App Store Google Play

Нардеп хоче врятувати профтехосвіту

09.10.2009 11:59

Прохідний бал для вступу у вишу необхідно збільшити бодай до 135. Такої думки дотримується народний депутат України, голова підкомітету з питань базової освіти Комітету Верховної Ради, Леся Оробець.

Вона впевнена, що це дозволить вирішити проблеми професійно-технічної освіти і водночас значно підвищити якість студентів, які навчатимуться у вищих навчальних закладах. Результат у 124 бали, який сьогодні вважається прохідним, є занизьким - отримати його може будь-який абітурієнт, який бодай кілька разів відкрив підручник за весь період навчання у школі.

У той час, як виші страждають від неякісних знань новоспечених студентів, профтехосвіта поступово знищується, підкреслила депутатка.

За даними ОДА, цього року внаслідок значного попиту на робітничі професії, кілкьість бажаючих навчатися в ПТУ зросла, однак загальний стан профтехосвіти залишається вкрай сумним.

Іншою нагальною для вирішення проблемою, за словами Лесі Оробець, є питання пільгового вступу до ВНЗ. З тих, хто вступив у виші в цьому році, лише 4,5% були пільгових категорій - це інваліди, діти-чорнобильці, сироти, діти шахтарів, повідомила депутатка.  При цьому їх розподіл був вкрай нерівномірним - при вступі на престижні факультети між собою змагалися найбільш талановиті, які мали по 200 балів у тестах, та найбільш знедолені - пільговики.

- Виходило так, що одні займали місця інших, і ми радилися, як наймудріше зняти це соціальне питання, бо воно шкодить не лише у момент вступу, а шкодить взагалі всій освіті, оскільки руйнує систему мотивацій. Коли чуєш від вчителів, що їх діти повертаються в школу і кажуть, що я не вступив тому, що я не інвалід, а мої батьки ще живі і не шахтарі, то розумієш, що проблема більш глибша, ніж здається, - заявила Леся Оробець.

В рамках візиту на Дніпропетровщину нардеп також провела круглий стіл з освітянами міста, на якому розглядалися проблеми впровадження освітньої реформи в області, а також прочитала студентам Дніпропетровського обласного інституту післядипломної освіти відкриту лекцію про тенденцї та перспективи розвитку освіти в Україні.

Теги: ВНЗ, нардеп, ПТУ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...