App Store Google Play

Старі пісні про головне

07.10.2009 17:48

Днями кожен дніпропетровець отримає нагоду війти в історію. Справа в тому, що в місті відбудеться живий аудіо- та відеозапис нового незвичайного (та надзвичайного) проекту «Вертеп-бенд». Це - ті самі «вертепівці», тільки дещо розмножені та «ближчі до тіла», тобто народні та аутентичні. Цього разу хлопці вирішили оживити старі добрі та всіма улюблені українські пісні - навіть нову вокалістку для цьго відшукали. Так і з'явився альбом під назвою «Співаник» - дещо миле і приємне, що примушує заглибитись у власне коріння та чергового разу пройнятись відчуттям любові до батьківщини, аж до сиріт по шкірі. Свою порцію мурашок кожен зможе отримати вже в п'ятницю, у театрі «Крик», причому організатори обіцяють ряд сюрпризів. А поки триває підготовка до «великого» концерту «Вертеп-бенду», ми звернулись до фронтмена гурту та директора мистецької агенції «Арт-Вертеп» Тимофія Хом'яка з метою з'ясувати, які саме сюрпризи очікують на дніпропетровців. Всіх сюрпризів допитатись не вдалось, але дещо Тимофій нам таки повідав.

- Де ви знайшли нову солістку? Бо знаю, шо давно шукали жіночий голос...

- Так, ми шукали її два роки. Саме такого жіночого вокалу нам не вистачало. І крім того, що вона розбавляє нашу чоловічу компанію своєю красою, грає на бандурі, Оленка до того ж актриса театру імені Т.Г. Шевченка. Для нового альбому нам був конче потрібен жіночий голос, тож для початку ми запропонували Олені записати кілька вокальних партій для «Співаника». Сподобалося настільки, що запросили до основного складу гурту, на що вона люб‘язно згодилась.

- Тобто ця співпраця не тільки для одного альбому?

- Так, Олена буде співати з нами і надалі.

- Звідки взялась ідея побудувати новий альбом на українських народних піснях?

- Як виявилось, існує величезна проблема дістати диск популярних народних пісень, зібраних воєдино. Якщо ж щось таке й існує, то це дешева «шароварщина» на йоніці. Ми вже давно хотіли зробити такий проект, але не в таких складних етно-ф‘южн обробках, які зазвичай робить «Вертеп», а більш простих і доступних народу.

Взагалі-то, ми давно співаємо народні пісні, від самого створення гурту, всі вісім з чимось років. Але якщо раніше важливо було, щоб це була маловідома народна українська пісня, то альбом «Співаник» - це традиційні застільні українські пісні в свіжій подачі. Тобто, це хороша національна попсовість з традиціями «world music».

- Серед пісень, що увійшли до альбому, також є гімн України в своєрідній обробці. Розкажи про це.

- Так, до найвідоміших народних пісень: "Ой чий то кінь стоїть», «Цвіте терен», «Горіла сосна», «Пливе човен», «Ой на горі на Маківці», «Ой чорна я си чорна», «Била мене мати» тощо буде доданий гімн України. В нашій версії, як і в версії Олега Скрипки, він називатиметься «Славень». Існує багато версій тексту гімну України, ми взяли один з варіантів, а в аранжуванні використали інструменти багатьох національностей, які традиційно населяють Україну.

- В афішах заявлені численні сюрпризи. Відхили завісу: в чому вони полягають?

- На сцені з'явиться багато різних музикантів: починаючи від вокалістки, до трубачів... всі таємниці не треба відкривати - хай народ прийде і подивиться. Крім того, альбом записуватиметься на аудіо та відео, а, відповідно, кожен, хто є слухачем\глядачем цього концерту, автоматично потрапить в історію. Це є певною мірою ноу-хау, бо до того ніхто в Дніпропетровську цього не робив. Також на концерті будуть відео-інсталяції від наших друзів.

«Великий» дніпропетровський концерт гурту «Вертеп» із презентацією «Вертеп-бенду» відбудеться 9 жовтня в театрі «Крик» (буд. Архітектора, вул. Карла Лібкнехта, 1), початок о 19:00. Вартість квитків - 50 грн., студентам - 30 грн.

 

Газета "Лица"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...