App Store Google Play

Україна - 85 за якістю життя

06.10.2009 10:59

За даними ООН, Норвегія займає перше місце в списку 182 країн світу, ранжируваних за критерієм якості життя, а Нігер - останнє. Україна в цьому списку опинилася на 85-му місці, у групі країн середнього рівня.

Серед параметрів, які розглядалися авторами цього документа, - тривалість життя, рівень грамотності, кількість учнів, стан економіки. Однак при складанні списку використовувалися дані, зібрані в 2007 році, тобто до початку глобальної економічної кризи.

Росія зайняла в списку 71-е місце, значно поступившись таким колишнім радянським республікам як Естонія (40-е місце), Литва (46-е) і Латвія (48-е), але випередивши Україну. Росія, Білорусь і Казахстан віднесені до групи країн з високим рівнем розвитку. Вірменія, Україна, Азербайджан та Грузія, що зайняли відповідно 84, 85, 86 і 89 місця, опинилися в групі країн середнього рівня. Великобританія знаходиться на 21-му місці, а одразу за нею - Німеччина.

Як заявив представник програми ООН з розвитку, що склала рейтинг, він демонструє глибокі відмінності у рівні розвитку між багатими та бідними країнами. До трійки найбільш сприятливих для життя країн входять, крім Норвегії, також Австралія та Ісландія. При цьому в доповіді ООН не враховується той факт, що за минулий рік рівень життя в Ісландії помітно знизився з-за фінансових негараздів, що спіткали цю країну. Рівень життя в Норвегії різко підвищився після виявлення величезних запасів нафти в норвезькому секторі Північного моря в кінці 1960-х років.

До трійки найменш сприятливих для життя країн світу ввійшли, крім Нігера, Афганістан та Сьєрра-Леоне. Дані ООН свідчать про те, що тривалість життя в Нігері складає всього 50 років - це на 30 років менше, ніж в Норвегії.

Китай увійшов до категорії країн з найбільш швидко зростаючим рівнем життя, завдяки підвищенню особистих доходів населення і збільшення тривалості життя. А найвищий дохід на душу населення відзначений в князівстві Ліхтенштейн, населення якого складає всього 35 тис. чоловік. Він доходить до 85,383 тисяч доларів.

За даними ООН, у 24 країнах з найнижчим рівнем життя половина населення неписьменна.

«Багато країн світу пережили в останні роки чимало труднощів - економічні кризи, військові конфлікти та епідемію ВІЛ. І все це передувало нинішньому глобальній фінансовій кризі», - зазначила автор доповіді Дженні Клугман.

Український бiзнес ресурс

Теги: ООН, рейтинг

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....