App Store Google Play

Мінекології перевірить дніпропетровський дельфінарій

13.10.2009 10:15

З початку місяця Мінекології інспектує усі розважальні центри України, які працюють з морськими тваринами. Перевірки почалися після скандального відкриття дельфінарію у столиці - тоді між екологами та дирекцією закладу мало не почалася бійка. Екологи запевняють: у неволі дельфіни страждають і врешті-решт помирають. У дельфінарії кажуть протилежне: саме тут тваринам комфортно, тут лікують, добре годують, а діти, які приходять на шоу, стають добрішими.

Виступи тричі на день під дуже гучну музику з лише одним вихідним - такий робочий графік київських дельфінів, однак, на шоу запевняють, дельфіни дійсно люблять свою роботу.

Для дітей - свято, для екологів - головний біль. Зелені запевняють: у віддалених від моря дельфінаріях тварини швидко гинуть. Тут їм мало місця, а навантаження - непосильне

Михайло Богомаз, командир Дружини  охорони природи  «Зелене майбутнє»: «Він живе доволі довго: 30-40 років в природі, але, зрозуміло, в дельфінарії таких умов, щоб він прожив довго, неможливо створити, тобто, його експлуатаційний вік - 3-5 років. Все».

Дмитро Уривський,  старший тренер дельфінарію «Немо»: «Они немножко путают. Здесь, когда постоянный контроль за здоровьем этих дельфинов, когда есть возможность медикаментозно вмешаться и вылечить его, то в море этим заниматься никто не будет».

Дельфінарії теж ображені. Кажуть, екологи активізуються щороку і не хочуть чути контраргументів. У цьому закладі шоу триває 40 хвилин, а дельфіни - лише в половині програми. Гучної музики не чують, адже колонки спрямовані на глядачів. А живуть стільки ж, скільки й на волі.

Так співає чорноморська афаліна - вид дельфінів, який піддається дресируванню. В українських дельфінаріях нині - до 40 таких тварин, в українських водах - не більше тисячі. Тварина - у Червоній книзі. Як потрапляє до розважальних закладів - темна історія. Половину ссавців чесно купили за кордоном, а от іще з половиною - питання. Офіційно: їх забрали з берега, лікувати, а от назад не відпустили.  

Сергій  Тригубенко, заступник міністра охорони  природи і навколишнього  середовища: «У нас є дельфіни, які були завезені з-за кордону, у нас є дельфіни, які були відловлені для надання дельфінам ветеринарної допомоги, але згодом у цих дельфінів з'являютсья двійники, і їх починають використовувати у таких шоу».

У дельфінаріях стверджують: деякі тварини вже народилися в Україні, хоча таких мало. А ті, кого вилікували, на волі вже не приживуться. Навіть у Мінекології кажуть: відучити дельфіна від вже готової риби та й від спілкування з людиною  - на це потрібен не один місяць і багато грошей.

Володимир Домашлівець, начальник  відділу охорони  та збереження тваринного світу Мінприроди: «Десятки тисяч гривень  - це коштовні речі. Принаймні, комерційні дельфінарії У цьому не зацікавлені - вони на цьому заробляють гроші».

Нині Мінекології перевіряє дельфінарії та паралельно пише правила утримання цих тварин. Самі дельфіни продовжують розважати публіку.

 «Факти», ICTV

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...