App Store Google Play

Куліченка городяни не люблять, але міськраду – ще менше

07.10.2009 10:20

Лише 13,7% жителів Дніпропетровська повністю підтримують діяльність Дніпропетровського міського голови, частково - 28,6%, не схвалюють - 20,1%, частково не схвалюють - 30,9%. Водночас діяльність Дніпропетровської міської ради повністю підтримують 6% опитаних, частково - 29,2%, не схвалюють - 33,6%, частково не схвалюють - 18,6%.

Про це та інше повідомив завідувач кафедри соціології Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, голова обласного відділення соціологічної асоціації України Віктор Городяненко під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Время» 6 жовтня. За словами Віктора Городяненка, такими є результати зондажного соціологічного дослідження, яке провело обласне відділення соціологічної асоціації України.

Якби вибори до міської ради відбувалися у жовтні 2009 року і проходили, як і попередні, за партійними списками, 22,8% жителів Дніпропетровська проголосували б за Партію регіонів. Всі інші потенційні політичні партії та блоки значно б відстали - стверджує соціолог, посилаючись на результати свого дослідження. Зокрема, за його словами, до міської ради потрапили б, крім регіоналів, представники лише трьох політичних сил: Громадська сила, яка набрала б 9,8% голосів, БЮТ - з 8,6% та «Наш дом Днепропетровск», який  підтримують 3,8% дніпропетровців.

З усіх інститутів влади, як заявив пан Городяненко, найбільше дніпропетровці схвалюють діяльність церкви та засобів масової інформації. Точніше, ставляться до їх діяльності найменш негативно, адже повністю або частково не схвалюють діяльність Президента України 79,6% опитаних, Верховної Ради - 76,9%, Кабінету Міністрів - 72,8%, голови Дніпропетровської облдержадміністрації - 52,5%.

У цей же час, повністю або частково підтримують діяльність церкви 66,9% дніпропетровців, у лідерах довіри населення також опинилися і ЗМІ: газети - 64,1%, телебачення - 75,5%.

Насамкінець соціолог з дипломом порадив не надто довіряти різним цифрам та "статистичним даним соціологічних досліджень", результати яких щотижня публікуються у дніпропетровській пресі, адже у переважній більшості не є дослідженнями і не відображають настроїв суспільства.

За словами Віктора Городяненка, сучасна соціологія є занадто політизованою, а політики часто спекулюють соціологічними даними і у такий спосіб маніпулюють громадською думкою.

Як заявив соціолог, часто результати дослідження підтасовуються або самими соціологами на користь замовника дослідження, або ж самі політики фальсифікують соціологічні данні. За словами Городяненка, такі тенденції не можуть позитивно відзначитися на рівні довіри людей до соціологічної науки, наразі рівень довіри коливається між 45-47%.

Отож, чи довіряти оголошеним цифрам самим паном Городяненком - вирішувати має кожен для себе.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...