App Store Google Play

Тимошенко атакували незручними питаннями, але вона відбилася

18.09.2009 14:58

В ході урочистої зустрічі з викладацьким та студентським активом Національного гірничого університету, присвяченій 110 річниці його заснування, прем'єр-міністру Юлії Тимошенко прийшлося відповідати на цілий ряд незручних питань, що стосувалися як бюджету і його виконання урядом, так і кількох ініціатив міністра освіти Івана Вакарчука, що не знайшли відгуку в освітян.

Зокрема, Юлія Володимирівна запевнила, що всі індексації зарплат та стипендій, передбачені бюджетом на 2009 рік, будуть виконані Кабінетом Міністрів у повному обсязі. Більш того, прем'єр запевнила, що інфляція цього року не вплине на статки ані викладачів, ані студентів.

Вона також засудила пропозицію голови студентської ради НГУ щодо скасування стягнення ПДВ зі студентських путівок до оздоровчих таборів влітку, запевнивши, що така міра вплине ще гірше на ціну такої путівки. Замість звільнення тих чи інших послуг для студентів від ПДВ прем'єр запропонувала цільові дотації на той чи інший вид послуг.

Не знайшли розуміння в Юлії Тимошенко й натяки на державну допомогу у капітальному ремонті та утриманні гуртожитків. Прем'єр відрізала, що державне утримання усіх гуртожитків виллється у сотні мільярдів гривень, тож це питання скоріше полягає в компетенції самого вишу та органів місцевого самоврядування.

Прем'єр-міністр висловила загальну згоду з позицією викладацького колективу НГУ, що негативно сприйняв переведення кількох гуманітарних дисциплін у категорію „за вибором студента". Зокрема, „постраждалими" від цієї ініціативи міністра освіти Вакарчука, а отже й усього Уряду, виявилися дисципліни так званого „загальноосвітнього циклу" - історія, філософія, соціологія та інші. Юлія Тимошенко запевнила, що в цьому питанні обов'язково слід розібратися, оскільки приведення навчальних програм навіть у технічних вишах держави до норм Булонської угоди не може виключати терміну „освіченість" та сприяти втраті інтелектуального рівня випускників.

Пообіцяла голова Уряду втрутитися й у ситуацію з інтелектуальною власністю на винаходи, адже на сьогодні держава не є гарантом збереження інтелектуальної власності та матеріальної винагороди винахідників та раціоналізаторів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...