App Store Google Play

Куліченка городяни не люблять, але міськраду – ще менше

07.10.2009 10:20

Лише 13,7% жителів Дніпропетровська повністю підтримують діяльність Дніпропетровського міського голови, частково - 28,6%, не схвалюють - 20,1%, частково не схвалюють - 30,9%. Водночас діяльність Дніпропетровської міської ради повністю підтримують 6% опитаних, частково - 29,2%, не схвалюють - 33,6%, частково не схвалюють - 18,6%.

Про це та інше повідомив завідувач кафедри соціології Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, голова обласного відділення соціологічної асоціації України Віктор Городяненко під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Время» 6 жовтня. За словами Віктора Городяненка, такими є результати зондажного соціологічного дослідження, яке провело обласне відділення соціологічної асоціації України.

Якби вибори до міської ради відбувалися у жовтні 2009 року і проходили, як і попередні, за партійними списками, 22,8% жителів Дніпропетровська проголосували б за Партію регіонів. Всі інші потенційні політичні партії та блоки значно б відстали - стверджує соціолог, посилаючись на результати свого дослідження. Зокрема, за його словами, до міської ради потрапили б, крім регіоналів, представники лише трьох політичних сил: Громадська сила, яка набрала б 9,8% голосів, БЮТ - з 8,6% та «Наш дом Днепропетровск», який  підтримують 3,8% дніпропетровців.

З усіх інститутів влади, як заявив пан Городяненко, найбільше дніпропетровці схвалюють діяльність церкви та засобів масової інформації. Точніше, ставляться до їх діяльності найменш негативно, адже повністю або частково не схвалюють діяльність Президента України 79,6% опитаних, Верховної Ради - 76,9%, Кабінету Міністрів - 72,8%, голови Дніпропетровської облдержадміністрації - 52,5%.

У цей же час, повністю або частково підтримують діяльність церкви 66,9% дніпропетровців, у лідерах довіри населення також опинилися і ЗМІ: газети - 64,1%, телебачення - 75,5%.

Насамкінець соціолог з дипломом порадив не надто довіряти різним цифрам та "статистичним даним соціологічних досліджень", результати яких щотижня публікуються у дніпропетровській пресі, адже у переважній більшості не є дослідженнями і не відображають настроїв суспільства.

За словами Віктора Городяненка, сучасна соціологія є занадто політизованою, а політики часто спекулюють соціологічними даними і у такий спосіб маніпулюють громадською думкою.

Як заявив соціолог, часто результати дослідження підтасовуються або самими соціологами на користь замовника дослідження, або ж самі політики фальсифікують соціологічні данні. За словами Городяненка, такі тенденції не можуть позитивно відзначитися на рівні довіри людей до соціологічної науки, наразі рівень довіри коливається між 45-47%.

Отож, чи довіряти оголошеним цифрам самим паном Городяненком - вирішувати має кожен для себе.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....