App Store Google Play

Дніпропетровщина "пасе задніх" у всиновленні

30.09.2009 16:36

Сьогодні, в день християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, в Україні вперше відзначається День усиновлення. В листопаді минулого року відповідний указ про це був підписаний Президентом України Віктором Ющенком. Цей день встановлений з метою підтримки та розвитку національного усиновлення.

За даними Мінсім'ї, сьогодні в українських родинах виховується понад 35 тисяч усиновлених дітей. Щодня близько 50 дітей втрачають батьківське піклування, при цьому 60 дітей знаходять нову родину. Найбільш активно всиновлюють дітей в Севастополі, Києві, а також у Донецькій, Львівській та Херсонській областях.

А от наш регіон, нажаль, досі є лідером за іншим показником - найбільша кількість дітей-сиріт припадає на Миколаївську, Дніпропетровську та Донецьку області. Найнижчими ці ганебні показники є в Тернопільській, Чернівецькій та Львівській.

За інформацією, наведеною Обласним центром здоров'я, попри збільшення в регіоні кількості новонароджених, кількість дітей, які народжуються та виховуються в неповних та асоціальних родинах, не зменшується: наразі 8277 дітей проживають у 4403 асоціальних сім'ях, в яких батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків.

Водночас, завдяки спільній роботі пологових будинків та консультативних пунктів, що діють в області, кількість залишених в пологових стаціонарах дітей за останні кілька років зменшилася вдвічі.

На 1 січня 2009 року в Україні нараховувалося 400 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 2605 дітей, та 2461 прийомна сім'я, де виховуються 4450 дітей.  В Дніпропетровській області функціонує п'ять будинків дитини на 495 ліжок, які фінансуються з обласного бюджету та мають статус спеціалізованих закладів. В них здійснюється медико-соціальна реабілітація дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування із захворюваннями центральної нервової системи, дитячим церебральним паралічем, хворобою Дауна, вродженими вадами щелепно-лицьової локалізації, ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Як запевняють в Обласному центрі здоров'я, заклади оснащені сучасним реабілітаційним обладнанням застосовують сучасні не медикаментозні реабілітаційні програми. Щороку тут утримуються понад 700 дітей. За соціальним статусом 70% вихованців - „соціальні сироти", у 27% випадків діти перебувають на тимчасовому утриманні за заявою батьків та лише 3% - „біологічні" сироти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...