App Store Google Play

Дніпропетровська школа просить захисту у Президента

11.09.2009 17:16

Дніпроград вже повідомляв про ситуацію, що склалася навколо дніпропетровського НВК №14 "Лінгва". Нагадаємо, що районні чиновники за потурання міської влади не дають школі можливості розпочати навчальний рік, паралізуючи роботи шляхом незаконного відключення закладу від води та електроенергії. Вже 11 днів школярі не мають можливості відвідувати уроки, а батьки намагаються достукатись до свідомості та сумління дніпропетровських чиновників. Наразі всі спроби залишаються марними - посадовці кивають один на одного, деякі навіть погоджуються з незаконністю та аморальністю дій райвно, втім жодних кроків з відновлення нормального режиму роботи навчального закладу не здійснюється. Відтак, батьки вирішили шукати справедливості у людини, яка за головним законом України  має обов'язок гарантувати конституційні права і свободи українців.

Публікуємо лист-звернення батьків НВК №14 "Лінгва" до Президента України Віктора Ющенка. 

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Звертаємось до Вас, як до гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини та як просто до батька. Звернутися до Вас з листом нас  змусили події, які відбуваються у Дніпропетровську протягом останніх кількох тижнів та байдужість і відверте ігнорування проблемної ситуації з боку місцевих органів влади.

Вже більше 10 днів наші діти позбавлені можливості навчатися та отримувати гарантовану основним законом України освіту, причому це відбувається з відома та за прямим розпорядженням районних чиновників від освіти - людей, які за своїми посадовими обов'язками передусім мають створювати всі умови для реалізації гарантованого ст. 53 Конституції України права громадян на отримання освіти, захищати права учасників навчально-виховного процесу та сприяти розвитку мережі закладів освіти всіх форм власності.

Одинадцятий день поспіль в приміщенні НВК №14 "Лінгва" припинене водо- та енергопостачання попри відсутність жодної заборгованості закладу за ці послуги перед комунальними службами. Більше того, відключення було здійснене просто напередодні свята Першого дзвоника в неробочий час та без жодних повідомлень. Здійснювали його особи, які не є працівниками районної експлуатаційної служби "Дніпрообленерго" та "Дніпроводоканалу", або уповноваженими ними особами. Вказівка про відключення була надана особисто начальником відділу освіти Жовтневого району міста Дніпропетровська Левчуком Л.О. без жодних законних на це підстав. Вже більше тижня ми, батьки, усно та письмово звертаємось до різних інстанцій на рівні міста та області з проханням дати можливість школі розпочати навчальний рік, а нашим дітям - вчитись в належних умовах, втім час спливає, а у відповідь ми натикаємось лише на стіну мовчання та байдужості.

Школа "Лінгва", до якої ходять наші діти працює в місті вже десятий рік поспіль. Навчальний заклад є полімовною школою повного дня з авторськими програмами і спецкурсами, серед яких: українознавство, "Діалог культур і народів", "Європейські студії", "Практичне право", "Основи споживчих знань", економіка, німецька та англійська мови. "Лінгва" відома в регіоні своїм дебат-клубом, заходами від місцевого до всеукраїнського та міжнародного рівнів, семінарами-тренінгами для різних цільових груп, є переможцем всеукраїнських змагань з європейських студій, партнерства українсько-польських та українсько-німецьких шкіл.

В 2004 році НВК №14 "Лінгва" стала однією з восьми експериментальних шкіл області, де відпрацьовувалися рекомендації щодо атестаційного процесу середніх навчальних закладів України. Серед учителів школи є переможці обласного, міських та районних конкурсів "Вчитель року". Школа є пілотною школою Міністерства освіти та науки з впровадження курсу "Європейські студії", крім того, вже більше п'яти років "Лінгва" є першим середнім навчальним закладом, який є дійсним членом Альянсу університетів за демократію (АUDEM).

Роботу НВК №14 "Лінгва" відзначено першими дипломами на обласних виставках сучасних освітніх технологій, чотирма грантами Представництва Комісії ЄС, трьома грантами фонду "Відродження", двома грантами Асоціації керівників шкіл України та Центрального інституту політичної освіти землі Баден-Вюрттемберг, фондів "Пам'ять і майбутнє" (Німеччина), "Відродження" (США), "Освіта для демократії", ПАУСІ (Польща), нагородою Міжнародного Комітету захисту прав людини, подяками від обласного та міського Управлінь освіти та науки, від британського бюро експертів-волонтерів BESO за організацію міжнародних тренінгів для викладачів міста, від організації "Вчителі за демократію і партнерство", подяками та призами від Посольств Угорщини, Швеції, Польщі тощо.

Представництво Європейської Комісії в Україні визнає НГО "Дитячо-юнацький євроклуб "Лінгва" одним з найбільш дієвих в Україні. За допомогою "Лінгви" в області засновано 24 євроклуби, вісім дебат-клубів, 12 викладачів шкіл області вибороли стажування в Німеччині. НВК постійно проводить семінари-тренінги для вчителів та організаторів навчання у співпраці з ІППО Дніпропетроської, Одеської, Київської областей, міжнародними інституціями, такими як Корпус мира, ПРООН, інститут ім. Гете. До всеукраїнських і міжнародних проектів з євроінтеграційної тематики "Лінгва" як регіональний, а двічі - навіть як національний координатор, щороку залучає від 200 до 1300 осіб.

Крім того, особливо звертаємо Вашу увагу на те, що за 10 років у школі створено унікальну атмосферу взаєморозуміння та поваги, що максимально сприяє гармонійному та повноцінному розвитку особистості - по-справжньому вільної та цивілізованої європейської людини. Всі ці роки наші діти з задоволенням відвідували навчальний заклад і зараз неможливість розпочати довгоочікуваний навчальний рік є справжньою моральною травмою для них, адже їм важко сприйняти та зрозуміти ницість і аморальність чиновників, відповідальних за їх освіту та виховання.

Ми хочемо, щоб наші діти мали право на різноманітні способи освіти. Ми хочемо зберегти школу у тому вигляді та у тому складі, який вона мала донедавна, на практиці довевши доцільність та ефективність свого існування. Ми не хочемо, щоб наші діти ставали жертвами підковдрових інтриг районної влади, яка фактично позбавила їх права навчатись.

Саме тому ми сподіваємось на Ваше розуміння і просимо Вас, Вікторе Андрійовичу, звернути увагу на наших дітей і припинити свавілля окремих посадовців та захистити маленьких мешканців Дніпропетровська, адже вони є нашим майбутнім!

За результатами звернення просимо Вас:

  • - відновити справедливість та припинити порушення Конституції України щодо права людини на освіту;
  • - взяти порушене нами у даному зверненні питання під особистий контроль та сприяти відновленню в НВК "14 "Лінгва" належних умов для навчання дітей;
  • - притягнути до відповідальності чиновників та посадових осіб, винних у ситуації, що склалася в НВК №14, з тим, щоб унеможливити в майбутньому її повторення.

З повагою та надією на допомогу, батьки учнів НВК №14 "Лінгва" (загалом 30 підписів)

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...