App Store Google Play

Україна - 85 за якістю життя

06.10.2009 10:59

За даними ООН, Норвегія займає перше місце в списку 182 країн світу, ранжируваних за критерієм якості життя, а Нігер - останнє. Україна в цьому списку опинилася на 85-му місці, у групі країн середнього рівня.

Серед параметрів, які розглядалися авторами цього документа, - тривалість життя, рівень грамотності, кількість учнів, стан економіки. Однак при складанні списку використовувалися дані, зібрані в 2007 році, тобто до початку глобальної економічної кризи.

Росія зайняла в списку 71-е місце, значно поступившись таким колишнім радянським республікам як Естонія (40-е місце), Литва (46-е) і Латвія (48-е), але випередивши Україну. Росія, Білорусь і Казахстан віднесені до групи країн з високим рівнем розвитку. Вірменія, Україна, Азербайджан та Грузія, що зайняли відповідно 84, 85, 86 і 89 місця, опинилися в групі країн середнього рівня. Великобританія знаходиться на 21-му місці, а одразу за нею - Німеччина.

Як заявив представник програми ООН з розвитку, що склала рейтинг, він демонструє глибокі відмінності у рівні розвитку між багатими та бідними країнами. До трійки найбільш сприятливих для життя країн входять, крім Норвегії, також Австралія та Ісландія. При цьому в доповіді ООН не враховується той факт, що за минулий рік рівень життя в Ісландії помітно знизився з-за фінансових негараздів, що спіткали цю країну. Рівень життя в Норвегії різко підвищився після виявлення величезних запасів нафти в норвезькому секторі Північного моря в кінці 1960-х років.

До трійки найменш сприятливих для життя країн світу ввійшли, крім Нігера, Афганістан та Сьєрра-Леоне. Дані ООН свідчать про те, що тривалість життя в Нігері складає всього 50 років - це на 30 років менше, ніж в Норвегії.

Китай увійшов до категорії країн з найбільш швидко зростаючим рівнем життя, завдяки підвищенню особистих доходів населення і збільшення тривалості життя. А найвищий дохід на душу населення відзначений в князівстві Ліхтенштейн, населення якого складає всього 35 тис. чоловік. Він доходить до 85,383 тисяч доларів.

За даними ООН, у 24 країнах з найнижчим рівнем життя половина населення неписьменна.

«Багато країн світу пережили в останні роки чимало труднощів - економічні кризи, військові конфлікти та епідемію ВІЛ. І все це передувало нинішньому глобальній фінансовій кризі», - зазначила автор доповіді Дженні Клугман.

Український бiзнес ресурс

Теги: ООН, рейтинг

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...