App Store Google Play

Подорож у Кримське ханство

15.09.2009 15:10

За останні роки ситуація в Криму загострилась настільки, що вже мабуть тільки навмисно можна це не помічати сепаратистські випади кримських партформувань. Зараз вони є як ніколи згуртованими і провокаційно відгукуються на кожен політичний випад з Кремля. На їх підтримку президент Медведєв підписав новий закон, який в разі необхідності дозволяє збройним силам Росії вдертися на терени будь-якої держави, де начебто російським громадянам загрожує небезпека. В Криму такого прецеденту - відрами можна черпати! Це і ЧФ Росії з присвоєними ними маяками, і громадяни з двома паспортами, бо назвати їх з громадянами з подвійним громадянством за Законом України неможливо, але ж це ФАКТ! З цих прецедентів почалась війна на Кавказі і пороховий подих Росії дедалі більше відчувається в Криму.

Проросійські лідери поясняють свої антиукраїнські прояви нічим іншим, як проявами демократії, але ж даруйте, коли на День незалежності козаки з Бахчісарая вивішують над резиденцією Президента України прапор Росії, натомість українські прапори по всьому Криму зникають, тоді постає питання до правоохоронних органів... тим пак що ці (чомусь Запорозькі) козаки вчинку свого не те, що не приховують, а навіть хизуються ним просто перед телекамерами ТСН.

І ось на одному з зібрань козаків запорожців Придніпров'я постало питання: що за таке «Запорожское казачество» "восстало" в Криму проти Українського суверенітету? Уважно вивчили питання, зібрали інформацію і дійшли висновку, що коріння веде до Росії, і що ті люди, які називають себе запорожцями, не мають до запорожців жодного відношення. Ба більше, вони навіть не розуміють, хто є такий запорожець і яким є його коріння, не знають, хто такий Іван Сірко. Однак вони постійно проводять заходи, участь в яких беруть участь діти України, щоправда під російськими прапорами, де інструкторами виступають знов-таки російські інструктори, яких направляє для цього отаман (ліва рука Мєвєдева по козацтву) донських козаків Віктор Водолацький. Цій людині за його активну антиукраїнську участь разом з Затуліним заборонено в'їзд до України.

Усі ці матеріали розміщені на інформаційних сайтах Інтернету:

 http://maidan.org.ua/static/news/2009/1239610086.html
 http://kr-eho.info/index.php?name=News&op=article&sid=2842
 
http://maidan.org.ua/static/newskrym/1155645035.html
 http://maidan.org.ua/static/newskrym/1154442593.html
 http://maidan.org.ua/static/newskrym/1154333724.html
 http://skavkaz.rfn.ru/rnews.html?id=23865&cid=
 
http://maidan.org.ua/static/newskrym/1154593501.html
 http://ru.obkom.net.ua/articles/2005-06/01.1514.shtml
 http://ru.obkom.net.ua/articles/2006-07/31.1430.shtml
 http://maidan.org.ua/static/newskrym/1154361395.html

Своїми діями лжекозаки постійно ображають, притискають та провокують етнічних кримських татар, які, така само, як і українці, історично постраждали від комуністичного тоталітарного режиму і після депортації повернулися до рідного дому, однак не всім це сподобалось. Але головним є те, що російські козаки ховаються під українською символікою і уся ненависть лягає на непричетних до цієї брудної справи справжніх запорожців.

Тому вирішено було делегувати до Бахчисарая групу з різних козацьких організацій, щоб довести до відома кримсько-татарського народу, що військо Запорозьке низове та Українське козацтво не причетне до безладів та провокацій і пам'ятає та поважає історію стосунків між нашими народами, які не раз приходили один одному на допомогу в години небезпеки, пам'ятає спільні перемоги  - такі, як під Жовтими Водами, і ще довго пам'ятатимуть і передаватимуть ці спогади своїм нащадкам.

Зручною нагодою для походу стала презентація в Бахчисараї історичної спадщини - книги-перекладу французького посла у Кримському ханстві Шарля де-Пейсонеля «Записка про Малу Татарь». У цьому виданні, презентованому «Інститутом Суспільних досліджень», описується життя татар та ногайців, а найголовніше - в книзі змальовані  стосунки з запорозькими козаками.

Домовившись з адміністрацією Бахчисарая, делегація з двадцяти чоловік прибула в дім -музей видатного кримсько-татарського просвітника Гаспринського, де і відбулася презентація.

У ході дискусії обраний на час походу Наказний отаман Владислав Клешня звернувся до громади з промовою, в якій висловив думку козаків стосовно сьогоднішнього становища та закликав кримських татар до співпраці, запевнивши їх у тому, що козаки готові прийти їм на підтримку, щоб разом розбудовувати соборну й неділиму Україну. Це звернення було підтримане бурхливими оплесками.

Після промови усіх запросили на майданчик перед музеєм, де козаки показали своє вміння у рукопашному бою та зі зброєю, демонструючи якими схожими є наші культури та скільки спільного ми маємо. І знову лунали вдячні оплески, а потім гості та господарі ще довго спілкувались і обмінювались номерами телефонів для подальшого розвитку дружніх стосунків та співпраці.

Козак ВСЕБАЧУ

фоторепортаж про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...