App Store Google Play

Дніпропетровський та петербурзький виробники сперечаються за трамвай

08.10.2009 14:49

Один з учасників тендеру на постачання швидкісних трамваїв для «Київпастранс» звернувся до Кабінету Міністрів і правоохоронних органів з проханням перевірити законність проведеного тендеру.

Тендер виграв Київський завод електротранспорту, який повинен до 2001 року поставити перевізникові 20 вагонів на загальну суму близько 300 млн. грн.

З таким розвитком подій не згодні в «Татра-південь» (Дніпропетровськ). У компанії відзначають, що переможець тендеру лише формально є українським виробником. Фактично ж замовлення виконуватиме Санкт-Петербурзький трамвайно-механічний завод, який контролює київське підприємство. За словами представників компанії, це суперечить умовам проведення тендеру, згідно яким при рівноправних пропозиціях перевага повинна бути на стороні українського підприємства.

У «Київпастрансі» свій вибір пояснтрамвайюють більшою зручністю російських трамваїв. «Київський завод електротранспорту виробляє сучасні трамваї з низькою підлогою», - заявив газеті головний інженер «Київпастранса» Юрій Бомбардеров.

У свою чергу генеральний директор «Татра-південь» Анатолій Кердівар зазначив, що в їх тендерній пропозиції - вигідніші умови.
«Наші трамваї на 157 млн. грн., тобто, більш ніж в два рази дешевше, ніж санкт-петербурзькі вагони», - сказав він.

Крім того, вагони російського виробництва, за словами Кердівара, не сертифіковані для використання в Україні. 

6 жовтня, КП «Київпастранс» купив 20 трисекційних трамвайних вагонів у Київського заводу електротранспорту (КЗЕТ). Перший трамвай збірки КЗЕТ по моделі Петербурзького трамвайно-механічного заводу проходив випробування в Києві в серпні-вересні.

Санкт-петербурзький трамвайно-механічний завод входить до групи «Дедал» і управляється компанією «Дедал-вагони». «Татра-південь» - українсько-чеське підприємство засноване 1993 року на базі «Південмашу» у Дніпропетровську.

 «Дело»

Теги: ПМЗ, трамвай

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....