App Store Google Play

Дніпропетровський та петербурзький виробники сперечаються за трамвай

08.10.2009 14:49

Один з учасників тендеру на постачання швидкісних трамваїв для «Київпастранс» звернувся до Кабінету Міністрів і правоохоронних органів з проханням перевірити законність проведеного тендеру.

Тендер виграв Київський завод електротранспорту, який повинен до 2001 року поставити перевізникові 20 вагонів на загальну суму близько 300 млн. грн.

З таким розвитком подій не згодні в «Татра-південь» (Дніпропетровськ). У компанії відзначають, що переможець тендеру лише формально є українським виробником. Фактично ж замовлення виконуватиме Санкт-Петербурзький трамвайно-механічний завод, який контролює київське підприємство. За словами представників компанії, це суперечить умовам проведення тендеру, згідно яким при рівноправних пропозиціях перевага повинна бути на стороні українського підприємства.

У «Київпастрансі» свій вибір пояснтрамвайюють більшою зручністю російських трамваїв. «Київський завод електротранспорту виробляє сучасні трамваї з низькою підлогою», - заявив газеті головний інженер «Київпастранса» Юрій Бомбардеров.

У свою чергу генеральний директор «Татра-південь» Анатолій Кердівар зазначив, що в їх тендерній пропозиції - вигідніші умови.
«Наші трамваї на 157 млн. грн., тобто, більш ніж в два рази дешевше, ніж санкт-петербурзькі вагони», - сказав він.

Крім того, вагони російського виробництва, за словами Кердівара, не сертифіковані для використання в Україні. 

6 жовтня, КП «Київпастранс» купив 20 трисекційних трамвайних вагонів у Київського заводу електротранспорту (КЗЕТ). Перший трамвай збірки КЗЕТ по моделі Петербурзького трамвайно-механічного заводу проходив випробування в Києві в серпні-вересні.

Санкт-петербурзький трамвайно-механічний завод входить до групи «Дедал» і управляється компанією «Дедал-вагони». «Татра-південь» - українсько-чеське підприємство засноване 1993 року на базі «Південмашу» у Дніпропетровську.

 «Дело»

Теги: ПМЗ, трамвай

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...