App Store Google Play

Мінекології перевірить дніпропетровський дельфінарій

13.10.2009 10:15

З початку місяця Мінекології інспектує усі розважальні центри України, які працюють з морськими тваринами. Перевірки почалися після скандального відкриття дельфінарію у столиці - тоді між екологами та дирекцією закладу мало не почалася бійка. Екологи запевняють: у неволі дельфіни страждають і врешті-решт помирають. У дельфінарії кажуть протилежне: саме тут тваринам комфортно, тут лікують, добре годують, а діти, які приходять на шоу, стають добрішими.

Виступи тричі на день під дуже гучну музику з лише одним вихідним - такий робочий графік київських дельфінів, однак, на шоу запевняють, дельфіни дійсно люблять свою роботу.

Для дітей - свято, для екологів - головний біль. Зелені запевняють: у віддалених від моря дельфінаріях тварини швидко гинуть. Тут їм мало місця, а навантаження - непосильне

Михайло Богомаз, командир Дружини  охорони природи  «Зелене майбутнє»: «Він живе доволі довго: 30-40 років в природі, але, зрозуміло, в дельфінарії таких умов, щоб він прожив довго, неможливо створити, тобто, його експлуатаційний вік - 3-5 років. Все».

Дмитро Уривський,  старший тренер дельфінарію «Немо»: «Они немножко путают. Здесь, когда постоянный контроль за здоровьем этих дельфинов, когда есть возможность медикаментозно вмешаться и вылечить его, то в море этим заниматься никто не будет».

Дельфінарії теж ображені. Кажуть, екологи активізуються щороку і не хочуть чути контраргументів. У цьому закладі шоу триває 40 хвилин, а дельфіни - лише в половині програми. Гучної музики не чують, адже колонки спрямовані на глядачів. А живуть стільки ж, скільки й на волі.

Так співає чорноморська афаліна - вид дельфінів, який піддається дресируванню. В українських дельфінаріях нині - до 40 таких тварин, в українських водах - не більше тисячі. Тварина - у Червоній книзі. Як потрапляє до розважальних закладів - темна історія. Половину ссавців чесно купили за кордоном, а от іще з половиною - питання. Офіційно: їх забрали з берега, лікувати, а от назад не відпустили.  

Сергій  Тригубенко, заступник міністра охорони  природи і навколишнього  середовища: «У нас є дельфіни, які були завезені з-за кордону, у нас є дельфіни, які були відловлені для надання дельфінам ветеринарної допомоги, але згодом у цих дельфінів з'являютсья двійники, і їх починають використовувати у таких шоу».

У дельфінаріях стверджують: деякі тварини вже народилися в Україні, хоча таких мало. А ті, кого вилікували, на волі вже не приживуться. Навіть у Мінекології кажуть: відучити дельфіна від вже готової риби та й від спілкування з людиною  - на це потрібен не один місяць і багато грошей.

Володимир Домашлівець, начальник  відділу охорони  та збереження тваринного світу Мінприроди: «Десятки тисяч гривень  - це коштовні речі. Принаймні, комерційні дельфінарії У цьому не зацікавлені - вони на цьому заробляють гроші».

Нині Мінекології перевіряє дельфінарії та паралельно пише правила утримання цих тварин. Самі дельфіни продовжують розважати публіку.

 «Факти», ICTV

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...