App Store Google Play

Нардеп хоче врятувати профтехосвіту

09.10.2009 11:59

Прохідний бал для вступу у вишу необхідно збільшити бодай до 135. Такої думки дотримується народний депутат України, голова підкомітету з питань базової освіти Комітету Верховної Ради, Леся Оробець.

Вона впевнена, що це дозволить вирішити проблеми професійно-технічної освіти і водночас значно підвищити якість студентів, які навчатимуться у вищих навчальних закладах. Результат у 124 бали, який сьогодні вважається прохідним, є занизьким - отримати його може будь-який абітурієнт, який бодай кілька разів відкрив підручник за весь період навчання у школі.

У той час, як виші страждають від неякісних знань новоспечених студентів, профтехосвіта поступово знищується, підкреслила депутатка.

За даними ОДА, цього року внаслідок значного попиту на робітничі професії, кілкьість бажаючих навчатися в ПТУ зросла, однак загальний стан профтехосвіти залишається вкрай сумним.

Іншою нагальною для вирішення проблемою, за словами Лесі Оробець, є питання пільгового вступу до ВНЗ. З тих, хто вступив у виші в цьому році, лише 4,5% були пільгових категорій - це інваліди, діти-чорнобильці, сироти, діти шахтарів, повідомила депутатка.  При цьому їх розподіл був вкрай нерівномірним - при вступі на престижні факультети між собою змагалися найбільш талановиті, які мали по 200 балів у тестах, та найбільш знедолені - пільговики.

- Виходило так, що одні займали місця інших, і ми радилися, як наймудріше зняти це соціальне питання, бо воно шкодить не лише у момент вступу, а шкодить взагалі всій освіті, оскільки руйнує систему мотивацій. Коли чуєш від вчителів, що їх діти повертаються в школу і кажуть, що я не вступив тому, що я не інвалід, а мої батьки ще живі і не шахтарі, то розумієш, що проблема більш глибша, ніж здається, - заявила Леся Оробець.

В рамках візиту на Дніпропетровщину нардеп також провела круглий стіл з освітянами міста, на якому розглядалися проблеми впровадження освітньої реформи в області, а також прочитала студентам Дніпропетровського обласного інституту післядипломної освіти відкриту лекцію про тенденцї та перспективи розвитку освіти в Україні.

Теги: ВНЗ, нардеп, ПТУ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....