App Store Google Play

За товарами народного вжитку – в лазню

09.10.2009 08:00

Незабаром в дворі будинку №75 по вулиці Калиновій з'явиться триповерхова будівля "комерційно-торговельного призначення". Капітальна будівля обіцяє бути невеличкою - лише 384 квадратних метри на всіх трьох поверхах, проте розташована вона буде просто посеред рекреаційної зони в торці будинку №53, де наразі ледь жевріють залишки дитячого майданчику й кілька десятків дерев.

Проект згаданої будівлі ВАТ НВФ "Архпроект" розробив для замовника - ПФ "Вадим", який експлуатує зазначену земельну ділянку по червоній лінії вул. Калинової вже не перший рік. Адже історично на місці майбутнього супермаркету був громадський туалет. Як все комунальне, в середині 90-х він прийшов до стану звалища. Проте заповзятливі ділки взяли ділянку в довгострокову оренду, підземну споруду вичистили і влаштували посеред житлового масиву сауну.

Як склався банний бізнес -  не нам судити, проте орендарі ділянки вирішили сауну зачинити, а на її (чи то туалетів) місці збудувати торговельний комплекс. Замовили проект, пройшли сесію міської ради, де отримали дозвіл на будівництво і навіть призначили громадські слухання, адже без них не можна - за даними містобудівного кадастру земельна ділянка знаходиться біля 9-ти поверхових житлових будинків.

Нажаль, громадські слухання, як часто буває, перетворилися на пусту формальність. Представник проектувальної організації, як вона зазначила, випадково, не мала при собі жодних вільних примірників для ознайомлення тої самої громадськості чи преси ані самого проекту, ані рішення міської ради і проходження його погоджень. Всі документи демонструвалися в руках проектувальників або замовників.

Зрозуміти, що ж саме за будівля виросте за загадковою адресою "Калинова 53-Г" (жодна мапа чи довідник в Дніпропетровську такої адреси не знає...) досить важко. Вона начебто має замінити малі архітектурні форми, тобто кіоски, проте "ніякого алкоголю й тютюну там не буде". Якими такими "товарами народного вжитку" збирається торгувати ПФ "Вадим", його представник не зізнався. Проте не заперечував, що ціна ділянки з підвальною сауною і з капітальною триповерховою будівлею, землю під якою можна буде за рік отримати у власність безкоштовно "за фактичним розміщенням" - дві зовсім різні суми.

Водночас представник ВАТ НВФ "Архпроект" запевнила, що під час будівництва не постраждає жодне дерево, адже всі вони знаходяться "за межами нашого маленького будівництва". Ну хіба що пару гіляк необхідно буде спиляти, але виключно на старих деревах... Деякі сумніви в останньому викликала, щоправда, відповідь на питання, чи збирається якимось чином забудовник облагородити навколишню територію - архітектор запевнила, що біля торговельного комплексу буде парковка на 10 машин. Деякі "нестиковки" вийшли й з самою будівлею - за заявленим планом вона має три поверхи, під час слухань же йшлося лише про два.

Дніпроград звернувся як до представників НВФ "Архпроект", так і до замовника проекту з проханням надати копії рішень міської ради про дозвіл на будівництво, погоджувальних документів, та, власне, план будівництва. Нажаль, за тиждень, що минув, жодна з цих організацій вирішила не "розкривати карти".

Обіцяємо, що надалі будемо уважно стежити за перебігом подій навколо будівництва торговельного комплексу на Калиновій 53-г та за дотриманням забудовником усіх норм та вимог чинного законодавства, а насамперед - інтересів громади та мешканців району.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....