App Store Google Play

Дніпродзержинські депутати не можуть скласти ціну теплу, якого немає

28.10.2009 13:33

27 жовтня виконком Дніпродзержинської міської ради затвердив нові тарифи на надання послуг з централізованого опалення, що надаються КП «Дніпродзержинськтепломережа» (ДТМ), та погодив нові тарифи на послуги з централізованого опалення, що надаються ТОВ «Теплосервіс».

З 1 листопада поточного року тарифи на надання послуг ДТМ для населення - споживачів без приладів обліку тепла або з приладами обліку, які встановлено за власний рахунок - затверджені на рівні 6,6 грн за кв. метр щомісячно протягом опалювального періоду. Для споживачів з приладами обліку, що встановлені за рахунок бюджетних коштів та знаходяться на балансі ДТМ, тарифи затверджені на рівні 6,83 грн. Для бюджетних установ тариф затверджено на рівні 582,56-593 грн. за Гкал, для інших споживачів - 766,26-773,64 грн. за Гкал (відповідно до наявності приладів обліку).

Тарифи на послуги з централізованого опалення, що надаються ТОВ «Теплосервіс», погоджені на рівні 7,25 грн. за кв. метр щомісячно протягом опалювального періоду, для бюджетних установ - 379,79 грн за Гкал, для інших споживачів - 409,47 грн.за Гкал.

Нагадаємо, що попередні тарифи на послуги «Дніпродзержинськтепломережі», затверджені 1 червня 2009 року для населення становили 6,1 грн. за кв. метр (щомісячно протягом опалювального сезону), для бюджетних установ та інших споживачів - на рівні 695,3 грн. за Гкал. Тарифи ТОВ «Теплосервіс» для населення були погоджені на рівні 6,13 грн. за кв. метр (щомісяця протягом опалювального сезону), для бюджетних установ та інших споживачів - 487,37 грн. за Гкал.

Відомий правозахисник і громадянський активіст Віталій Купрій не висловив здивування з приводу такого рішення, охарактеризувавши його як цинічне й волюнтаристське. Адже міськрада Дніпродзержинська підвищує тариф на тепло для населення та організацій вже вдруге за поточний рік,  притому за умови відсутності тепла. Такі дії свідчать не тільки про непрофесіоналізм як тепловиків, так і депутатів, які самі не знають як прорахувати собівартість послуги і передбачити фактори що її визначатимуть, так і безкарність виконкому міськради.

Нажаль, зазначив голова Дніпродзержинської правозахисної спілки, громаді майже неможливо заблокувати прийняття таких рішень чи оскаржити їх. Аби запобігти чиновницькому свавіллю, необхідно докорінно змінювати систему регулювання тарифів. Сьогодні, щоб переглянути той чи інший тариф комунальному підприємству-монополісту достатньо отримати підписи усього двох організацій: обласної державної інспекції по цінах та антимонопольного комітету. Методики розрахунку, які використовуються "Тепло сервісом" дозволяють "вкидати" в ці тарифи витрати, які можна було б не втрачати. В результаті, маємо констатувати, що саме городяни покривають зі своїх кишень теплові втрати в розкрадених мережах, а також злочинні махінації чиновників та теплопостачальників.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...