гривень та один земельний аукціон за останні два роки - оце і весь ККД міського голови та депутатського корпусу.

Наприкінці жовтня у місті відбудеться другий за цей рік земельний аукціон. На нього будуть виставлені раніше незатребувані чотири земельних ділянки. Цьогоріч план надходжень від продажу землі та права на її оренду складає 39 мільйонів, однак досі він не виконаний бодай на третину. Попри те, що в планах земельного управління - виставити на торги ще декілька земельних ділянок, однак навряд чи вони зацікавлять потенційних забудовників та допоможуть поповнити бюджет, адже на відміну від раніше переданих в оренду або у власність конкретним особам ділянок, або тих, що передаються під забудову на "дійного" замовника, усі запропоновані на аукціон наділи знаходяться в непривабливих районах міста та мають необ'єктивно завищену стартову вартість.

Отож, в найближчі роки надходження до бюджету складатимуться хіба що з продажу землі під будівлями: єдине, що спонукає власників викупати цю землю - це невиправдано висока орендна плата, яка в десятки разів перевищує податок на землю. А депутати - землевласники - лідери рейтингових громадських організацій, наживаються на продажі землі через чорний земельний ринок за мовчазної згоди міського голови.

Зараз Форум порятунку Дніпропетровська готує перелік фірм та земельних ділянок, які запущені заповзятливими депутатами у продаж для поповнення власних кишень та партійних кас.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...