App Store Google Play

Картинки з виставки "бігбордних фейсів"

21.09.2009 23:23

На дворі вже осінь, жухне травичка, починає стелитися попід ноги пожовтіле листячко... Але разом з тим вулиці почали буяти іншим цвітом - веселкою бігбордів з "фейсами" (чи принаймні натяками на них) тих, хто чекає не дочекається того знаменного дня 19 жовтня, коли можна буде сказати: "Висуни мене!". Затим піде етап другий - слово "висуни" замінять на "вибери". А на завершення матимемо від всіх (крім одного) екс-кандидатів довгі, мов собача пісня, оповіді на тему "Хто вкрав мої голоси". "Бігбордних фейсів" на той час вже не буде (крім одного, котрий дякуватиме за високу довіру). Але до того часу ще далеченько, хто то буде - ми неодмінно побачимо, наразі ж зупинимося на тому "ярмарку ідей", що пропонується нашим електоральним очам нині.

Першим на узбіччі вулиць ми побачили такого собі "Арсенія", котрий на повному серйозі вирішив "рятувати країну". Аби хтось не подумав, що задля порятунку країни воскресає християнський святий Арсеній Великий, котрий жив ще на зорі цивілізованого суспільства (354-449 роки) на бігборд вліпили ще й "фейс", дуже схожий (принаймні - окулярами) на екс-спікера українського парламенту. Аби не було сумніву, що країну таки треба рятувати, бігборди були витримані у гнітючо-навозній кольоровій гамі. Незрозумілими залишалися чотири моменти: хто такий той Арсеній, яку саме країну він збирається рятувати, від чого і в який спосіб?

Що людина, схожа на екс-спікера, екс-спікером і є, ми дізналися відразу ж - з отих "фронтових листків", що нам почали тицяти на вулицях найняті ним нібито "волонтери". Хтось не знає, хто такі волонтери? Хтось таки знає, але не розуміє, чому слово взяте в лапки? Якщо зазирнути у словники, то волонтер (доброволець) - це людина, яка бере участь (абсолютно безплатно) у різних соціально-значущих кампаніях: поширенні необхідної інформації, підготовці та проведенні громадських акцій тощо. А в лапки це слово взято тому, що винагорода у 300 грн. у день - це, погодьтеся, аж ніяк не в'яжеться з поняттям "абсолютно безплатно".

Яку саме країну збирається рятувати Арсеній, вирахувати було не так вже й складно - всі подібні бігборди дислокувалися виключно на теренах України, навіть з Ізраїлю люди приїжджали подивитися, бо в них таких нема. Тобто, перші два незрозумілі моменти стали зрозумілими, залишалися ще два.

Десь два-три тижні тому на вулицях з'явилися нові бігборди, покликані розставити крапки над "і": країну врятують здорові й освічені люди разом з боєздатною армією, продуктивним селом та новою індустріалізацією.

З першим "мессиджем" сперечатися важко: всі люди на світі мають бути здоровими та освіченими, причому незалежно від того, потрібно їм рятувати свою країну - чи вона й без того процвітає. А щодо інших гасел Арсенія є великі сумніви.

Відкрив в інтернеті біографію пана Арсенія. Народився у 1974 році, а в 1992 розпочав трудову діяльність - президентом юридичної фірми. Від січня 1998 р по серпень 2001 працював у банку, відтак перейшов на держслужбу, на якій безперервно перебуває й понині. "Проміж ділом"  у 1996 р. він закінчив Чернівецький університет за спеціальністю "правознавство", у 2001 отримав ще один диплом - Чернівецького торговельно-економічного інституту (спеціальність - "облік і аудит").

Чому я так детально зупинився на основних етапах життєдіяльності пана Арсенія? А щоб читач ясно бачив, що той жодного дня не служив у Збройних Силах, гімнастьорку, "кирзаки" та автомат бачив хіба у кіно чи на світлинах у газеті. Ні в університеті, ні в інституті бодай загальні засади обороноздатності держави йому не вкладали. Так звідки ж він може знати, яка саме армія може врятувати країну і що для цього потрібно зробити. Так само пан Арсеній ніколи не працював на селі (спроба сісти на комбайна, зроблена цього літа, за сільськогосподарську науку не рахується), заводи й фабрики - теж обходив десятою дорогою...

От якби пан Арсеній написав на своїх бігбордах, що країну і людей треба рятувати від банків-глитаїв - я б повірив, що це зроблено із знанням справи. Але пан Арсеній такого не написав. А в справах армії, села та індустрії - він просто ділетант-аматор. Еллочка-людожерочка з "Дванадцяти стільців" Ільфа і Петрова йому б сказала: "Не вчіть мне жити!.."

Слідом за Арсенієм на вулицях з'явився пан Тигипко з пропозиціями спитати його думку з того чи іншого питання. Ті, котрі на цю пропозицію "клюнули", були дуже швидко розчаровані: "безплатні" дзвінки обійшлися їм у гарну копійчину. А складаючи ці копійчини докупи, підрахували прискіпливі журналісти, пан Тигипко збирається заробити 40-50 мільйонів наших гривень - собі на виборчу кампанію. Але навряд чи йому це вдасться, охочих дзвонити йому - дедалі менше.

Аж тут - пан Янукович починає нас переконувати, що "наша думка важлива" і він "почує кожного". Телефон додається. Ну, по-перше, дзвонити "безплатно" дурних нема - Тигипко навчив. А по-друге, почути кожного він просто не зможе фізично, тим паче - роз'їжджаючи по державі, двічі "тим паче" - візітуючи за кордон. А дівчата-секретарки можуть і не дочути чогось (зв'язок у нас - самі знаєте який), і просто забути переповісти пану Януковичу нашу важливу думку.

Не можна не помітити і численні чорно-червоно-білі бігборди, котрі розповідають, що роблять "вони" в той час, коли "вона працює". Помітиш, почитаєш і починаєш собі думати: а хто ж такі "вони"? За логікою - всі, хто не "вона". Тоді виходить, що в усій державі працює лише одна "вона" - і на полях, і на заводах, і на маршрутних таксі, і навіть сміття за нами прибирає. А ми всі - тільки балакаємо, блокуємо і зраджуємо. Навіть народжуваність у державі починає зростати виключно завдяки тому, що "вона працює"... Подивився на трьох своїх дітей, дружину Зіну - і добряче замислився...

На "біг-фейсах" Ющенка і рухівця-Тарасюка довго зупинятися не будемо. Ці пани "скромно" (за бозна-які сотні тисяч доларів) вітають українців із святами. Які до біса свята - за таких злиденних буднів?..

Так само не варто зупинятися і на бігбордах пана Тягнибокока, котрий нам із вкрай стурбованим виразом обличчя сповіщає, що ми живемо у "Богом даній країні". По-перше, ми і без того знаємо, у якій країні ми живемо. Так, у даній Богом, але людьми при владі запаскудженій.  Причому при владі сьогодні - люди з того "демократично-помаранчевого табору", за який і сам па Тягнибок "лямку тягнув" ще не так давно.

Наразі ще не видно бігбордів "глашатаїв"  іншого табору - "червоного". Втім, порозуміти їх можна. По-перше, вони лишень недавно визначилися, хто з ким і за кого дружитиме. По-друге, одним з їхніх основних гасел є: "Трудову копійчину не можна викидати на вітер!" Але чомусь здається, що вже ближчим часом та трудову копійчину вітром понесе на бігборди з "фейсом" пана Симоненка. А що на них буде написано - побачимо. Віриться, що першому місці там будуть слова щирого вболівання за простих людей. Як говориться у віршах безіменного автора: "Вранці вхопив бутерброд - зразу думай про народ..."

Що стосується пана Литвина... Здається, він вже програв свої виборчі перегони, ледь-ледь їх розпочавши. В Ужгороді "народні партійці" сказали йому все, що про нього думають. В інших регіонах ще думають, але теж ось-ось скажуть...

Таким чином, майже всі основні гравці на електоральному полі вже з бігбордів засвітилися. І нікого принципово нового ми не побачили, нічого принципово нового - не побачили. А шкода.

Між тим, якось почув від одного простого чоловіка: "Нам навіть не треба працювати більше, якби в цій державі крали менше - ми б і так краще жили". Хтось із цією думкою не погодиться? Навряд чи. Хіба що ті, котрі якраз і крадуть...

Це один аспект питання. А щодо другого, то пригадав слова, мовлені Ужгородським міським головою Сергієм Ратушняком в одному з його недавніх інтерв'ю: "Олігархи зі своїх надприбутків забирають собі 90% і тільки 10 залишають державі. Я хочу зробити навпаки: щоб вони забирали 10, а 90% - нехай працюють на державу".

Якби побачив таке гасло на бігборді когось з кандидатів - їй-бо пішов голосувати за нього. І думаю, не один би я такий був. Думаю, за таким кандидатом пішло б більше половини українських виборців, другий тур вже би був ні до чого.

Втім, бігбордів з таким гаслом на наших вулицях ще нема. Але чомусь віриться, що вони таки з'являться - часу до 19 жовтня ще достатньо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...